logo_eet

رونمایی از فضاپیمای استارشیپ، برای سفر به مریخ و ورای آن

(Loren Elliott/Getty Images)
(Loren Elliott/Getty Images)
(Loren Elliott/Getty Images)

آیلان ماسک مدیر شرکت فضایی اسپیس ایکس، برنامه‌های آینده این شرکت برای فرستادن انسان به ماه و مریخ را شرح داد.

وی که در یک کنفرانس خبری که در تأسیسات آزمایشی اسپیس ایکس در « بوکا چیکا » در ایالت تگزاس سخن ‌گفت، از یک فضاپیمای استارشیپ، ویژه فرستادن فضاپیما و محموله به کره ماه، مریخ، یا نقاط دیگر منظومه شمسی و بازگشت به زمین، رونمایی کرد.

شرکت اسپیس ایکس، در توئیتر خود گفته است که برنامه‌ای برای فرستادن ۱۰۰ نفر به فضا دارد. آیلان ماسک گفت هدف این است که سفرهای فضایی مانند سفرهای هوایی انجام شود.

اسپیس ایکس تاکنون در پروژه‌های عظیمی مانند موشک‌های فالکون و دراگون با ناسا یا ارتش آمریکا همکاری داشته است. ناسا قراردادهایی را با این شرکت و نیز شرکت بوئینگ کراپ، برای اعزام فضانورد به ایستگاه فضایی منعقد کرده است.

آیلان ماسک در گفتگو با خبرنگران از درباره مشکلات در منابع مالی پروژه‌ها گفت، و یادآور شد که درحالی که عمده تمرکز منابع روی موشک‌های فلکون و دراگون بوده است، پروژه فضاپیمای استارشیپ با درصد خیلی کمتری به پیش رفت.

تخمین زده شده است، شرکت اسپیس ایکس، ارزشی بالغ بر ۳۴ میلیارد دلار دارد. آیلان ماسک، موسس این شرکت، که شهرتش بیشتر به خاطر خوردوهای برقی تسلا است، اشتیاق زیادی برای به فرجام رساندن سفرهای فضایی دارد.

اسپیس ایکس در توئیتر خود می‌گوید استارشیپ، قدرتمندترین فضاپیمای تاریخ  است که توان حمل انسان را به کره ماه، مریخ، یا ورای آن را خواهد داشت.

مطالب دیگر:

نرخ بیکاری در آمریکا به پایین‌‌‏ترین میزان خود در نیم قرن اخیر رسید

خوردن راهی برای متعادل کردن هورمون‌ها است

چین : سرکوب مخالفان همزمان با هفتادمین سالگرد حاکمیت حزب کمونیست

اخبار مرتبط