Search
Asset 2

همزمان با نزدیک شدن رانندگان کامیون «کاروان آزادی» به اتاوا، جاستین ترودو خود را قرنطینه کرد

رانندگان کامیون کانادایی ترودو از «کاروان آزادی» پنهان شده است. تظاهراتی مسالمت‌‌‌‏آمیز و در عین حال خشمگین در سراسر کانادا که حمایت جهانی ا
داگ وگ، یک راننده کامیون از مانت فارست، انتاریو، در ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲ وارد وان میلز شد. (Andrew Chen/The Epoch Times)

رانندگان کامیون کانادایی و حامیان آن‌ها به‌منظور اعتراض به سیاست واکسیناسیون اجباری دولت ترودو سفر خود را  از ۲۲ ژانویه، از هر دو ساحل شرقی و غربی این کشور به سوی شهر اتاوا برای تجمع در برابر ساختمان پارلمان کانادا آغاز کرده‌اند و بسیاری از جمعه شب در اتاوا، پایتخت کانادا مستقر شده‌‌‌‌‏اند.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در ۲۷ ژانویه و همزمان با نزدیک شدن رانندگان کامیون «کاروان آزادی» به اتاوا، اعلام کرد که پس از اطلاع از اینکه در تماس با فردی قرار گرفته است که آزمایش کووید۱۹ مثبت داشته است، قصد دارد در خانه قرنطینه شود.

او می‌گوید که نتیجه آزمایش آنتی‌‌‌‏ژن سریعی که انجام داده منفی بوده است، اما قوانین بهداشت عمومی محلی را رعایت می‌‌‌‌‏کند و به مدت پنج روز ایزوله می‌شود.

برخی معترضان و رهبران این جنبش که «کاروان آزادی ۲۰۲۲» لقب گرفته است، بر این باورند که ترودو از «کاروان آزادی» پنهان شده است. تظاهراتی مسالمت‌‌‌‏آمیز و در عین حال خشمگین در سراسر کانادا که حمایت جهانی از جامعه حمل و نقل را کسب کرده است،.

این اعتراضات از آنجا آغاز شد که دولت ترودو واکسیناسیون کووید۱۹ را برای رانندگان کامیون اجباری کرد؛ اقدامی که بسیاری در جامعه اقتصادی و زنجیره تامین آن را توهین به شهروندان کانادایی نامیدند.

در جنبش «کاروان آزادی ۲۰۲۲»، رانندگان کامیون و دیگر وسایط نقلیه سنگین از مناطق مختلف کانادا از جمله پرنس راپرت، ونکوور و شهرهای مختلف استان‌‌‌‌‏های آلبرتا و ساسکاچوان سفر خود طی ساحل غربی کانادا را در روزهای ۲۲ و ۲۳ ژانویه آغاز کردند و به طور همزمان گروه دیگری در ۲۵ ژانویه از نیوفاندلند و ساحل شرقی به راه افتادند. سایر رانندگان کامیون و خودروهای شخصی در طول مسیر به آن‌ها می‌پیوندند تا طی روز‌‌‌‌‏های شنبه، یکشنبه و دوشنبه با تجمع در مقابل پارلمان‌‌‌‌‏هیل اعتراضات خود را به گوش مقامات برسانند.

حمایت از اعتراضات این کاروان حمل و نقل در سراسر جهان در حال افزایش است. صدها کامیون‌دار از ایالات متحده راه خود را برای پیوستن به تظاهرات در پیش گرفته‌اند، در حالی که کامیون دارانی از هلند، آلمان، استرالیا و بسیاری از نقاط دیگر جهان به صورت آنلاین حمایت خود را ابراز کردند.

مطالب دیگر:

شرکت‌‌‏های بیمه از افزایش ۴۰ درصدی مرگ و میر خبر می‌‌‏دهند

کارشناسی نسبت به وقوع انقلاب مارکسیستی در آمریکا هشدار داد (بخش ۱)

اعتراض رانندگان کامیون کانادایی به واکسیناسیون اجباری

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی