logo_eet

رشد بازارچه‌های صنایع دستی در کشور

صنایع دستی
نمایشگاه صنایع دستی تهران (Epoch Times)
صنایع دستی
نمایشگاه صنایع دستی تهران (Epoch Times)

طبق آمار چهارصد هزار نفر در سراسر کشور به طور رسمی در حوزه فعالیت در صنایع دستی حضور دارند که با احتساب آمار غیررسمی این تعداد به بیش از دو برابر می‌رسد.

معاون صنایع‌ دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن ارائه این آمار رشد بازارچه‌های صنایع دستی نسبت به سال گذشته را بیست درصد می‌داند.

نامور مطلق در گفتگو با ایرنا می‌افزاید که «شعار ما این است که در هر شهرستان بازارچه دایمی وجود داشته باشد و بر همین اساس سعی کردیم در کنار بازارچه‌های دائمی، بازارچه‌های موقتی را نیز به منظور سهولت خرید گردشگران ایجاد کنیم.»

این مقام سازمان میراث فرهنگی به کاهش صنایع دستی خارجی در بازارها اشاره کرد و اضافه کرد:‌ به دلایلی مثل بالا بودن قیمت‌ها، تقاضا برای خرید کالای خارجی نامرغوب در جامعه بیشتر است و تمامی بازارها و نمایشگاه‌های عرضه صنایع دستی، موظف به جمع‌آوری صنایع دستی خارجی شده‌اند.

بهمن نامور پیش از این نیز چاپ تمبرهای نوروزی صنایع دستی و ارائه هدیه‌های صنایع دستی نوروزی به بخشی از مسافران نوروزی را یکی از کارهای تازه‌ در دست اقدام در حوزه ترویج دانسته و معتقد بود که در هر استانی هدایایی از صنایع دستی به‌عنوان نمونه آماده و به مسافران نوروزی هدیه داده شود.

سال گذشته هنرمندان صنایع دستی کشورمان موفق شدند در رقابت‌های نشان برتر صنایع دستی دنیا مقام چهارم را کسب کنند.

اخبار مرتبط