Asset 2

بایدن از پایان روابط تجاری عادی آمریکا با روسیه خبر داد

روابط تجاری عادی جوبایدن می‌گوید اقدام برای پایان دادن به روابط تجاری عادی با روسیه، با هماهنگی کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بری
جوبایدن، رئیس جمهور آمریکا (Anna Moneymaker/Getty Images)

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، آخرین دور تحریم‌های اعمال شده توسط ایالات متحده و متحدانش علیه روسیه را در واکنش به عملیات نظامی چند هفته‌ای روسیه در اوکراین اعلام کرد.

بایدن در سخنرانی روز جمعه خود گفت که طرح قانونی با حمایت از جانب دو حزب را امضاء خواهد کرد که وضعیت دائمی روابط تجاری عادی روسیه با ایالات متحده را لغو می‌کند و تجارت روسیه با غرب را دشوارتر می‌سازد.

بایدن می‌گوید اقدام برای پایان دادن به روابط تجاری عادی با روسیه، با هماهنگی کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا و اتحادیه اروپا انجام شده است.

بایدن گفت: «ولادیمیر پوتین [رئیس جمهور روسیه] باید بهای آن را بپردازد. او نمی‌تواند جنگی را دنبال کند که پایه‌های صلح و ثبات بین المللی را تهدید می‌کند و سپس از جامعه بین المللی کمک مالی بخواهد.

بایدن همچنین می‌گوید کالاهای وارداتی روسیه مانند غذاهای دریایی، ودکا و الماس را ممنوع می‌کند. او همچنین صادرات کالاهای لوکس به روسیه را ممنوع کرده و فهرست افراد روس را که باید تحریم شوند افزایش می‌دهد.

این اقدامات اخیر علاوه بر ممنوعیت واردات انرژی از روسیه توسط ایالات متحده و همچنین تحریم‌هایی که قبلاً علیه سیستم‌های مالی روسیه و افراد در حلقه داخلی پوتین اعمال شده بود، صورت می‌گیرد.

این اعلامیه چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که ایالات متحده کمک‌های مستقیم خود به اوکراین را طی دو هفته گذشته به ۱۰۷ میلیون دلار رساند و کنگره یک طرح هزینه‌ای را تصویب کرد که شامل ۱۳.۶ میلیارد دلار کمک به اوکراین بود.

مطالب دیگر:

زلنسکی از رسیدن نیروهای اوکراین به «نقطه عطف استراتژیک»می‌گوید اما پوتین به «تحولات مثبت» در مذاکرات اشاره می‌کند

وزیر دفاع اوکراین: تلفات غیرنظامیان اوکراین بیش از تلفات نظامیان است

سخنگوی پوتین: اقتصاد روسیه در شوک است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی