logo_eet

ناظر انتخابات در میشیگان: آرای نظامی ارائه شده به نظر می‌رسید «کپی» باشند

رای دهندگان یکی از ناظران رأی‌گیری او در مرکز  سی‌تی‌اف در دیترویت، در جلسه سنا در ایالت میشیگان شهادت داد که او رای‌های نظامی زیادی
 یکی از ناظران جمهوری خواهد در جلسه سنای ایالت میشیگان در حال شهادت دادن است. (NTD News screenshot)

یکی از ناظران رأی‌گیری او در مرکز  سی‌تی‌اف در دیترویت، در جلسه سنا در ایالت میشیگان شهادت داد که او رای‌های نظامی زیادی را مشاهده کرد که شبیه «کپی زیراکس» بود و گفت که همه آنها برای جو بایدن از حزب دموکرات علامت گذاری شده‌اند.

این زن که خود را پتی معرفی کرد افزود که نُه سال تجربه کار دارد و به قانونگذاران گفت که آرای نظامی به نظر می‌‌‌‌‏رسید که همه دقیقاً همان نسخه‌های زیراکس یک رای هستند. همه آنها برای بایدن بودند. حتی یک رای ترامپ وجود نداشت.

«هیچ یک از رای دهندگان ثبت نشده بودند و کارمندان انتخابات مجبور بودند به طور دستی نام و آدرس و تاریخ تولد را ۱/۱/۲۰۲۰ وارد کنند، و در نتیجه رای دهندگان ثبت نشده وارد سیستم می‌‌‌‌‏شد، و من در طول روز چندین مورد را دیدم.

این زن گفت که وقتی او و دیگر ناظران جمهوری‌خواه سعی کردند این رویه را به چالش بکشند، مقامات انتخاباتی مانع آنها شدند.

در یک مورد، ناظر رأی‌گیری ادعا کرد که وقتی آرای نظامی وارد شد، مقامات انتخاباتی به او و دیگران گفتند «کمی استراحت کنید.»

پتی ادامه داد هماهنگ‌کننده‌های زیادی در آنجا وجود داشتند که از طرف حزب دموکرات فعالیت می‌کردند. وی افزود «به ناظران جمهوری خواه  گفته شد که برای غذا خوردن به طبقه بالا بروند، در حالی که ناظران دموکرات، می‌توانستند در همان طبقه غذا بخورند و این نشان دهنده برخورد نابرابر با ناظران است.»  وی جزئیات بیشتری ارائه نداد.

دفتر وزیر امور داخلی میشیگان به درخواست اظهار نظر اپک تایمز پاسخی نداده است.

جان جیمز، نامزد جمهوری خواه برای سنای ایالات متحده، گفته است که چندین گزارش از بی‌نظمی‌ها و ناهنجاری‌ها در مرکز انتخابات تی‌سی‌اف دیترویت در شب انتخابات دریافت کرده است، از جمله کارمندان حوزه، که گزارش کرده‌اند که احساس آزار و اذیت کرده‌اند و قادر به انجام کار خود نیستند.

ملیسا کارون، یک پیمانکار مستقل فناوری اطلاعات که در مرکز تی‌سی‌اف برای سیستم‌های رأی دادن کار میکرد، در گفتگو با اپک تایمز ادعا کرد «تعداد بی‌‌‌‌‏شماری از کارگران دسته‌ها را دوباره اسکن می‌‌‌‌‏کردند؛ بدون اینکه آنها را دور بریزند»

 کارون همچنین در جلسه سه شنبه شهادت داد که او کارگران را دیده است که ۸ تا ۱۰ بار آرا را دوباره اسکن می‌‌‌‌‏کردند. دومینیون در پاسخ به سایر ادعاها گفته است که «هیچ گزارش معتبر یا شواهدی درباره هرگونه مسئله نرم افزاری وجود ندارد.»

پیش از این، وزیر امور داخلی این ایالت، جوسلین بنسون گفته بود هیچ شواهدی از تقلب یا بی‌نظمی رای دهندگان وجود ندارد که نتایج انتخابات را در این ایالت که ۱۶ رأی کالج انتخاباتی دارد، لغو کند.

بنسون در اوایل ماه جاری گفت «در صورت وجود شواهدی از تقلب یا تخلف واقعی، باید کتباً به دفتر انتخابات ارائه شود، که همه ادعاهای معتبر را برای تحقیقات بیشتر به دادستان کل ارجاع می‌‌‌‌‏دهد.»

مطالب دیگر:

تیم ترامپ به اظهارنظر ویلیام بار، دادستان کل پاسخ می‌دهد

کارشناس داده: بی‌نظمی در رأی‌گیری در پنسیلوانیا و جورجیا

مدیر پروژه آمیستاد: نزدیک به ۲۸۰هزار رای در مسیر نیویورک به پنسیلوانیا «ناپدید شده است»

اخبار مرتبط