Search
Asset 2

هشدار دبیرکل سازمان ملل درباره فاجعه کمبود مواد غذایی

سازمان ملل متحد روز جمعه هشدار داد که جهان به دلیل کمبود فزاینده مواد غذایی در سراسر جهان با «فاجعه» روبرو است برداشت در سراسر آسیا، آفریقا
آنتونیو گوترش در 12آوریل2016 در مقر سازمان ملل در نیویورک در مورد انتخاب دبیر کل بعدی سازمان ملل با خبرنگاران صحبت می‌کند (Kena Betancur/AFP/Getty Images)

برلین- رئیس سازمان ملل متحد روز جمعه هشدار داد که جهان به دلیل کمبود فزاینده مواد غذایی در سراسر جهان با «فاجعه» روبرو است.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی ویدئویی به مقامات ده‌ها کشور ثروتمند و در حال توسعه که در برلین گردهم آمده‌اند، گفت: «این خطر واقعی وجود دارد که قحطی‌های متعدد در سال ۲۰۲۲ اتفاق بیفتد… و ۲۰۲۳ می تواند حتی بدتر باشد.»

گوترش خاطرنشان کرد که برداشت در سراسر آسیا، آفریقا و آمریکا آسیب خواهد دید زیرا کشاورزان در سراسر جهان برای مقابله با افزایش قیمت کود و انرژی تقلا می‌کنند.

او گفت: «مسائل مربوط به دسترسی به غذا در سال جاری می‌تواند به کمبود جهانی غذا در سال آینده تبدیل شود. هیچ کشوری از پیامدهای اجتماعی و اقتصادی چنین فاجعه‌ای مصون نخواهد بود.»

گوترش گفت که مذاکره کنندگان سازمان ملل در حال کار بر روی توافقی هستند که به اوکراین امکان می‌دهد از طریق دریای سیاه مواد غذایی صادر کند و به روسیه اجازه دهد غذا و کود شیمیایی را بدون محدودیت به بازارهای جهانی بیاورد.

او همچنین خواستار کاهش بدهی کشورهای فقیر برای کمک به حفظ اقتصاد آنها شد و از بخش خصوصی خواست برای کمک به ثبات بازارهای جهانی مواد غذایی پیش ‌قدم شود.

مطالب دیگر:

دکتر مک کالو: برنامه واکسیناسیون جهانی از مدتها قبل توسط رهبران جهان از جمله بیل گیتس طراحی شده بود

ایلان ماسک فاش کرد که به اعتقاد او چه کسی واقعاً حزب دموکرات را هدایت می‌کند

سازمان بهداشت جهانی به‌طور ناگهانی از نظریۀ نشت آزمایشگاهی ویروس کرونا حمایت می‌کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی