Search
Asset 2

ترامپ می‌گوید انتخابات نوامبر امسال یک «رفراندم» برای دولت بایدن است

رفراندم برای دولت بایدن ترامپ در ۳ سپتامبر گفت: «این انتخابات یک رفراندوم برای تورم سرسام‌آور، جنایات افسارگسیخته، افزایش قتل‌ها، قیمت بن
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، در یک گردهمایی در موهگان سان آرنا در ویلکس-بار، پنسیلوانیا در 3 سپتامبر 2022 سخنرانی می‌کند. (Ed Jones/AFP via Getty Images)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا از آمریکایی‌ها می‌خواهد در ماه نوامبر به نامزدهای جمهوری‌خواه رأی دهند و گفت که نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای به عنوان یک رفراندم برای دولت بایدن عمل می‌کند.

ترامپ در ۳ سپتامبر گفت: «این انتخابات یک رفراندوم برای تورم سرسام‌آور، جنایات افسارگسیخته، افزایش قتل‌ها، قیمت بنزین له کننده، سرازیر شدن میلیون‌ها و میلیون‌ها بیگانه غیرقانونی از مرزها، تلقین نژادی و جنسیتی، تغییر مدارس ما است…مهمتر از همه، این انتخابات یک رفراندم در مورد فساد و افراط گرایی جو بایدن و حزب رادیکال دموکرات است.»

ترامپ افزود: «اگر می‌خواهید جلوی این ویرانی آمریکا را بگیرید، باید به جمهوری‌خواهان رأی دهید، باید بیرون بروید و رأی دهید.»

ترامپ ادامه داد: «ما تنها دو ماه تا مهمترین انتخابات میان دورهای تاریخ آمریکا فاصله داریم، ما به یک لغزش بزرگ نیاز داریم که چپ رادیکال نتواند در آن تقلب کند.»

رئیس‌جمهور سابق این اظهارات را در جریان تجمعی در ویلکس‌بار، پنسیلوانیا، عصر شنبه بیان کرد

به گفته ترامپ، «پیروزی تاریخی» برای حزب جمهوری‌خواه در ماه نوامبر، راه را برای قانون‌گذاران جمهوری‌خواه هموار می‌کند تا با مسائلی که در حال حاضر کشور را آزار می‌دهند، مقابله کنند.

او گفت: «از بالاترین اولویت‌های ما باید پایان دادن به کابوسی باشد که جو بایدن و دموکرات‌های کنگره در مرز جنوبی ما ایجاد کرده‌اند.»

ترامپ ادامه داد: «یکی دیگر از اولویت‌های ما تحت کنگره جمهوری‌خواه، توقف سانسور چپ و بازگرداندن آزادی بیان در آمریکا خواهد بود. ما آزادی بیان نداریم. به هر حال، همین حالا بیرون بروید و در تروث سوشال ثبت نام کنید. چه کسانی الان در تروث سوشال هستند؟ محیط گرمی است. خیلی بهتر از توییتر است.»

پلتفرم Truth Social  ترامپ در اپ استور اپل و از طریق وب در دسترس است. با این حال، این برنامه در فروشگاه Google Play لیست نشده است و گوگل به دلیل این تصمیم مورد انتقاد قرار گرفته است.

برنت بوزل، رئیس مرکز تحقیقات رسانه‌ای در ۳۰ اوت در توییتر نوشت: «گوگل محافظه کاران را پیش از انتخابات لغو می‌کند.»

«دشمن دولت»

همچنین در این تجمع، ترامپ بایدن را به باد انتقاد گرفت و رئیس جمهور فعلی را «دشمن دولت» خواند.

ترامپ گفت: «این هفته، جو بایدن به فیلادلفیا، پنسیلوانیا آمد تا شرورانه‌ترین، نفرت‌انگیزترین و تفرقه‌انگیزترین سخنرانی یک رئیس‌جمهور آمریکا را ارائه کند….توهین به ۷۵ میلیون شهروند، به‌علاوه احتمالاً ۷۵ تا ۱۵۰ میلیون شهروند دیگر، اگر بخواهیم در مورد آن دقیق باشیم، به‌عنوان تهدیدی برای دموکراسی و دشمنان دولت.»

ترامپ ادامه داد: «اگر می‌خواهید حقیقت را بدانید، او دشمن دولت است. دشمن دولت، او و گروهی است که او را کنترل می‌کند.»

بایدن در یک سخنرانی قطبی پنجشنبه شب، ترامپ و «جمهوری خواهان MAGA» را به نمایندگی از «افراط گرایی که پایه‌های جمهوری ما را تهدید می‌کند» متهم کرد. MAGA مخفف عبارت «Make America Great Again» به معنی عظمت را دوباره به آمریکا بازگردادندن است، که شعار مبارزات انتخاباتی موفق ترامپ در سال ۲۰۱۶ بود.

بایدن همچنین از «جمهوری خواهان MAGA» به عنوان کسانی که «خشم را در آغوش می‌گیرند»، «در هرج و مرج رشد می‌کنند» و «نه در پرتو حقیقت، بلکه در سایه دروغ زندگی می‌کنند» انتقاد کرد.

روز جمعه، بایدن از برخی از اظهارات روز قبل خود عقب نشینی کرد و گفت که حامیان ترامپ را «تهدیدی» برای ایالات متحده نمی‌داند.

از آن زمان، بایدن به دلیل سخنرانی خود مورد انتقاد شدید قانونگذاران جمهوری خواه قرار گرفت. الیز استفانیک (جمهوری‌خواه نیویورک) رئیس کنفرانس حزب جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا در توییتر نوشت: سخنرانی رئیس جمهور «تاریک و تفرقه انگیز» بود.

استفانیک در پستی جداگانه نوشت: «در ۸ نوامبر، جمهوری‌خواهان MAGA برای رای دادن به آمریکا که مورد حمله دموکرات‌های ظالم به رهبری جو بایدن و نانسی پلوسی قرار دارد، رای می‌دهند.»

ترامپ همچنین به نامزدی برای ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۴ اشاره کرد.

مطالب دیگر:

اکثریت بستری‌های کووید۱۹ در بیمارستان‌های آمریکا را افراد واکسینه‌شده تشکیل می‌دهند

۱۱۰۰ دانشمند بیانیه داده‌اند که «هیچ وضعیت اضطراری آب‌وهوایی در کار نیست.»

گوردون چانگ معتقد است حزب کمونیست چین آماده جنگ می‌شود

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی