Search
Asset 2

روزنامه‌نگار باتجربه و قدیمی فرانسوی: ترامپ باتلاقی را پاکسازی ‌می‌کند که آن باتلاق نسل‌های آینده را به خطر ‌می‌اندازد

رسانه‌های خبری روزنامه‌نگار باتجربه و قدیمی فرانسوی: ترامپ باتلاقی را پاکسازی ‌می‌کند که آن باتلاق نسل‌های آینده را به خطر ‌ تقلب در انتخابات
به‌تازگی تلویزیون اِن‌تی‌دی‌ در فرانسه با ریچارد باتری، مجری تلویزیون، مصاحبه کرد.

در طول دوران انفجار اطلاعات، در میان حجم عظیمی ‌از اطلاعاتی که رسانه‌های خبری سنتی منتشر می‌کنند و اطلاعاتی که در رسانه‌های اجتماعی ارسال می‌شوند،‌ تشخیص نیکی از پلیدی و جستجوی حقیقت می‌تواند دشوار باشد. ریچارد باتری، مجری مینوتز ریکاردو، طی مصاحبه اخیر خود با تلویزیون اِن‌تی‌دی در فرانسه، گفت که اطلاعات رسانه‌های خبری مدرن اغلب انتخابی، مغرضانه و دستکاری‌شده است.

باتری، مجری سابق تلویزیون فرانسه، تی‌وی‌۵ماندِ و فرنس۳ گفت که استقلال و صداقت روزنامه‌نگاری در فرانسه، آمریکا و سراسر جهان از بین رفته است که تهدیدی جدی برای جامعه‌مان محسوب ‌می‌شود.

او توضیح داد که این غیرقابل‌قبول است. او به‌نقل از آلدوس‌ هاکسلی، نویسنده و فیلسوف انگلیسی، اشاره کرد: هر چه باشد «واقعیت‌ها به‌خاطر اینکه نادیده گرفته ‌می‌شوند، از بین نمی‌روند.».

دستاوردهای ترامپ، و تقلب در انتخابات

باتری در طول این مصاحبه، درباره تقلب در انتخابات اخیر ایالات متحده و اطلاعات نادرست رسانه‌ها صحبت کرد. او از ترامپ به‌عنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده، به‌خاطر دستاوردهایش طی چند سال گذشته تمجید کرد.

باتری گفت ترامپ در مقایسه با سایر رئیس‌جمهورهای بزرگ تاریخ آمریکا، نه‌تنها از صلح حمایت کرد و قدرت را به مردم بازگرداند، ارزش‌های سنتی و ایمان به خدا را نیز ترویج داد. دستاوردهای ترامپ شامل رشد اقتصادی قابل‌توجه و کاهش نرخ فقر نیز است. برخی ترامپ را به‌عنوان یک ستزه‌جو به تصویر ‌‌کشیده‌اند، اما او در زمان تصدی خود حتی یک جنگ را هم شروع نکرد و حتی نیروهای خود را از افغانستان بیرون کشید. همه این تلاش‌ها روحیه آمریکایی را با موفقیت احیا کرده است.

این پیشرفت به‌لطف بینش عالی ترامپ در روابط بین‌الملل امکان‌پذیر شد. باتری گفت که سخنرانی‌های ترامپ را تماشا کرده و مطالبی را درباره او خوانده است. او اظهار داشت: «ترامپ همه این باتلاق متعفن را که امروز وجود دارد و حقیقتاً به نسل‌های آینده آسیب می‌رساند، پاکسازی کرده است.»

درباره وضعیت کنونی، باتری معتقد است حمایت پنتاگون، ارتش و آژانس امنیت ملی، توانسته برنامه‌های سی‌آی‌اِی، اف‌بی‌آی، رسانه‌های خبری تلویزیونی و غول‌های فناوری مانند گوگل را برای کنترل مردم شکست دهد. او گفت: این احتمال وجود دارد که سی‌آی‌اِی در رسوایی مربوط به اسمارمتیک و دومینیون نقش داشته باشد.

جستجوی اطلاعات سانسورنشده

باتری با توجه به گزارش اخبار مغرضانه و حتی جعلیِ رسانه‌های جریان اصلی در ایالات متحده و فرانسه، گفت بسیاری از رسانه‌ها، ازجمله تلویزیون، استقلال خود را از دست داده‌اند، چراکه هم‌صدا شده‌اند و این یک وضعیت دشوار جدی برای جهان آزاد ایجاد کرده است.

او به‌عنوان مجری و ویراستار برنامه با نحوه تولید اخبار از ابتدا تا انتها آشنا است. به همین دلیل از دیدن اینکه رسانه‌های خبری تقریباً در همه موضوعات لحن هماهنگی دارند، شوکه شد. در نظر او این بدان معناست که آزادیِ بیان اساساً در حال ازبین‌رفتن است و همه چیز از یک مرکز خبری مرکزی ناشی شده است.

هشداردادن به فرانسه در برابر حملۀ الگوی چینی کمونیستی

او توضیح داد: «من در برابر این قدرت گلوبالیست ایستادگی می‌کنم که حقیقتاً ایده مرگبار خود را در پس همه اینها تحمیل ‌می‌کند. فکر ‌می‌کنم واقعاً یک الگوی چینی کمونیستی وجود دارد. این شروع می‌شود و به‌تدریج، اما به روشی بسیار نظام‌مند ‌می‌آید. آنچه در پشت همه اینها است، کاملاً مخرب است.»

او مردم را تشویق ‌می‌کند در این خصوص هشیار باشند، و این کار را با جستجوی صداها و واقعیت‌های مستقل شروع کنند. او گفت در غیر این صورت، همه ما زندانیان برچسب‌گذاری الکترونیکی و قربانیان کمونیسم خواهیم شد.

نوشته: مینگهویی

نظرات بیان‌شده در این مقاله، نظرات این نویسنده بوده و لزوما منعکس کننده نظرات اپک تایمز نیست.

مطالب دیگر:

جولیانی: تیم ترامپ از «استراتژی‌های مختلف» در نشان دادن صحت عملکرد دستگاه‌های رای‌گیری استفاده خواهد کرد

گزارش آژانس‌های اطلاعاتی خارجی از نفوذ کشورهای دیگر در انتخابات آمریکا

مت گیتز، نماینده فلوریدا می‌گوید که آرای کالج الکترال را در ۶ ژانویه به چالش می‌کشد

انتقاد شدید از خزانه‌‏داری به دلیل تلاش برای کاستن ممنوعیت‌‏های ترامپ علیه شرکت‌‏های چینی

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی