Asset 2

نود هزار برگه رای در بزرگ‌ترین ناحیه ایالت نوادا به آدرس‌های‌ اشتباهی فرستاده شده و برگشت خوردند

رای پستی نود هزار برگه رای در بزرگ‌ترین ناحیه ایالت نوادا به آدرس‌های‌ اشتباهی فرستاده شده و برگشت خوردند محافظه‌کاران مخالفت با این لایحه
(Ethan Miller/Getty Images)

 طبق بررسی یک گروه حقوقی محافظه‌کار از داده‌های انتخاباتی، بیش از ۹۰۰۰۰ برگه رای پستی در بزرگ‌ترین ناحیه ایالت نوادا با عنوان غیرقابل تحویل، برگشت خورده‌است.

منطقه کلارک که شامل حوزه لاس‌وگاس می‌شود، کوششی بی‌نظیر را در بهره‌گیری از رای پستی نشان داد و نه تنها آن‌ها که لازم بود رای پستی دهند بلکه تقریباً تمام ۳/۱ میلیون رای‌دهنده فعال در این ناحیه از این روش استفاده کردند. این منطقه چنین تلاشی را در جهت کمک به مردم برای رای دادن از راه دور در زمان همه‌گیری کرونا معرفی کرد.

بر اساس خلاصه پژوهشی موسسه حقوقی منافع عمومی (PILF) در دهم مارس، بیش از ۴۵۰۰۰۰ رای‌دهنده از طریق پست رای دادند. اما بیشتر از ۹۰۰۰۰ رای توسط اداره پست با عنوان غیرقابل تحویل، بازگردانده شدند.

طبق این خلاصه پژوهشی، چنین آماری بر اساس اطلاعاتی است که جو گلوریا، مسئول ثبت آرای منطقه کلارک در فوریه ارائه داده بود. اداره انتخابات ناحیه کلارک به درخواست اظهار نظر در این رابطه پاسخ سریعی نداد.

کریستین آدامز، رئیس موسسه حقوقی منافع عمومی، در این خلاصه گفته: «رای‌گیری پستی عمده، قدمی رو عقب برای انتخابات آمریکا است. در یک انتخابات پستی میلیون‌ها اطلاعات ثبت‌نامی از رای‌دهندگان با آدرس‌های غیرقابل اعتماد وجود دارد که رای‌ها را در نهایت به مکان اشتباهی روانه می‌کند».

پیش از انتخابات نیز این موسسه از رای‌گیری پستی وسیع، در ایالت‌هایی که تا به حال چنین سازوکارهایی را تجربه نکرده‌اند انتقاد کرده بود.

این خلاصه پژوهشی با استناد به برآورد کمیسیون محافظت از انتخابات ایالات متحده می‌گوید در سراسر ایالت نوادا در انتخابات‌های عمومی سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۱۴، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ در مجموع، ۵۸۶۳ رای پستی برگشت خورده بود.

آدامز اشاره‌ای نیز کرد به لایحه اصلاحی «برای مردم» که اخیراً به تصویب مجلس نمایندگان رسیده که در اختیار دموکرات‌ها است.

این لایحه ۸۰۰ صفحه‌ای، به صورت قابل توجهی اختیارات انتخاباتی را به حکومت فدرال واگذار می‌کند. این مسئله قوانین دولت در زمینه کارت شناسایی رای‌دهنده را منسوخ می‌گرداند، راه را برای رای دادن مجدد در یک روز باز می‌کند، سازوکار نظارت بر امضا را برای رای پستی از میان برمی‌دارد و این اجازه را می‌دهد که رای‌های پستی حتی ده روز پس از روز انتخابات به مقصد برسند (مشروط بر آن که در روز انتخابات مهر پستی شده باشند).

محافظه‌کاران مخالفت با این لایحه را در اولویت خود قرار داده‌اند.

آدامز می‌گوید: «لایحه اصلاحی «برای مردم» بیشتر باعث آسیب مردم آمریکا می‌شود تا نفع‌ آن‌ها و باعث می‌شود مردم در رفع ایرادات نظام انتخاباتی خود ناکام بمانند که این مسئله توان آن‌ها برای رای دادن به شیوه‌ای مناسب را تحت تاثیر قرار می‌دهد».

این لایحه «اساساً هرچیزی را که بی قاعده یا آشکارا اشتباه است قانونی می‌سازد یا فرصت‌های تقلب در انتخابات سال گذشته را توجیه کرده و آن را صرفاً به قانونی محلی و منطقه‌ای تبدیل می‌کند».

مطالب دیگر:

اسناد محرمانه فاش شده دال بر نسل‌کشی تمرین‌کنندگان فالون گونگ به‌دست رژیم چین

طرح دعوی برای دستیابی به صدای ضبط شده مکالمه تلفنی پلوسی و رئیس ستاد مشترک در اواخر دوره ترامپ

فرمانده ارتش آمریکا: رژیم چین به نقشه‌های خود برای کسب جایگاه آمریکا سرعت بخشیده‌ است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی