Search
Asset 2

رئیس سابق بزرگ‌‌‏ترین شرکت مدیریت دارایی مالی چین به اعدام محکوم شد!

چینی دستگیری اخیر ابرسرمایه‌دار چینی ممکن است نشانگر اختلافات داخلی سیاسی در حزب کمونیست چین باشد «یانگ» مدرک خود را از دپارتمان شیمی دانشگاه
(Pixabay)

دادگاهی در شمال شهر تیانجین در ۵ ژانویه در باره یکی از مهم‌‌‏ترین پرونده‌‌‏های فساد در چین اعلام کرد که رئیس سابق بزرگ‌ترین شرکت مدیریت دارایی هورانگ چین به اعدام محکوم شده است.

طبق رای دادگاه مردمی سطح دوم در تیانجین، لای شیاومین بین سال‌‌‏های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸، زمانی که تنظیم کننده ارشد امور مالی بانکی بود، به دلیل دریافت یا درخواست رشوه به مبلغ ۱.۷۸۸ میلیارد یوان (معادل ۲۷۶.۷۲ میلیون دلار) محکوم شد.

لای که در سال ۲۰۱۸ از حزب کمونیست حاکم اخراج شد، به اتهام اقدام به ازدواج دوم درحالی که همسر داشت نیز محکوم شد.

 مقامات چینی ادعا کردند که لای با اخاذی و رشوه، با افرادی تبانی کرده است و مقادیر زیادی از دارایی‌‌‏های ملی را اختلاس کرده و از موقعیت‌‌‏های کاری‌‌‏اش سو استفاده کرده و به دنبال منافع ناشایست از سوی کسانی که به او رشوه می‌‌‏دهند، بوده است.

در بیانیه دادگاه آمده است: «لای شیاومین بی‌‌‏قانون و بسیار حریص بود.»

هوارونگ گفت که کمیته حزب کمونیست از این حکم حمایت می‌‌‏کند. این شرکت در بیانیه‌‌‏ای اعلام کرد: «برخورد شدید با لای شیاومین نشان دهنده عزم کمیته مرکزی به رهبری شی جین پینگ به عنوان هسته اصلی اداره حزب و عدم تحمل در مجازات فساد است. »

دادگاه متذکر شد که بیشتر فعالیت‌‌‏های مورد بحث پس از هجدهمین کنگره حزب در اواخر سال ۲۰۱۲، هنگامی که شی به قدرت رسید، انجام شد. او به زودی یک کارزار گسترده ضد فساد ایجاد خواهد کرد، همان طور که بسیاری از رقبای سیاسی خود را پاکسازی کرده است.

لای در میان تعدیل نیروها در آژانس‌‌‏های مربوط به امور مالی دولت مرکزی پاکسازی شد، این نکته اشاره دارد که مقامات فساد، بخش مالی را هدف قرار می‌‌‏دهند.

مطالب دیگر:

سناتورهای ایالت پنسیلوانیا خواستار به‌ تعویق افتادن تأیید صلاحیت رأی کالج الکترال شدند

ویدئو: کوبا، درس عبرت برای آمریکای امروز

گزارش اختصاصی اپک تایمز: در پنسیلوانیا بیش از ۴۳۲ هزار رای از آرای ترامپ کسر شده است

ویدئو: ۶ راه پیروزی برای ترامپ

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی