logo_eet

رودی جولیانی، وکیل ترامپ: ۶۵۰هزار رأی غیرقانونی در فیلادلفیا و پیتسبورگ شناسایی شد

رودی جولیانی، وکیل ترامپ: ۶۵۰هزار رأی غیرقانونی در فیلادلفیا و پیتسبورگ شناسایی شد طبق شمارش غیررسمی آرای پنسیلوانیا ، بایدن ۳.۳۵ میلیون
(Chip Somodevilla/Getty Images)

رودی جولیانی، یکی از وکلای شخصی دونالد ترامپ، در تاریخ ۱۱ نوامبر ادعا کرد که تقریباً ۶۵۰ هزار رأی غیرقانونی در فیلادلفیا و پیتسبورگ، پنسیلوانیا ریخته شده است.

رودی جولیانی، در گفتگو با فاکس بیزینس ادعا کرد که در تقریبا بر بیش از صدها هزار رأی، ناظران جمهوری‌خواهان وجود نداشته است. قانون انتخابات ایالتی نیاز به حضور ناظران نظرسنجی از همه احزاب دارد.

وی گفت «ما هم اکنون تعداد ۶۵۰ هزار رأی داریم که غیرقانونی در فیلادلفیا و پیتسبورگ ثبت شده‌‌‌‏اند». «آنچه در رسانه‌های جمعی گفته می‌شود، مبنی بر اینکه ما هیچ مدرکی نداریم، یک دروغ کامل و مطلق است، آنها سال‌‌‌‏ها است که دروغ می‌گویند.»

روز دوشنبه ، دفتر فرماندار تام ولف در بیانیه‌ای گفت که ناظران آرا از همه احزاب در تمام مراحل حضور داشته‌اند و «هر ادعایی غیر از این کذب است.»

چند روز قبل، جولیانی گفت که کمپین انتخاباتی ترامپ احتمالاً شواهد کافی برای تغییر نتایج انتخابات در ایالت پنسیلوانیا داشته باشد.

وی روز یکشنبه به فاکس نیوز گفت که پرونده‌‌‌‏های قضایی توسط کمپین انتخاباتی مجدد ترامپ ممکن است نشان دهد که حدود ۹۰۰ هزار رأی بی‌اعتبار در ایالت مورد مناقشه ثبت شده است.

طبق شمارش غیررسمی آرای پنسیلوانیا ، بایدن ۳.۳۵ میلیون رأی و ترامپ ۳.۳۱ میلیون رأی کسب کرده است. از نظر درصد، بایدن ۴۹.۷ درصد و ترامپ ۴۹.۱ درصد کسب کرده است.

مطالب دیگر:

پمپئو: چین تهدید شماره یک آزادی در جهان است

 داستان‌‏هایی از آداب و رسوم چینی: فروتنی و وظیفه‌‏شناسی متقابل خواهر و برادرها و بزرگترها

تحقیقات نشان می‌دهد که ده‌ها هزار برگ رای در پنسیلوانیا زودتر از تاریخ ارسال دریافت شده‌‏اند

اخبار مرتبط