logo_eet

پشت پرده تقلب‌های انتخاباتی در آمریکا (بخش ۲)

رهایی «گروه‌های نام‌نویسی رای‌دهندگان با پشتیبانی کمونیست‌های طرفدار چین و همچنین سازمان‌های غیرانتفاعی به طور جدی در انتخابات تقلب کردند.
(Scott Olson/Getty Images)

بخش ۱ را اینجا بخوانید

تحول در ویرجیانیا

تروُر لودون بیان کرد: «ویرجینیا برای مدت‌ها یک ایالت جمهوری‌خواه بود. سازمان مسیر رهایی که در سال ۲۰۰۵ «سازمان سوسیالیست مسیر آزادی» نامیده می‌شد، یک گروه نام‌نویسی رای‌دهندگان را در ویرجینیا به نام «اکثریت جدید ویرجینیا» تاسیس کرد و باعث شد تا این ایالت در سال ۲۰۰۸ به سوی دموکرات‌ها کشیده شود».

به گفته لودون «اکثریت جدید ویرجینیا» سیصد هزار رای‌دهنده از اقلیت‌ها را در ویرجینای شمالی برای رای دادن به دموکرات‌ها نام‌نویسی کرد و برای احیای حق رای دویست هزار مجرم با تری مکالیف، فرماندار وقت ویرجینیا، همکاری کرد. آن‌ها از این پانصد هزار رای برای تبدیل کردن ویرجینیا به یک ایالت دموکرات در سال ۲۰۱۹ استفاده کردند.

مایا کاستیو، سرپرست سیاسی اکثریت جدید ویرجینیا، در بیانیه‌ای گفت: «ما در سال ۲۰۱۹ درب پانصدهزار خانه را زدیم تا با رای‌دهندگان درباره تداوم مراقبت‌های درمانی آن‌ها و تضمین امنیت کودکان آن‌ها در محله‌ها و مدارس، صرف نظر از محل سکونت یا اصل و نسب آن‌ها صحبت کنیم».

همچنین ترام نگوین، مدیر اجرایی اکثریت جدید ویرجینیا، سرمقاله‌ای را در نیویورک‌تایمز با این عنوان منتشر کرد: «دموکرات‌ها می‌توانند چیزهای زیادی از ماجرای ویرجینیا بیاموزند».

او در این سرمقاله نوشت: «ما تلاش می‌کنیم تا به رای‌دهندگان رنگین‌پوست، زنان، کارگران با درآمد پایین و افراد جوان در محل زندگی آن‌ها دسترسی پیدا کنیم».

نگوین افزود: «ما در گذشته زنان و مردان زندانی را برای احیای حقوق مدنی‌شان، از جمله حق رای سازماندهی کردیم. آن‌ها نقشی کلیدی در انتخابات سال ۲۰۱۶ در ویرجینیا داشتند و باعث شدند تا این ایالت به تنها ایالت جنوبی تبدیل شود که هیلاری کلینتون در آن پیروز می‌شود».

به گفته لودون، فعالیت گسترده اکثریت جدید ویرجینیا با کمک نقشه‌های کامپیوتری GIS (سیستم اطلاعات جغرافیایی) ممکن شد که نقش مهمی در موفقیت آن حرکت داشت.

GIS یک فناوری بسیار پیچیده است که اطلاعات آماری رای‌دهندگان نظیر قومیت، الگوهای رای‌گیری و سطح درآمدی آن‌ها را در قالب یک نقشه ارائه می‌دهد.

لودون توضیح داد که در این سیستم هر ناحیه به صورت مجزا بر روی نقشه ایالت مشخص شده تا آن سازمان بتواند به طور مثال داوطلبان لائوسی را به مناطق لائوسی‌نشین یا داوطلبان پورتوریکویی را به مناطقی که اهالی این کشور در آن سکونت دارند، بفرستد.

اما به گفته لودون این نقشه‌ها طبق قراردادی ده ساله با استفان مک‌کلار، فارغ‌التحصیل رشته جغرافیا از دانشگاه جورج میسون، طراحی شده‌اند. مک‌کلار ده سال است که در دانشگاه ووهان چین فعالیت می‌کند.

در سال ۲۰۱۱ مک‌کلار در وبلاگ خود نوشت: «من اخیراً با اکثریت جدید ویرجینیا برای طراحی مجموعه‌ای از نقشه‌ها همکاری می‌کنم که اطلاعات مناطق مختلف در نواحی مسکونی ایالت ویرجینیا را ارائه می‌دهد. نتایج این سامانه محرمانه است اما به طور کلی شیوه‌های همگرایی یا واگرایی اجتماعات گوناگون را در نواحی سرزمینی مختلف که نمایانگر یک ناحیه انتخاباتی است، نشان می‌دهد».

لودون بیان کرد که او شواهد مستندی دارد که نشان می‌دهد سازمان مسیر رهایی قصد دارد تا ایالت‌های جنوبی نظیر ویرجینیا، کارولینای شمالی، جورجیا، فلوریدا و تنسی را از اختیار جمهوری‌خواهان خارج کند و به دموکرات‌ها بسپارد. این سازمان این ایالت‌ها را «ائتلاف جدید» می‌نامد زیرا «آن‌ها پایگاه حزب جمهوری‌خواه و مسیحیت محافظه‌کارند».

«دموکرات شدن سه یا چهار ایالت جنوبی باعث نابودی حزب جمهوری‌خواه به عنوان یک نیروی ملی می‌شود و باعث می‌شود تا حزب دموکرات تا ابد در اکثریت بماند».

لودون گفت که حتی بدون در نظر گرفتن تقلب در انتخابات، دموکرات‌ها از طریق نام‌نویسی رای‌دهندگان پیروز انتخابات می‌شدند. او به پیروزی در شش ایالت از هفت ایالت هدف برای بایدن و هریس و همچنین به دست آوردن ایالت ویرجینیا توسط دموکرات‌ها اشاره کرد.

با این حال لودون تاکید کرد که «این سازمان‌ها وابسته به چین‌اند و به نظر من چینی‌ها با استفاده از شبکه‌هایی برای نام‌نویسی مردم، نتیجه انتخابات را دزدیدند».

«گروه‌های نام‌نویسی رای‌دهندگان با پشتیبانی کمونیست‌های طرفدار چین و همچنین سازمان‌های غیرانتفاعی به طور جدی در انتخابات تقلب کردند. از هر لحاظ نگاه کنیم این عوامل با چین در ارتباط بوده‌اند».

اپک‌تایمز با سازمان مسیر رهایی برای اظهارنظر در این باره تماس گرفته‌است.

در امور اجتماعی مشارکت کنید

لودون توصیه کرد که برای خنثی کردن این نوع از فعالیت‌ها، مردم باید در حرکت‌های اجتماعی نظیر «مادران برای آزادی» که جنبشی علیه آموزش نظریه انتقادی نژاد در مدارس است، مشارکت کنند.

او گفت: «آن‌ها نقش پررنگی در پیروزی انتخابات ۲۰۲۱ در ایالت ویرجینیا داشتند و توانستند این ایالت را پس از دخالت چینی‌ها در آن، پس بگیرند».

لودون افزود: «اکنون صدها گروه جدید ایجاد شده‌است: گروه‌هایی شبیه به مادران برای آزادی، گروه‌هایی نظیر جنبش اعتراضی چای، گروه‌های عمل محافظه‌کارانه، گروه‌های مذهبی یا گروه‌های وطن‌گرا. در این گروه‌ها مشارکت کنید و در انتخابات ایالت خودتان فعالیت کنید و یا هیئت مدیره مدرسه خود را در دست بگیرید».

«اخیراً پیروزی‌های چشمگیری به دست آمده‌است. در ویسکانسین و تگزاس تمام هیئت‌های مدیره مدارس از اختیار چپ‌ها خارج شده‌است. ما در سانفرانسیسکو و در همه جا ورق را بر می‌گردانیم».

او همچنین پیشنهاد کرد که همانند فلوریدا، در هر ایالت یک اداره جرایم انتخاباتی برای تضمین سلامت انتخابات ایجاد شود.

ران دی‌سانتیس، فرماندار فلوریدا، در انتهای ماه آوریل لایحه‌ای را امضا کرد که قوانین رای‌گیری در این ایالت را تقویت می‌کند و اولین اداره ملی جرایم و امنیت انتخاباتی را برای تحقیق و تفحص درباره تقلب انتخاباتی تاسیس می‌کند.

 لودون بیان کرد: «ایالت خود را وادار کنید تا نهادی برای تضمین سلامت انتخابات ایجاد کند تا از این طریق بتوانید در صورت مشاهده تقلب در انتخابات هیئت مدیره مدارس، انتخابات شهری، انتخابات ایالتی و یا انتخابات سراسری به آن نهاد شکایت کنید».

او افزود که اگر ۲۰ یا ۳۰ ایالت تدابیری نظیر ایالت فلوریدا اتخاذ کنند، تمام ملت آمریکا متحول خواهد شد.

مطالب دیگر:

متخصص قلب: از زمان شروع واکسیناسیون کووید، شاهد موارد خیلی بیشتری از ابتلا به التهاب قلبی بوده‌ام

بابی پاول: اف‌بی‌آی رهبری حمله به ساختمان کنگره در ۶ ژانویه را بر عهده داشته است

جورج سوروس: درگیری اوکراین ممکن است آغاز «جنگ جهانی سوم» باشد که به تمدن پایان می‌دهد

اخبار مرتبط