Asset 2

ترامپ: طرح زیرساختی بایدن موجب انتقال مشاغل از آمریکا به چین می‌شود

زیرساختی دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا، روز چهارشنبه در بیانیه‌ای به لایحه زیرساختی کاخ سفید، که موجب افزایش مالیات‌ها می‌شود،
(AP Photo; Getty Images)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا، روز چهارشنبه در بیانیه‌ای به لایحه زیرساختی کاخ سفید، که موجب افزایش مالیات‌ها می‌شود، واکنش نشان داد و گفت «این برنامه از جمله بزرگترین زخم‌های اقتصادی است که خودزنی محسوب می‌شود.»

او افزود «اگر این برنامه‌ هیولایی اجرا شود، آمریکایی‌ها مشاغل زیادی را از دست خواهند داد، خانواده‌های بیشتری متلاشی می‌شوند، کارخانه‌ها و صنایع زیادی آسیب می‌بینند و شرایط درست مثل قبل از تصدی ریاست جمهوری چهار سال پیش من می‌شود.»

رئیس‌جمهور سابق در بیانیۀ خود افزود این طرح «بزرگترین افزایش مالیاتی در تاریخ آمریکا را اجرا خواهد کرد.»

ترامپ، در ادامه ضمن یادآوری سخنرانی‌های کمپین انتخاباتی ۲۰۱۶ خود گفت که این اقدام فقط در خدمت چین و سایر نقاط جهان است و گفت که باعث می‌شود آمریکا در جنگ اقتصادی با چین شکست بخورد.

او افزود «شرکت‌هایی که مشاغل آمریکایی را به چین منتقل می‌کنند نباید با لایحه مالیاتی جو بایدن پاداش دریافت کنند، آنها باید مجازات شوند تا این مشاغل را در اینجا در آمریکا، که متعلق به آنها است، نگه دارند»

ترامپ در طول مبارزات انتخاباتی و ریاست جمهوری خود، اغلب اقداماتی مربوط به ایجاد شغل، نرخ بیکاری پایین و افزایش در  شاخص اقتصادی بازار بورس (داو جونز) را مد نظر قرار می‌داد. وی معتقد است مالیات و مقررات بالا باعث می‌شود شرکت‌ها بیشتر کارها و کارخانه‌های خود را به چین، مکزیک و سایر کشورها منتقل کنند.

ترامپ تصریح کرد که «اگر در آمریکا شغل ایجاد کنید، و کارگران آمریکایی را استخدام کنید، شما می‌توانید به این شکل مالیات بیشتری کسب کنید، اما اگر کارخانه‌های خود را در اوهایو و میشیگان تعطیل کنید، و تمام تولیدات خود را به پکن و شانگهای منتقل کنید، شما مالیات کمتری به دست خواهید آورد.» ترامپ افزود «این دقیقاً مخالفت با قرار دادن آمریکا در اولویت است، این آخر قرار دادن آمریکا است!»

روز چهارشنبه، جو بایدن اقدام به رونمایی یک طرح زیرساختی ۲ تریلیونی دلاری کرد که علاوه بر هدف قرار دادن جاده‌ها و پل‌ها، یک برنامه گسترده برای تغییر اقلیم، و رفاه اجتماعی نیز در آن قرار دارد.

در این طرح ضمن هدف قرار گرفتن شرکت‌های بزرگ آمریکایی، انتظار می‌رود در صورت اجرای قسمت دوم برنامه این مبلغ به چهار تریلیون دلار هم برسد.

بایدن چندین تغییر در قانون مالیات را نیز پیشنهاد کرده است، از جمله افزایش نرخ مالیات شرکت‌ها به ۲۸ درصد از ۲۱ درصد فعلی. سطحی که دولت ترامپ آن را از ۳۵ درصد کاهش داده بود. اتاق بازرگانی آمریکا، یکی از بزرگترین گروه‌های لابی گری در ایالات متحده، مخالف این پیشنهاد است.

مطالب دیگر:

اتفاقی نامرسوم در وب‌سایت رسمی کاخ سفید: استفاده از نام هریس در کنار بایدن

اختراع اخیر رژیم چین راهی برای سرعت بخشیدن به تجارت سیاه اعضای بدن

موج اعتراضات ایرانیان به سند همکاری ۲۵ ساله با چین کمونیست

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی