Search
Asset 2

زمان آن رسیده که سرطان حزب کمونیست چین از بین برود

GettyImages-930380954-700x420-1-590x354
(Greg Baker/AFP via Getty Images)

 

نویسنده: دایانا ژنگ، ساکن آمریکا

تفسیر

همیشه این برایم معما بوده که چرا آمریکا با اتحاد جماهیر شوروی همچون یک رژیم کمونیستی شیطانی رفتار می‌‌‏کرد، اما رفتارش با چین چنان ملایم بود که انگار به راحتی می‌‌‏تواند با پول و سبک زندگی خوب خریده شود.

آمریکایی ها فکر می‌‌‏کردند که آنقدر ثروتمند، قدرتمند هستند که بتوانند چین را به جامعه‌‌‏ای عادی همچون دیگر کشورهای آزاد تبدیل کنند. اما به جای آن، تجارت و سرمایه گذاری ایالات متحده، حزب کمونیست چین را قوی‌‌‏تر کرده است. حزب کمونیست چین مانند سرطانی است که از یک عضو سالم تغذیه می‌‌‏کند تا تهدیدی بزرگ برای کل بدن باشد.

شیوع ویروس حزب کمونیست چین در سراسر جهان به ما نشان می‌‌‏دهد که حزب کمونیست چین چقدر خطرناک است. ویروسی که مسری، نامرئی و کشنده است. این تهدیدی برای همه انسانها در این سیاره است.

وقتی اپک تایمز سری مقالات «نه تفسیر درباره حزب کمونیست» را که نمایانگر تاریخ حزب کمونیست چین است، منتشر کرد، خوانندگان برایمان نوشتند: «وقتی که این اتفاقات می‌‌‏افتاد، نیویورک تایمز کجا بود؟»

وقتی سیاست «گام بزرگ به جلو» رخ داد و میلیون‌‌‏ها نفر کشته شدند، فکر کردیم که این تنها مسئله چین است. وقتی قحطی بزرگ اتفاق افتاد و چهل میلیون نفر از گرسنگی مردند، در نظرمان این مشکلی اتفاق افتاده در دوردستها بود. وقتی قتل عام میدان تیان‌‌‏آن‌‌‏من اتفاق افتاد، همچنان به تجارت با حزب کمونیست چین ادامه دادیم.

هنگامی که آزار و اذیت تمرین معنوی فالون گونگ اتفاق افتاد، ما در خوشنود کردن حزب کمونیست چین ح‌‌‏ک‌‌‏چ با نگاه کردن به همان دورها، مورد آزمون قرار گرفتیم.

از بعضی جهات، حزب کمونیست چین تغییر کرده است. اما در واقع رشد کرده است. ظاهرش صیقل خورده و غرب را بهتر می‌‌‏شناسد. بنابراین می‌‌‏تواند برای بهره گیری از غرب بهتر کارش را انجام دهد. در تبلیغاتش همیشه از ایالات متحده به منزله نمونه‌‌‏ای منفی یاد می‌‌‏کند و به مردم چین می‌‌‏گوید حزب کمونیست چین بهترین است.

از بسیاری جهات، حزب کمونیست چین هرگز تغییر نکرده و ماهیت آن هرگز تغییر نکرده است. در جریان قحطی بزرگ، مقامات حزب کمونیست چین بسیاری از روستاها را مسدود کردند و به مردم اجازه ندادند تا برای گدایی غذا بیرون بروند. پنهان کردن حقیقت برای حزب کمونیست چین از اهمیت بیشتری برخوردار بود.

شصت سال بعد ، وقتی ویروس کرونا گسترش یافت، بسیاری از روستاها پلمپ شدند، درب بسیاری از خانه‌‌‏ها از خارج قفل شدند. بسیاری از کودکان از گرسنگی جان دادند.

ح‌‌‏ک‌‌‏چ می‌‌‏گوید ۳۳۴۱ کشته براثر ویروس وجود داشته، اما این با آنچه دیده‌‌‏ایم که در چین اتفاق افتاده مطابقت ندارد.  می‌‌‏دانیم که مراکز سوزاندن جسد در ووهان ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته فعالیت می‌‌‏کنند. در بیرون برخی روستاها اجساد در گودال‌‌‏های روباز سوزانده شدند. چهل کوره سیار به ووهان حمل شد. هرکدام می‌‌‏توانند روزانه پنج تن «زباله‌‌‏های پزشکی و اجساد حیوانات مرده» (اجساد حیوانات یا اجساد انسانها؟) را بسوزانند.

خیلی از مردم داخل چین می‌‌‏گویند که تلفات ناشی از ویروس حزب کمونیست چین از یک میلیون نفر عبور کرده است. ما راهی برای اثبات یا رد این آمار نداریم. گزارش‌‌‏های اخیر مبنی بر تعداد کاربران تلفن همراه باقی مانده در چین حاکی است که تعداد کشته‌‌‏ها ممکن است بسیار بیشتر از آنچه قبلاً اظهار شده بود، باشد.

چین سه اپراتور تلفن همراه دارد. چاینا موبایل، گزارش داده که در ماه فوریه تقریبا ۷.۲۵ میلیون کاربر از دست داد، در حالی که چاینا تلکام، ۵.۶ میلیون کاربر در ماه فوریه از دست داده است. اپراتور نسبتا کوچک چاینا یونیکام گزارش فوریه خود را منتشر نکرده، اما اعلام کرده که در ژانویه حدود ۱.۱۹ میلیون کاربر را دیگر ندارد.

با فرض اینکه چاینا یونیکام همه کاربران خود در ماه فوریه را باقی داشته باشد، کل بازار چین در این ماه هنوز حدود ۱۲.۸۵ میلیون کاربر تلفن همراه را از دست داده است. چه تعداد از این افراد طی یک ماه گذشته جان باخته‌‌‏اند؟

به سبب پنهان کاری حزب کمونیست چین در مورد ویروس کرونا، دنیا از آمادگی کافی برای مقابله با ویروس برخوردار نبوده است. اکنون از آنجا که ویروس از مرزها عبور کرده، ما قربانی شده‌‌‏ایم. آیا باید همانطور که با گروهی از آقایان در تجارت هستیم به تجارت با حزب کمونیست چین ادامه دهیم؟ ما مشاغل تولیدی خود را از دست داده‌‌‏ایم. مالکیت معنوی را از دست داده ایم. حال، آیا قصد داریم اعضای خانواده خود و شاید زندگی خودمان را نیز از دست بدهیم؟

وقتی سرطانی به رشد خود ادامه می دهد، نتیجه نهایی چیست؟

با این حال، هنگامی که سلولهای خوب با سرطان مبارزه می‌‌‏کنند ، این مبارزه‌‌‏ای برای زندگی و مرگ است. اگر این مسئله را به وضوح نبینیم، اگر حزب کمونیست چین را در اسرع وقت از بین نبریم، ممکن است ویروس کشنده تری به وجود بیاید. این ویروس حزب کمونیست چین باید به اندازه کافی برای ما درس داشته باشد.

از بین بردن حزب کمونیست چین به جنگ جهانی سوم احتیاج ندارد. اگر روابط‌‌‏مان را با آن قطع کنیم، مانند سلولی سرطانی که از میزبانش جدا می‌‌‏شود، به سرعت از گرسنگی می‌‌‏میرد.

نویسنده: دایانا ژنگ، ساکن آمریکا

نظرات بیان شده در این مقاله ، نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات اپک تایمز نیست.

مطالب دیگر:

ارتباطات بی‌‌شمار با رژیم چین، نیویورک را مرکز ویروس حزب کمونیست چین در آمریکا کرده است

بیمارستان‌های یک استان در شمال چین هزاران تخت جدید آماده کرده‌اند

چگونه منطبق بودن با « حقیقت، نیک‌‌‌خواهی و بردباری » می‌‌‌تواند موجب حفظ سلامت در ما شود؟

اپیدمی ایتالیا نتیجه روابط نزدیک با چین؛ اگرچه منشا آن همچنان ناشناخته باقی مانده است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی