Asset 2

فشار دموکرات‌ها برای اعمال سانسور بیشتر در شبکه‌های اجتماعی

سانسور دموکرات‌ها از شرکت‌های بزرگ فناوری خواستند تا یا سانسور آنلاین را افزایش دهد، و یا اینکه با مقررات دولت روبرو شوند. مملو از «اطلاع
(Chandan Khanna/AFP/Getty Images)

دموکرات‌ها از شرکت‌های بزرگ فناوری خواستند تا سانسور آنلاین را افزایش دهد، وگرنه با کنترل و مهار دولتی روبرو خواهند شد. این درخواست طی جلسه استماع نمایندگان کنگره در ۲۵ مارس با مدیران ارشد فیس بوک، گوگل و توییتر مطرح شد.

نمایندگان مجلس پلت‌فرم‌های شبکه‌های اجتماعی را مملو از «اطلاعات غلط و افراط گرایی» توصیف کردند که شرکت‌های فناوری تمایلی به پاکسازی آنها ندارند.

مایک دویل، نماینده کنگره، و رئیس کمیته فرعی ارتباطات و فناوری مجلس که میزبان جلسه بود گفت «ملت ما غرق در اطلاعات غلط ناشی از شبکه های اجتماعی است.»

او در بیانیه آغازین خود گفت «به گونه‌ای که من آن را می‌بینم، هر یک از سیستم عامل‌های شما دو چهره دارد. فیس بوک محیطی خانوادگی و دوستانه دارد، اما این محیط درست در کنار محیطی است که هر روز یک تجمع ملی‌گرای سفید پوست در آن برگزار می‌شود.» «یوتیوب جایی است که مردم فیلم‌های عجیب و غریب را به اشتراک می‌گذارند، اما همزمان آنتی‌واکسن‌ها، گروه‌های منکر کووید۱۹، طرفداران کیو‌آ نان، و معتقدین به مسطح بودن کره زمین، فیلم‌های خود را به اشترک می‌گذارند.»

«توییتر به شما امکان می‌دهد همزمان که دوستان و افراد مشهور را به خانه خود می‌آورید، بلکه تروریست‌ها، منکران هولوکاست و و بدتر از آن به همراه بیاورید.»

بر اساس قانون اساسی ایالات متحده، مایک دویل، نمی‌تواند مانع برگزاری تجمعات گروه‌های فوق شود. با این حال دویل گفت که طبق تحقیقات انجام شده، «اطلاعات غلط مربوط به انتخابات» و «اطلاعات غیرمجاز مربوط به کووید۱۹» میلیاردها بار در ماه‌های گذشته دیده شده است. او بیان کرد که سیستم عامل‌ها قبلاً اقداماتی را برای سرکوب مطالب انجام داده‌اند، اما خواستار موارد بیشتری شد.

او گفت «شما می‌توانید این محتوا را پایین بیاورید، می‌توانید بازدید را کاهش دهید، می‌توانید آن را اصلاح کنید»

فرانک پالونه، از نمایندگان و رئیس کمیته انرژی و تجارت مجلس، گفت در حال حاضر شرکت‌ها باید برای تنظیم مقررات آماده شوند. او گفت «اکنون به طرز دردناکی روشن شده است که نه بازار و نه فشار عمومی این شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی را وادار به اقدام تهاجمی مورد نیاز برای از بین بردن اطلاعات غلط و افراط گرایی از سیستم عامل‌های خود نمی‌کنند.» «بنابراین، وقت آن است که کنگره و این کمیته قانونگذاری و تنظیم مجدد، برای پا پیش گذاشتن این شرکتها برای مقابله موثر با اطلاعات نادرست و افراط گرایی، اقدام کند.»

مشخص نیست که او چه مطالبی را به عنوان اطلاعات غلط و افراط گرایی معرفی می‌کند. دفتر او تاکنون به درخواست‌ها برای ارائه جزئیات بیشتر پاسخی نداده است.

جان شاکوسکی، نماینده ایلینوی، و رئیس کمیته فرعی حمایت از حقوق مصرف کننده و تجارت مجلس، در یک بیانیه کتبی نظر مشابهی داشت. «آیین‌نامه‌ای که ما به دنبال آن هستیم نباید سعی در محدود کردن آزادی بیان با حمایت قانون اساسی داشته باشد، اما باید سیستم‌عامل‌هایی را مورد هدف قرار دهد که از آنها برای دامن زدن به خشونت و نفرت استفاده می‌شود، یا در مورد پاندمی اقدام به انتشار اطلاعات نادرستی می‌کنند»

گرچه تحریک به خشونت می‌تواند غیرقانونی باشد، با این حال آنچه که سخنان نفرت‌انگیز و اطلاعات غلط تلقی می‌شود می‌تواند سلیقه‌ای باشد و بسته به تفکر افراد متفاوت باشد.

در سال‌های اخیر، فیس بوک به واقعیت‌سنج‌هایی متکی شده است، اما شواهدی وجود دارد که خود واقعیت‌سنج‌ها نیاز به بررسی دارد و عملکرد آنها از نظر سیاسی انحراف دارد.

به گفته نادین استروسن، استاد حقوق و رئیس سابق اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا، این سیستم عامل‌ها در حالی «سخنان نفرت‌آمیز» را منع می‌کنند، که این سخنان نمی‌تواند یک تعریف مشخص داشته باشد و دارای چارچوب‌های ذهنی متفاوت است. طبق نظرسنجی کاتو در سال ۲۰۱۷، افراد چپ سیاسی به احتمال زیاد انواع بیانیه‌ها را «نفرت انگیز» می‌خوانند، در حالی که کسانی که در سمت راست قرار دارند، اظهارات مشابه را «توهین آمیز، اما نه نفرت انگیز» می‌خوانند.

مطالب دیگر:

قانون جدید ایالت جورجیا در خصوص اصلاح قوانین انتخابات انتقاد شدید بایدن و تحسین ترامپ را برانگیخت

همزمان با شلیک موشک‌های کره شمالی، چین و این کشور بر اتحاد خود علیه «نیروهای متخاصم» تاکید مجدد کردند

بهای همکاری ۲۵ ساله با چین کمونیست‌ چیست؟

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی