Asset 2

رهبر اقلیت مجلس، برنامه‌های گسترده مالیاتی و هزینه‌ای بایدن را طرح‌های سوسیالیستی می‌داند

رهبر اقلیت قرار است در روزهای آینده بایدن برای برنامه‌های ارتقاء هزینه‌های خود و برنامه‌های مالیاتی خود به پنسیلوانیا و ویرجینیا سفر
کوین مک کارتی، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان ایالات متحده (Mandel Ngan/AFP via Getty Images)

کوین مک کارتی، رهبر اقلیت مجلس، روز پنجشنبه با انتقاد شدید از پیشنهادهای گسترده جو بایدن در اوایل دوره خود، او را با سناتور برنی سندرز یکی از قانونگذار چپ گرا مقایسه کرد.

بایدن روز چهارشنبه از جدیدترین پیشنهاد هزینه‌های خود، که شامل طرحی ۱.۸ تریلیون دلاری برای خانواده‌های آمریکایی، گسترش گسترده شبکه اجتماعی فدرال در زمینه‌های آموزش، بهداشت و مراقبت از کودکان رونمایی کرد که همراه بود با برنامه نجات ۱.۹ تریلیون دلاری آمریکا که بدون هیچ رأیی از جمهوری خواهان تصویب شد و نیز برنامه پیشنهادی ۲.۳ تریلیون دلاری مشاغل آمریکایی، که هزینه‌های زودهنگام بایدن را به مبلغ گیج کننده ۶ تریلیون دلار می‌رساند.

این هزینه‌ها واکنش‌های شدید منتقدان جمهوری‌خواه و حتی برخی دموکرات‌ها را برانگیخت.

مک کارتی در بیانیه‌ای، بایدن را به دلیل وعده دو حزبی بودن حاکمیتش به وعده «طعمه و سوئیچ» متهم کرد و او را یک سوسیالیست خواند. «طعمه و سوئیچ» در کسب و کار، اصطلاحاً تبلیغ یک کالا با قیمت بسیارکم و غیرواقعی به عنوان طعمه برای فریب مشتریان جهت کشاندن به یک فروشگاه یا محل فروش و سپس تلاش برای هدایت آنها به کالایی با قیمت بالاتر را می‌گویند.

مک کارتی در بیانیه گفت «بایدن قول خود در روز اول را برای اداره کشور با دو حزب کنار گذاشت و متعهد به اجرای یک برنامه سوسیالیستی چپ افراطی شد.»

وی افزود «این طعمه و سوئیچ مورد توجه مردم آمریکا قرار نگرفته است، به تازگی ۶۰ درصد گفته‌اند که می‌خواهند بایدن به قول خود برای همکاری با جمهوری خواهان برای انجام کارها پایبند باشد.»

نظرسنجی واشنگتن پست نشان می‌دهد که ۶۰ درصد آمریکایی‌ها گفته‌اند بایدن باید سعی کند طبق نظر جمهوری خواهان تغییرات عمده در پیشنهادهای خود ایجاد کند.

میچ مک کانل رهبر اقلیت سنا نیز در یک انتقاد تند بایدن را به رویکرد تک‌محوری در قانونگذاری متهم کرد. او درباره هزینه‌های پیشنهادی بایدن در توئیتی نوشت که این یک رویای لیبرال طولانی است که زندگی خانواده‌های آمریکایی را در قالب خواسته دموکرات‌های واشنگتن قرار می‌دهد.

بایدن روز پنجشنبه در یک گردهمایی در جورجیا سخنرانی کرد و گفت که به دنبال ایجاد حمایت عمومی برای ۴ تریلیون دلار هزینه جدید در زیرساخت‌ها و برنامه‌های اجتماعی بوده و از افزایش مالیات شرکت‌ها و ثروتمندان آمریکایی سخن گفت.

قرار است در روزهای آینده بایدن برای برنامه‌های ارتقاء هزینه‌های خود و برنامه‌های مالیاتی خود به پنسیلوانیا و ویرجینیا سفر کند.

مطالب دیگر:

ترامپ: فرماندار فلوریدا می‌تواند نامزد احتمالی جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۴ باشد

پمپئو: بایدن در مراسم سخنرانی ۱۰۰ روز اول ریاست جمهوری‌اش، برنامه‌ای سوسیالیستی و رادیکال را ترسیم کرد

انتقاد سناتور اسکات از بایدن به علت تفرقه‌پراکنی در کشور

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی