Asset 2

سناتور ران جانسون دلیل نامزدی مجدد خود در انتخابات میان‌دوره‌ای ۲۰۲۲ را اعلام کرد

ران جانسون، یکشنبه اعلام کرد برای انتخابات سال ۲۰۲۲ نیز نامزد خواهد شد. این موضوع برخلاف اظهار نظر او در سال ۲۰۱۶ است که اعلام کرده بود تنها
سناتور ران جانسون (جمهوری‌خواه ویسکانسین) در جریان کمیته امنیت داخلی سنا در واشنگتن در 30 ژوئیه 2019 دیده می‌شود. (Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

سناتور جمهوری‌خواه ایالت ویسکانسین، ران جانسون، یکشنبه اعلام کرد برای انتخابات سال ۲۰۲۲ نیز نامزد خواهد شد. این موضوع برخلاف اظهار نظر او در سال ۲۰۱۶ است که اعلام کرده بود تنها دو دوره در این سمت باقی خواهد ماند.

این سناتور ایالت ویسکانسین در مقاله‌ای برای وال‌استریت‌ژورنال به این موضوع پرداخته بود که تنها دو دوره در انتخابات سنا شرکت خواهد.

جانسون یکشنبه گفت: «در زمان تبلیغات انتخاباتی ۲۰۱۶، اعلام کردم این آخرین مبارزه انتخاباتی و آخرین دوره من خواهد بود. من و همسرم به شدت خواستار این موضوع بودیم، هر دو می‌خواستیم یک زندگی خصوصی عادی داشته باشیم.»

اما جانسون که یکی از متحدین اصلی رئیس‌جمهور پیشین ایالت‌متحده، دونالد ترامپ، بود می‌گوید نه او و نه همسرش «تسلط کامل دموکرات‌ها بر دولت و سیاست‌های فاجعه‌باری را که به آمریکا و جهانیان تحمیل کرده‌اند، پیش‌بینی نمی‌کردند. دیگر نیازی نیست راجع به کارهایی حرف بزنم که تهدید می‌کنند در آینده عملی کنند.»

جانسون ادامه داد: «هم‌چنین این همه‌گیری، ناتوانی دولت در پاسخ‌گویی به آن، از دست رفتن آزادی در نتیجه آن و رویکرد ظالمانه‌ای را که نخبگان در پیش گرفته‌اند، پیش‌بینی نمی‌کردیم که حالتی از رعب ایجاد کرده‌اند و حفظش می‌کنند تا بتوانند بر زندگی آمریکایی‌ها کنترل داشته باشند. به جای این‌که همه برای رسیدن به هدفی تلاش کنند که رئیس‌جمهور بایدن در سخنرانی تحلیف خود بیان کرد، یعنی اتحاد و التیام آمریکا، گویی ملتمان در حال از هم پاشیدن است.»

جانسون اعلام کرد، با توجه به آن‌که «آمریکا در خطر است، با نامزدی مجدد در انتخابات به مبارزه برای آزادی در عرصه عمومی ادامه خواهم داد. این تصمیم ساده به دست نیامده است.»

کمیته ملی جمهوری‌خواه سنا در بیانیه‌ای از نامزدی جانسون حمایت کرد.

سناتور جمهوری‌خواه فلوریدا، ریک اسکات، که ریاست این کمیته را بر عهده دارد، معتقد است: «ران جانسون دوستی خوب و همکاری سرسخت است که از ایستادگی برای حق واهمه‌ای ندارد. مدافع خستگی‌ناپذیر کسب‌وکارهای کوچک و مردم سخت‌کوش ویسکانسین است.»

«در سنا، راه‌حل‌هایی عقلانی مطرح می‌کند و همیشه برای حفاظت و دفاع از امنیت میهن و اولویت‌هایمان در خارج از کشور مبارزه می‌کند و عمیقاً به بهبود ایالتش اهمیت می‌دهد.»

ماندلا بارنز، معاون فرماندار ویسکانسین، سارا گودلوسکی، خزانه‌دار ویسکانسین، الکس لاسری، مدیر اجرایی میلواکی باکس،  تام نلسون، مدیر اجرایی شهرستان اوتاگامی در این ایالت، و جیلیان باتینو، رادیولوژیست، از جمله نامزدهای دموکرات برای کرسی این ایالت در مجلس سنا هستند.

جانسون در روزی این بیانیه را اعلام کرد که معاون رهبر اقلیت سنا، جان تون، سناتور جمهوری‌خواه داکوتای جنوبی، اعلام کرد به دنبال نامزدی مجدد برای کرسی سنا خواهد بود.

در حال حاضر، دموکرات‌ها کنترل ۵۰-۵۰ سنا را به همراه رأی تساوی‌شکن کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور، در اختیار دارند.

برخی جمهوری‌خواهان نسبت به کسب مجدد کنترل ۵۰-۵۰ سنا ابراز خوش‌بینی کرده‌اند، زیرا معمولاً حزبی که کنترل کاخ سفید را در اختیار ندارد، در انتخابات میان‌دوره‌ای کرسی‌هایی به دست می‌آورد. به عنوان مثال، دموکرات‌ها در سال ۲۰۱۰، در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، حدود ۶۳ کرسی در مجلس نمایندگان و شش کرسی در سنا را از دست داد.

جانسون یکی از آن شش سناتور جمهوری‌خواهی بود که در جریان موج میان‌دوره‌ای جمهوری‌خواهان در سال ۲۰۱۰ پیروز شد.

مطالب دیگر:

چین سومین شهر بندری شلوغ جهان را قرنطینه، و به‌طور بالقوه زنجیره تامین جهانی را مختل کرد

تحقیقات نشان می‌دهد که واکسن‌ها اثربخشی کمتری در برابر اومیکرون دارند

دیدگاه: شی جین‌پینگ در بحبوحه بحران داخلی به دوران مائو بازمی‌گردد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی