Asset 2

همان سبک و سیاق قدیمی: چگونه کمونیست‌های طرفدار پکن، انتخابات را کمابیش به نفع جو بایدن به سرقت بردند

رای‌گیری همان سبک و سیاق قدیمی: چگونه کمونیست‌های طرفدار پکن، انتخابات را کمابیش به نفع جو بایدن به سرقت بردند چرا باید به یک حکومت جنایتکار
(Chandan Khanna/AFP via Getty Images)

 دیدگاه

نوشته: ترور لاودن

مردم آمریکا روزبه‌روز از حادثه تقلب کامپیوتری گسترده، رای‌دهندگان خارج ایالتی و رای‌دهندگان فوت شده، و کامیونهای پر از برگه‌های رأی تقلبی که نتیجه انتخابات اخیر را به نفع جو بایدن بالا و پایین می‌برند، آگاه‌تر می‌شوند. حتی درباره دست داشتن ونزوئلا، ایران و چین نیز زمزمه‌هایی شنیده می‌شود.

اما هنوز هیچکس از این حقیقت چیزی نمی‌گوید که شبکه‌ای با مدیریت کنشگران حزب کمونیست طرفدار چین، به نفع جو بایدن و در چندین ایالت کلیدی که عرصه منازعه هستند، دست به دامن صدها هزار رأی شده‌اند. این کمونیست‌های آمریکایی تحت حمایت حزب کمونیست چین، دقیقاً جلوی چشمانمان ادعا می‌کنند که دونالد ترامپ، همان الهه انتقام خود را شکست داده‌اند و انتخابات را به نفع بلیت بایدن/هریس برده‌اند.

این را میدانیم که حزب کمونیست چین، همیشه خواستار شکست دونالد ترامپ را بوده است. سختگیری‌های او در دادوستد، حمایت او از افراد معترض به نبود دموکراسی در هنگکنگ، بالا بردن بودجه نظامی ایالات متحده، و وفاداری او به تایوان آزاد، دونالد ترامپ را به سدی در برابر جاه‌طلبی‌های جهانی حزب کمونیست چین تبدیل کرده است.

ازاینرو جای شگفتی نیست که احتمالاً حزب کمونیست چین وسوسه شده باشد تا شبکه‌های آمریکایی گسترده خود را در راستای کمک به شکست انتخاباتی ترامپ بسیج کند.

این شبکه‌ها عمدتاً توسط اعضای گروه کمونیستی طرفدار حزب کمونیست چین، موسوم به لیبریشن رود (جاده آزادی که سابقاً به سازمان سوسیالیستی جاده آزادی شهرت داشت)، گروه خواهرخوانده آن با نام ریشه‌های چپی یا لفت روتز، و متحدان حزب کمونیست ایالات متحده آمریکا و سوسیالیست‌های دموکرات آمریکا اداره می‌شوند.

بسیاری از اعضای جاده رهایی/ریشه‌های چپی مشارکت‌کننده، به انجمن پروگرسیو چین در سانفرانسیسکو وابسته‌اند و خود این انجمن نیز سال‌ها از شگردهای نام‌نویسی انبوه رای‌دهندگان برای استیلا یافتن بر سیاسته‌ای منطقه خلیج سانفرانسیسکو استفاده کرده است.

بسیاری از این رفقای حزبی، در جنبش «جان سیاهان مهم است» نیز مشارکت سنگینی دارند. برخی از آنها هم با عاملان حزب کمونیست چین مستقر در سانفرانسیسکو روابط عمیقی دارند.

این شبکه، هفت ایالت مهم و کلیدی را هدف قرار داد و حداقل ۱۲هزار داوطلب را بسیج کرد. احتمالاً نام‌نویسی آنها از رای‌دهندگان و عملیات موسوم به «بروید رأی دهید» باعث به وجود آمدن آن تفاوت اساسی در چندین ایالت شده باشد—یا حداقل به آن اندازه به بایدن رأی رساند که بتواند تقلب به‌اصطلاح گسترده حزب دموکرات را به‌راحتی پنهان کند. چندین عضو این شبکه صریحاً مدعی برنده کردن بایدن در ایالت‌های مرتبط با خود شده‌اند.

رای‌گیری را بارور کنید

«رای‌گیری را بارور کنید»، پروژه‌ای است که در سال ۲۰۱۹ شکل گرفت و یکی از پروژه‌های سازمانی به نام «کمیته اقدامات سیاسی مردمان عادی» است. این سازمان، موردحمایت گروه‌های وابسته به جاده رهایی است که گروه‌های Bay Resistance, Bay Rising Action, San Francisco Rising Action Fund   را در بر دارند و آن دسته از سازمان‌ها و افرادی از سراسر منطقه بی را هم شامل می‌شوند که در جمعیته‌ای ما اقدام به ایجاد قدرت سیاسی کرده‌اند.

رهبران شناخته‌شده پروژه رای‌گیری را بارور کنید، عبارت‌اند از:

  • رفیق سارا یارمون و رفیق میشل فوی از گروه جاده رهایی یا Liberation Road. میشل فوی تا همین اواخر، مدیر مالی و اداری انجمن ترقی خواه چین بود.
  • رفیق آدام گلد و رفیق الکس تام از گروه ریشه‌های چپی. الکس تام، مدیر اجرایی سابق انجمن پیشتاز چین و از دوستان دیرین آلیشیا گارزا، بنیانگذار جنبش «جان سیاهپوستان مهم است» و یکی دیگر از اعضای ریشه‌های چپی است.
  • استیسی کونو و کیمی لی از اعضای پیشین هیئت مدیره انجمن پیشتاز چین و نیز شاو سان لیو، مدیر اجرایی فعلی انجمن پیشتاز چین.
  • مکس الباوم، از کمونیست‌های پیشین سازمان لاین آو مارچ و از حامیان دیرین حکومت پکن.

انجمن پیشتاز چین، از سال ۱۹۷۲ در منطقه «بی» در خدمت منافع پکن بوده است.

الکس تام از انجمن ترقی خواه چین و عضو گروه رای‌گیری را بارور کنید، در تاریخ ۲۲ ماه می طی وبیناری از مرکز تربیت سیاسی چپ افراطی، از روابط نزدیکش با مقامات حزب کمونیست چین در سانفرانسیسکو دم زد. او همچنین به انجام «گفتگوهای متعدد با مقامات حزب کمونیست چین در ارتباط با موضع‌گیری ما» اعتراف کرد. او گفت که تلاش برای «خلاص شدن از ترامپ»، مسئله اصلی و مهمی بوده است.

بدیهی است که پروژه رای‌گیری را بارور کنید از عملیات وابسته به حزب کمونیست چین به شمار میرود.

اثرگذاری پروژه رای‌گیری را بارور کنید

پروژه رای‌گیری را بارور کنید بهعنوان ماهیتی نسبتاً جدید با چندین جنبش نام‌نویسی از رای‌دهندگان از سراسر کشور که از قبل نیز وجود داشته‌اند، روابطی را برقرار کرده است.

شبکه رای‌گیری را بارور کنید، شامل این گروهها می‌شود: LUCHA (زندگی با اتحاد برای ایجاد تغییر در آریزونا)، «اکثریت جدید فلوریدا»، «پروژه جدید جورجیا»، و «پنسیلوانیا» می‌ایستد.

هدف اصلی گروه رای‌گیری را بارور کنید، شکست دادن ترامپ است. هدف طولانی‌مدت آن نیز ایجاد ایالات متحده سوسیالیست است.

گروه رای‌گیری را بارور کنید ادعا می‌کند که:

«ما میخواهیم سطح تجربه، ظرفیت، و تخصص سازمانها و کنشگران ساکن کالیفرنیا را در راستای حمایت از انجام سازماندهی طولانی‌مدت در ایالات همسایه ارتقا دهیم.»

«هدف ما صرفاً بیرون راندن ترامپ از تصدی امور نیست، بلکه قصد داریم توازن قوا در ایالت‌هایی که در آنها مشغول هستیم را به نفع رنگین پوستان، سازمان‌های عدالت اجتماعی، و کارگران تغییر دهیم. ما می‌خواهیم از لحاظ راهبردی و سیاسی هوشمند باشیم و سیاستها و سازمان‌هایمان را پیش ببریم.»

آدام گلد از گروه رای‌گیری را بارور کنید در وبینار جدیدی گفت: «ما مصمم بودیم که ترامپ را شکست دهیم و امسال بر روی هفت ایالت متمرکز شده بودیم و ظاهراً از این میان، تعداد شش ایالت به نفع بایدن رأی دادهاند.»

ازجمله موفقیتهای ادعاشده توسط گروه رای‌گیری را متوقف کنید، عملیاتی هستند که در چند ایالت مهم و حساس انجام شدند.

الکس گومز، معاون مدیر اجرایی LUCHA در کنفرانسی که پس از انتخابات از طریق نرم افزار زوم برگزار شد و چندین گروه سازمان‌دهنده ایالتی در آن مشارکت داشتند، از روی مباهات گفت که سازمان او قسمتی از ائتلافی بود که توانست «هشت میلیون تماس تلفنی برقرار کند … درب بیش از یک میلیون خانه را بزند …» تا پیروزی کوچک غافلگیرکننده‌ای را به بایدن تقدیم کند.

گروه «پنسیلوانیا می‌ایستد»، شبکه‌ای سراسری از سازمانهای نام‌نویسی از رای‌دهندگان است و شامل برکس استندزآپ، لیهای ولی استندزآپ، دلکو استندزآپ، ایری استندزآپ، و ری‌‌‌‌‏کِلِیم فیلادلفیا است.

استندزآپ به این مفهوم که این مناطق آمریکا «به پا می‌‌‌‌‏خیزند» یا به اصطلاح «می‌‌‌‌‏ایستند» و مقابله می‌کنند.

بیشتر این گروه‌ها توسط افراد وابسته به جاده رهایی یا سوسیالیستهای دموکرات آمریکایی اداره می‌شوند.

گروه ری‌‌‌‌‏کِلِیم فیلادلفیا در ماه می ۲۰۲۰ در امضای نامه‌ای مشارکت کرد که میان چندین چهره همسو با گروه جاده رهایی به گردش درآمد و از بایدن به خاطر یکی از تبلیغات کارزار انتخاباتی او که منتقد سرسخت چین به نظر می‌آمد، انتقاد کرد.

گروه پنسیلوانیا می‌ایستد در یک پست فیسبوکی در ۱۳ نوامبر مدعی شد که ۸،۰۰۰ داوطلب آن و ۶،۸۶۹،۹۳۴ تماس تلفنی، ۱،۸۰۳،۹۳۵ پیامک، و ۴۰۰،۰۰۰ مکالمه‌ای که انجام داده باعث شدند که بیش از ۵۰،۰۰۰ رأی و ۱۴ شهرستان به نفع بایدن باشند.

گروه پروژه  جدید جورجیا با ۱،۲۳۰،۰۰۰ پیامک، ۳۶۲،۰۰۰ ایمیل مستقیم، ۲،۲۰۰،۰۰۰ تماس تلفنی، ۹۸،۰۰۰ مکالمه، و ۳۷۱،۰۰۰ زدن درب منازل، پیروزی کوچکی را برای بایدن به ارمغان آورد.

گروه پروژه جدید جورجیا در اصل توسط سن. استیسی ایبرامز، رهبر پیشین مجلس نمایندگان جورجیا پایهگذاری شد و تا همین اواخر توسط رو. رافائل وارناک که اکنون در حال رقابت برای ورود به مجلس سنای ایالات متحده است، اداره می‌شد.

گروه دیترویت اکشن توسط لورا مسومی، فرزند دان مسومی، مائوئیست مادامالعمر کالیفرنیا و عضو فعلی گروه ریشه‌های چپی اداره می‌شود. گروه او به شکل‌گیری تعداد بزرگی از رای‌دهندگان در وین کانتی دیترویت کمک کرد.

گروه سازماندهی رهبران سیاهپوست برای جمعیتها (BLOC) در میلواکی مستقر شده است. آنجلا لنگ، مدیر اجرایی BLOC در کنفرانسی که پس از انتخابات از طریق نرم افزار زوم برگزار شد، با مباهات گفت:

«آنها به اعلام برنده ویسکانسین بسیار، بسیار، بسیار نزدیک شده‌اند. بایدن به‌اندازه ۲۰،۶۹۷ رأی جلوتر است و ترامپ در سال ۲۰۱۶ این ایالت را با ۲۲،۷۴۸ رأی بیشتر برد. بنابراین نتیجه تقریباً همان است، این اختلاف نسبتاً هنوز همانقدر است و فقط به دلیل کارهایی که انجام داده‌ایم، به نفع طرف مقابل وارونه شده است.»

مدلهای مائوئیست

اقدامات سال ۲۰۲۰ گروه رای‌گیری را بارور کن، از موفقیتهای پیشین گروه‌های وابسته به جاده رهایی، فدراسیون کارولینا در کارولینای شمالی و اکثریت جدید ویرجینیا (NVM) الگوبرداری شده بودند.

فدراسیون کارولینا که اخیراً تأسیس شده است، گروه‌های نام‌نویسی از رای‌دهندگان بیشتری را با یکدیگر متحد می‌کند، یعنی گروه‌هایی مانند دورهام برای همه، داون هوم ان سی، فدراسیون آزادی فورسایث، و نیو هانوفر برای همه. گروه دورهام برای همه در طول چهار سال گذشته، جمعیتهای سیاهپوست «بول سیتی» را شدیداً هدف گرفته و برای شورای شهر دورهام نیز چندین حامی برگزیده است.

فدراسیون کارولینا که در سرتاسر ایالت فعالیت دارد، درزمینه به رنگ آبی درآوردن هر دو مجلس قانونگذاری تلاش می‌کند و بخش بزرگی از چرایی انتخاب مجدد یک فرماندار دموکرات برای کارولینای شمالی در همین اواخر را تشکیل می‌دهد. فدراسیون کارولینا توسط چند رفیق حزبی از گروه جاده رهایی ازجمله رفیق سندولو دیامینا و رفیق ایدن گراهام اداره می‌شود.

NVM که در سال ۲۰۰۷ توسط جان لیس از اعضای کمونیست جاده رهایی تأسیس شد و توسط او نیز اداره می‌شود، می‌توانند بهدرستی مدعی برگرداندن رنگ ویرجینیا از قرمز به آبی باشد.

ترم نگوین، دبیر NVM در سال ۲۰۱۸ سرمقاله‌ای را در نیویورکتایمز به چاپ رساند که میگفت، «دموکراتها میتوانند ازآنچه در ویرجینیا اتفاق افتاد، درسهای بسیاری بگیرند.»

طبق گفته‌های نگوین:

«حزب دموکرات ملی امسال میلیونها دلار در ویرجینیا خرج کرد، اما این ایالت هیچگاه در چنین اولویتی نبوده است. ایالت ویرجینیا از جایگاهش در جنوب گرفته تا نقش برجسته‌اش در میراث ظلم و ستم آمریکا، سالیان مدیدی است که به‌عنوان ایالتی کاملاً محافظهکار شناخته می‌شود، آن هم بدون هیچ گسستی. جمهوریخواهان تا همین شش سال پیش، دفتر فرمانداری و مجمع عمومی را در کنترل خود داشته‌اند. »

«سازمانهای محلی مانند سازمان من، از ۱۲ سال پیش و از زمانی که شروع به کار کردهایم، به توان سیاسی ویرجینیا پی بردهایم. ما در حال پیروز شدن هستیم چراکه به قدرت یک حوزه انتخابی که بتواند آرای مختلف ایالت را در برگیرد و بازتابدهنده آنها باشد، واقف شدهایم. ما فقط در فصل برپایی کارزارهای انتخاباتی با رای‌دهندگان صحبت نمیکنیم. ما سعی میکنیم  به رای‌دهندگان از هر رنگی، زنان، کارگران کمدرآمد و جوانان در هر جا که هستند دسترسی پیدا کنیم و با این کار توانستهایم بنیان نیرومندی از پشتیبانی و حمایت را در سراسر ویرجینیا برپا کنیم که اصطلاحاً آن را هلال شهری می-نامند، از ویرجینیای شمالی گرفته تا همپتن رودز. مدتها پیش از روز انتخابات، تعداد بیش از ۳۰۰،۰۰۰ رای‌دهنده را نام‌نویسی کردیم، درب بیش از ۲.۵ میلیون خانه را زدیم، و جمعیتهای رنگینپوست را سازماندهی کردیم تا به تغییر در خطمشی‌های مهمی مانند گسترش برنامه مدیکید که تقریباً تعداد ۴۰۰،۰۰۰ نفر را تحت پوشش قرار داد، دست پیدا کنیم.»

البته همه این فعالیتها قانونی هستند. درهرحال، هرگونه مشارکت و دست داشتن از نوع چینی در این برنامه می‌توانند موضوع کاملاً متفاوتی باشد.

استیو مککلور از ساکنان پیشین واشنگتن است که روابط نزدیکی با جاده رهایی و NVM دارد. او از سال ۲۰۱۰ با بخش جغرافیای دانشگاه ووهان در چین همکاری داشته است و در دانشگاه از اعضای پژوهشی مهمترین آزمایشگاه مهندسی اطلاعات کشور درزمینه پیمایش، تهیه نقشه، و سنجش از راه دور به شمار میآید.

رفیق مککلور بیش از یک دهه است که از مهارتهایش در تهیه نقشه برای سیستمهای اطلاعات جغرافیایی (GIS)، در راستای تأمین مهمترین اطلاعات هویتی مرتبط با رای‌دهندگان برای NVM استفاده کرده است.

مککلور در مطلبی که در تاریخ ۲۵ اوت ۲۰۱۱ بر روی وبلاگ خود ارسال کرد، گفت:

«اخیراً با گروه اکثریت جدید ویرجینیا، درزمینه تهیه یک سری نقشه برای تأمین اطلاعات موردنیاز برنامهریزی درزمینه ایجاد پیادهروهایی در اطراف بخشهای خانه ملت ویرجینیا همکاری داشته‌ام. … داده‌های اصلی عبارتاند از فهرستهایی از خانوارها و دستهبندی آماری قومیت آنها. … یافته‌ها از نوع نظری هستند اما به‌طورقطع نشان می‌دهند که جمعیتهای مشخص، چه جنبه‌ای از واحدهای منطقه‌ای مجزا را تأیید می‌کنند یا از چه جنبه‌هایی با آنها اختلاف دارند و خود این واحدها نیز مختصات الکترال موجود در یک دموکراسی را تعریف می‌کنند.»

تمام این چیزها جنبه نظری نداشتند و برای آن طراحی شده بودند تا با جمع‌آوری داده‌ها با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها بتوانند آن دسته از رای‌دهندگان دموکرات بالقوهای را شناسایی کنند که به جمعیتهای کم درآمد و اقلیتها تعلق دارند و از این طریق به گروه NVM در جهت دهی به نواحی و بخشهای سراسر ایالت کمک شود.

مک کلور در مطلب ارسالی دیگری نوشت:

«در انتخابات سراسری ۲۰۰۸، ایالت ویرجینیا برای اولین بار پس از سال ۱۹۶۴ به دموکراتها رأی داد و اوباما برنده آن ایالت شد. تغییرات جمعیتی و افزایش مشارکت رأی‌دهندگان، بیش از طرفداری‌های سیاسی باعث به وجود آمدن چنین نتیجه‌ای بودند. …

«با تمرکز بر شهرستان شاهزاده ویلیام کانتی در ایالت ویرجینیا، در جی‌‌‌‌‏آی‌‌‌‌‏اس از تکنیک‌های درونیابی فضایی استفاده کردم تا بتوانم برای تجزیه وتحلیل‌های کمیتی بیشتر، بازگشتهای انتخابات ۲۰۰۸ را از حوزه‌های جغرافیایی به حوزه‌های طبقه‌بندی ناحیه‌ای سال ۲۰۰۰ ترجمه کرده و برگردانم. هدف از این کار، تهیه اطلاعات قابلپیگیری برای سازمانهای طبقه کارگری بود، یعنی همان سازمانهایی که پایگاه قدرت مردمی را می‌سازند …»

آیا تلاش برای نفوذ در انتخابات ایالات متحده توسط یک شهروند آمریکایی که در یک دانشگاه چینی کار می‌کند و احتمالاً حقوق چینی دریافت می‌کند، عملی قانونی است؟

سه سالی می‌شود که مرتباً در مورد دخالت روسیه در انتخابات ایالات متحده چیزهایی می‌شنویم.

درهرحال، حزب کمونیست چین به مدت حداقل ده سال بدون هیچ هیاهویی مشغول نفوذ در انتخابات ایالات متحده بوده است. در این تقلب از فناوریهای پیشرفته استفاده نشده است. این تقلب به‌صورت قانونی و به سبک و سیاق قدیمی و از طریق ثبتنام انبوه رای‌دهندگان و عملیات بروید رأی دهید انجامشده است. این فعالیت به خودی‌خود قانونی است. اما نفوذ حزب کمونیست چین می‌توانند تا اندازه بسیار زیادی غیرقانونی باشد.

نفوذ حزب کمونیست چین در ایالات متحده را باید متوقف کرد و هرگونه زیر پا گذاشتن قانون را باید به اشد مجازاتی که قانون اجازه آن را می‌دهد، محکوم کرد.

چرا باید به یک حکومت جنایتکار اجازه دهیم تا در انتخابات آمریکا دخالت کند؟

ترور لاودن، نویسنده، فیلمساز و سخنران نیوزیلندی است. او گروه‌های چپ افراطی، مارکسیستها، و جنبشهای تروریستی و نیز نفوذ پنهانی آنها در سیاستهای جریان اصلی را به مدت بیش از سی سال موردپژوهش مجدد قرار داده است. بیشترین شهرت او برای کتابش با عنوان «دشمنان درون: کمونیست‌ها، سوسیالیست‌ها و پیشتازان موجود در کنگره ایالات متحده» و نیز فیلم مستندش درباره همین موضوع و با عنوان «دشمنان درون» است. کتابی که اخیراً آن را به چاپ رسانده است، «سرخهای کاخ سفید: کمونیستها، سوسیالیستها و مخاطرات امنیتی پیشروی رئیسجمهور ایالات متحده، ۲۰۲۰» نام دارد.

دیدگاه‌های ارائه‌شده در این مقاله، نظرات خود نویسنده هستند و لزوما بازتابدهنده دیدگاه اپک تایمز نیست.

مطالب دیگر:

وزارت امور خارجه برای بیست‌ویکمین بار چین را در لیست سیاه ناقضان آزادی مذهبی قرار داد

نفوذ رژیم چین در آمریکا با کمک سرمایه‌داران وال‌استریت

انتظار می‌رود که تعداد آن دسته از نمایندگان کنگره که می‌خواهند نتایج انتخابات را به چالش بکشند، افزایش یابد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی