logo_eet

ریست بزرگ؛ برنامه‌ای عظیم و بلندمدت با هدف نهایی کاهش جمعیت و فراانسان‌گرایی

ریست بزرگ برنامه‌ای عظیم و بلندمدت با هدف نهایی کاهش جمعیت و فراانسان‌گرایی این کتاب دهم اکتبر به عنوان پرفروش‌ترین کتاب زمینه مطالعات
(Fabrice Coffrini/AFP via Getty Images)

با وجود جریان مداوم اخبار اخیر درباره شکایت‌های قانونی علیه الکس جونز که این مجری رادیو و تلویزیون را در معرض دیدگاه منفی قرار می‌دادند، کتاب جدید او با عنوان «ریست بزرگ» (The Great Reset) به چندین فهرست پرفروش راه یافت.

این کتاب سی‌ام آگوست منتشر شد. به گفته تونی لیونز، مدیرعامل اسکای‌هورس، ناشر کتاب «ریست بزرگ»، این کتاب رتبه دوم فهرست پرفروش‌های وال‌استریت ژورنال، رتبه دهم یواس‌آ تودی و رتبه دوم هفته‌‌نامه پابلیشرز را به خود اختصاص داده است.

این کتاب دهم اکتبر به عنوان پرفروش‌ترین کتاب زمینه مطالعات ارتباطات و رسانه در آمازون ظاهر شد و امتیاز ۹۵ درصد و پنج ستاره را به خود اختصاص داده و تقریباً ۲۰۰۰ نظر درباره‌اش ثبت شده بودند.

جونز به اپک‌تایمز گفت: «ریست بزرگ فقط یک اصطلاح نیست که توسط رئیس مجمع جهانی اقتصاد، کلاوس شواب، رایج شده باشد. بلکه برنامه‌ای عظیم و بلندمدت از سوی مجموعه بسیار قدرتمندی از شرکت‌ها برای از بین بردن تمام سیستم‌ها و فرهنگ‌های قدیمی موجود و بنا نهادن یک تکنوکراسی روی خاکسترشان است که هدف نهایی آن کاهش جمعیت و فراانسان‌گرایی است.»

به گفته او، این مجموعه شرکت‌ها به دنبال ایجاد نوع جدیدی از «امپراتوری شرکتی» هستند که تک‌تک جنبه‌های دولت، صنعت، دانشگاه، پزشکی و حتی نظام‌های مذهبی را کنترل کند.

جونز می‌گوید کتاب «ریست بزرگ: و جنگ بر سر جهان» را برای آن نوشته است که می‌خواهد مردم آمریکا و کل جهان بفهمند که این به معنای «راهنمای ستاره مرگ» است.

او یادآور می‌شود که رهبران جهانی‌گرایی (گلوبالیستی) به صراحت درباره نقشه‌هایشان برای سیستم مدیریت جهانی ضدبشریت، ضدآزادی، ضد خدا و ضد بازار آزاد می‌نویسند و حرف می‌زنند.

جهان «پسابشری» تا سال ۲۰۴۵

جونز می‌گوید: «ما شاهد اعلان جنگ آن‌ها علیه هر نوع آزادی و هر آن چیزی هستیم که در تاریخ بشریت خوبی دانسته می‌شود. به طور خلاصه، ریست بزرگ نامی است که جهانی‌گرایان به تسخیر صنعت و کشاورزی و حتی ذهن و بدن انسان‌ها و در نهایت، هر شکلی از زندگی روی این سیاره، توسط شرکت‌های متخصامشان داده‌اند. این تسخیر خصمانه واقعیت است.»

یکی از مقامات ارشد سیمون و شاستر، توزیع‌کننده اسکای‌هورس به اپک‌تایمز گفت که تا ۲۹ام سپتامبر «تعداد ناخالص کل کتاب‌های ریست بزرگ نوشته الکس جونز که به سرتاسر جهان ارسال شده‌اند، ۱۳۰۳۴۶ واحد بوده است.»

جونز برای اعتباربخشی بیشتر به ادعاهای مطرح‌شده در سرتاسر کتاب پرفروشش، به طور گسترده از برخی از نوشته‌های منتشرشده شواب و هم‌چنین مشاور و نویسنده تکنوکراتش، یووال نوح هراری نقل قول می‌کند.

جونز می‌گوید: «وقتی صحبت‌های یووال نوح هراری و کلاوس شواب را می‌خوانید، فوق العاده هستند. آنان در مورد جهان پسابشری صحبت می‌کنند که تا سال ۲۰۴۵ محقق خواهد شد. به صراحت بحث می‌کنند که چگونه آینده از آن انسان نیست. اعتراف می‌کنند که قرار است بدن ما را با ریزتراشه‌ها و فناوری نانو به زور تحت استعمار خود درآورند و سیستم ایمنی ثانویه‌ای را ایجاد کنند.»

جونز افزود: «هدف آن‌ها اهلی کردن تمام و کمال جمعیت زمین است، شما مالک چیزی نخواهید بود و چیزی نخواهید داشت. اغراق نیست اگر بگوییم همه چیز یک ریست جدید است. این انقلاب نهایی است که تکنوکرات‌هایی که نظم نوین جهانی را کنترل می‌کنند آن را «پایان تاریخ» می‌نامند. آن‌ها نمی‌خواهند هیچ انقلابی در آینده، چه صلح‌آمیز یا خشونت‌آمیز، فرهنگی، اقتصادی، یا فناوری؛ انحصار مطلقشان را بر آینده بشریت تهدید کند. به همین دلیل است که این کتاب ورای انتقاد است: مردم جهان باید بفهمند که تحت حمله نخبگان علمی جهنمی قرار دارند که به دنبال کنترل همه‌جانبه تمام حیات روی این سیاره از طریق هوش مصنوعی و مهندسی ژنتیک هستند.»

با وجود همه اخبار بد، او هنوز امیدوار و معتقد است که یک خیزش مردمی علیه این ریست جدید شکل خواهد گرفت.

او می‌گوید: «خبر خوب این است که با سرعتی فزاینده، شاهد انتخاب رهبران مردمی در دفاتر محلی، ایالتی و ملی در سرتاسر سیاره هستیم. به همین دلیل است که مهندسان اجتماعی تکنوکرات در حال تسریع برنامه خود هستند. آن‌ها می‌دانند که زمان نقشه‌های بزرگشان رو به اتمام است.»

جونز در کتاب خود بیشتر توضیح می‌دهد که چگونه چین چه از نظر فرهنگی و چه اقتصادی، الگوی معماری آینده کل سیاره است.

اپک‌تایمز در سال ۲۰۱۸ مجموعه ویژه‌ای را با عنوان «شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما » منتشر کرد. در یکی از فصول آخر آن، به تفصیل به تشریح رابطه بین کمونیسم و ​​جهانی‌گرایی (گلوبالیسم) پرداخته شده است.

مطالب یگر:

دیدگاه: چرا چین به روسیه پشت نمی‌کند؟

مدیران فایزر اعتراف کردند قبل از انتشار واکسن‌های کووید۱۹، آن‌ها را مورد آزمایش قرار نداده‌اند که مانع از انتقال بیماری می‌شوند یا خیر

بی‌خبری از وضعیت زندانیان اوین پس از آتش‌سوزی شدید  و تیراندازی ممتد در زندان

اخبار مرتبط