Asset 2

رئیس جمهور اوکراین: جمهوری اسلامی متحد نسل‌کشی روسیه شده است

(Photo by BRENDAN SMIALOWSKI/AFP via Getty Images)
(Photo by BRENDAN SMIALOWSKI/AFP via Getty Images)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین که به ایالات متحده سفر کرده، بخشی از سخنانش در کنگره آمریکا را به نقش جمهوری اسلامی در همراهی با روسیه برای حمله به اوکراین اختصاص داد و گفت: یک تروریست به یک تروریست دیگر یاری می‌رساند.

ولودیمیر زلنسکی در جمع نمایندگان کنگره آمریکا گفت: وقتی روسیه نمی‌تواند به شهرهای ما با توپخانه برسد، سعی می‌کند آنها را با حملات موشکی نابود کند، علاوه بر این روسیه در این سیاست نسل‌کشی‌اش، یک متحد هم پیدا کرده و آن جمهوری اسلامی است.

وی ادامه داد: پهپادهای مرگبار ایرانی که صدها فروند آن به روسیه فرستاده شده، تهدیدی برای زیرساخت‌های حیاتی ما شده‌اند و این‌طور می‌شود که یک تروریست، تروریست دیگری را یاری می‌دهد.

زلنسکی همچنین عنوان کرد: اگر ما همین حالا آنها را متوقف نکنیم، حتما در آینده آنها به سایر متحدان شما حمله خواهند کرد، ما باید این کار را انجام دهیم.

رئیس‌جمهور اوکراین گفت: اگر سربازان روسی با پهپادهای ساخت ایران به ما حمله کنند و مردم ما مجبور شوند شب کریسمس را در پناهگاه‌ها به سر ببرند، اوکراینی‌ها باز هم سر سفره تعطیلات گرد هم خواهند آمد و به یکدیگر روحیه خواهند داد.

در حالی که ارسال پهپاد‌های انتحاری توسط جمهوری اسلامی به مسکو مورد انتقاد شدید جامعه جهانی قرار گرفت، وزارت دفاع بریتانیا به تازگی اعلام کرد که روسیه یک محموله جدیدی از پهپاد‌های ساخت ایران را از جمهوری اسلامی دریافت کرده است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی