Search
Asset 2

مسئول سازمان خدمات عمومی هفته آینده در رابطه با انتقال ریاست جمهوری برای قانون‌گذاران جلسه توجیهی برگزار می‌کند

سازمان خدمات عمومی رئیس جمهور دونالد ترامپ هنوز این پیروزی را نپذیرفته‌ است. او و تیم انتخاباتی‌اش قصد دارند در دادگاه به نتایج انتخابات اعتر
(Getty Images)

این سازمان روز دوشنبه خطاب به روزنامه اپک تایمز تأیید کرد که یکی از مقامات سازمان خدمات عمومی (GSA) به زودی به برخی از اعضای کنگره اطلاعات لازم را در مورد انتقال ریاست جمهوری خواهد داد.

در تاریخ ۳۰ نوامبر آلیسون بریگاتی، معاون مدیر سازمان خدمات عمومی، ۳۰ دقیقه را برای ارائه اطلاعات لازم به رئیس نظارت بر مجلس، کارولین مالونی (حوزه انتخابیه نیویورک)، رئیس کمیته تخصیص بودجه مجلس، نیتا لوئی (حوزه انتخابیه نیویورک) و دو نفر از رؤسا و نمایندگان کمیته فرعی، جرالد کانلی (ایالت ویرجینیا) و مایک کویگلی (ایالت ایلینوی)، اختصاص خواهد داد.

هفته گذشته دموکرات‌ها برای امیلی مورفی، مدیر سازمان خدمات عمومی، پیامی نوشتند و از او خواستند که «بلافاصله در مورد اینکه در حال حاضر از اعطای امکان دسترسی تیم انتقال بایدن-هریس به خدمات و امکانات مهم امتناع‌ می‌ورزد» توضیحات لازم را ارائه دهد.

جمهوری خواهان ارشد در همه کمیته‌های اصلی و فرعی نیز در این جلسه توجیهی حضور خواهند داشت. این افراد در واقع جیمز کامر (نماینده حوزه انتخاباتی اول کنتاکی)، کی گرنجر (نماینده حوزه انتخاباتی دوازدهم تگزاس) ، جودی هایس (نماینده حوزه انتخاباتی دهم جورجیا) و استیو وومک (حوزه انتخابیه سوم آرکانزاس) هستند.

سخنگوی سازمان خدمات عمومی همچنین به اپک تایمز گفت که در تاریخ ۳۰ نوامبر، سازمان خدمات عمومی یک جلسه توجیهی حضوری برای کارمندان کمیته اعتبارات سنا، کمیته امنیت داخلی و امور دولتی سنا و کمیته محیط زیست و کارهای عمومی سنا برگزار خواهد کرد.

کارکنان کمیته‌های اعتبارات و نظارت مجلس به جلسه توجیهی کارمندان سنا دعوت می‌شوند.

این روزها اهمیت سازمان خدمات عمومی آمریکا -که یک خبرگزاری کمتر شناخته ‌شده‌ است- افزایش یافته؛ زیرا جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری از حزب دموکرات، در انتخابات سال ۲۰۲۰ اعلام پیروزی کرده و در حال پرداختن به برنامه‌های انتقال ریاست جمهوری است.

رئیس جمهور دونالد ترامپ هنوز این پیروزی را نپذیرفته‌ است. او و تیم انتخاباتی‌اش قصد دارند در دادگاه به نتایج انتخابات اعتراض کنند. اپک تایمز تا زمان حل و فصل شدن این دادخواهی، نتیجه رقابت را اعلام نخواهد کرد.

کمی قبل‌تر در این ماه، یکی از سحنگویای سازمان خدمات عمومی به اپک تایمز گفته‌بود که انتصاب رئیس جمهور هنوز انجام نشده‌است.

این سخنگو افزود که مورفی تنها در صورتی انتقال ریاست جمهوری را به انجام می‌رساند که «برنده بر اساس روند مصوب قانون اساسی مشخص شده باشد.»

تا آن زمان، تیم بایدن-هریس به دریافت خدمات و تشریفات پیش از انتخابات از جمله فضای اداری، رایانه‌ها و بررسی سوابق برای شفافیت‌های امنیتی، ادامه می‌دهد.

رونالد کلین، مشاور بایدن، در روز یکشنبه در گفتگو با برنامه‌ی «این هفته» شبکه ای‌بی‌سی گفت که بدون انتصاب رئیس جمهور، بایدن و کملا هریس، نامزد معاون ریاست جمهوری (عضو سنا و نماینده کالیفرنیا)، «جلسات توجیهی و اطلاعاتی را که مستحقش هستند، نخواهند داشت.»

وی افزود: «ما در انتقال ریاست جمهوری جهت توسعه برنامه‌ها و دریافت کمک، به مقامات ادارای دسترسی نداریم و از طرفی تمرکز زیادی بر روی برنامه واکسنمان وجود دارد که در روزهای نخست ریاست جمهوری بایدن بسیار حیاتی خواهد بود. به این امکانات دسترسی نداریم و سوابق را هم بررسی نمی‌کنیم. در شرایطی نیستیم که بتوانیم سوابق نامزدهای کابینه را بررسی کنیم و تأثیرات این امر مشخص است.

این تأثیرات هر روز تشدید می‌شود و امیدوارم که مدیر سازمان خدمات عمومی وظیفه خود را انجام دهد.»

مطالب دیگر:

روزنامه‌نگاران و راهبان در چین باید ایدئولوژی کمونیستی را مطالعه کنند

سیدنی پاول، وعده ثبت دادخواست‌های حقوقی بسیار گسترده در روزهای آتی را می‌دهد

تحلیل آراء: ترامپ نسبت به سال ۲۰۱۶، ۱۰ میلیون رأی بیشتر کسب کرده است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی