Search
Asset 2

سخنان معاون رئیس‌جمهور آمریکا در محکومیت سوسیالیسم و وضعیت کرونا در آمریکا

Epoch_Times510A5555-700x420-1-590x354
(Samira Bouaou/The Epoch Times)

 

معاون رئیس جمهور آمریکا، مایک پنس روز ۲۷ فوریه در اجلاس اقدام سیاسی محافظه‌کاران آمریکا موسوم به (CPAC)، ضمن بیان وضعیت شیوع بیماری کرونا در آمریکا، از نفوذ فزاینده سوسیالیسم در حزب دموکرات آمریکا ابراز نگرانی کرد و سوسیالیسم بین‌المللی را محکوم کرد.

مایک پنس که از سوی کاخ سفید مسئولیت کارگروه ویروس کرونا را به عهده دارد، گفت  که در حالی که خطر کرونا برای عموم مردم آمریکا پایین است، دولت را آماده هر اقدامی در این خصوص دانست.

ماه گذشته، ترامپ به دلیل شیوع این بیماری وضعیت اضطراری عمومی اعلام کرد و سفر بین ایالات متحده و چین را به حالت تعلیق درآورد.

پنس گفت دیروز، رئیس جمهور به من دستور داد که رویکرد کلی دولت را برای پرداختن به ویروس کرونا در کشور را پیش ببرم و من به شما قول می‌دهم، ما همچنان منابع کامل دولت فدرال را برای محافظت از مردم آمریکا هزینه خواهیم کرد.

در ایالات متحده بیش از ۶۰ نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

سناتور میچل مکانل، رهبر اکثریت سنای ایالات متحده گفته است که سنا امیدوار است در دو هفته آینده بودجه لازم را برای مقابله با کرونا ویروس تأمین شود. کاخ سفید یک درخواست اضطراری به مبلغ دو و نیم میلیارد دلار برای تقویت اقدامات جهت جلوگیری از شیوع ویروس ارسال کرده است.

کاخ سفید در ۲۷ فوریه از انتصاب خانم بیرکس به عنوان سفیر و هماهنگ کننده در خصوص موضوع کرونا ویروس خبر داد. بیرکس یک پزشک معتبر بهداشت جهانی است که مسئولیت گزارش‌دهی به مایک پنس را دارد.

آمریکا در مقابل سوسیالیسم

مایک پنس پس از پرداختن به نگرانی‌ها درباره کروناویروس، در ادامه اقدام به محکوم کردن نفوذ فزاینده سوسیالیسم در میان حزب دموکرات آمریکا کرد.

پنس در این کنفرانس گفت دموکرات‌ها به یک ایدئولوژی چپ‌گرا تکیه کرده‌اند که تاریخ نشان داده است که میلیون‌ها فقیر در جهان به جای گذاشته است و آزادی‌ را از بین برده است.

پنس گفت، شهروندان ساکن در کشورهای آزاد تقریباً هفت برابر بیشتر از کشورهای کمتر آزاد درآمد دارند. واقعیت و ماهیت سوسیالیسم باید در معرض دید آمریکایی‌ها قرار گیرد.

پنس گفت، ونزوئلا که زمانی ثروتمندترین کشور نیمکره بود، اکنون ۵ میلیون نفر از شهروندانش به دلیل اقتصاد فروپاشیده تحت دیکتاتوری سوسیالیستی گریخته‌اند. او گفت، در حالی که سوسیالیسم همیشه و همه جا شکست خورده است.

سیاست‌های سوسیالیستی که توسط مادورو و پیش از آن هوگو چاوز اعمال شده است، در کمتر از دو دهه ونزوئلا را فلج کرده است. بر اساس گزارش آژانس پناهندگان سازمان ملل، کمبود مواد غذایی و دارو، آلودگی‌ها و جرایم خشونت آمیز باعث شده میلیون‌ها ونزوئلایی از این کشور فرار کنند.

پیش از اظهارات پنس نیز شماری از سیاستمداران علیه سوسیالیسم سخنرانی کردند و توصیف کردند که چگونه این سوسیالیسم اقتصاد را از بین می برد، امنیت ملی را تهدید می کند و بشریت را وارونه می‌کند.

سناتور مارشا بلکبرن  گفت سوسیالیسم به دولت اجازه می‌دهد تا برندگان و بازندگان را انتخاب کند. این چیزی است که محافظه کاران با آن می‌جنگند. ما می‌خواهیم تمام زمین بازی در یک سطح  باشد. اما با وجود سوسیالیسم، شما هرگز فرصت‌های برابر را تجربه نخواهید کرد و فرصت‌ها همیشه برای دولت خواهد بود.

مطالب دیگر:

آیا درباره کرونا ویروس نگرانید؟ با از بین بردن التهابات بدن ریسک ابتلا به این بیماری را کاهش دهید !

چرا باید قبل از پایان عمر درباره خواسته‌های‌مان صحبت کنیم

سود اقتصادی ناشی از انتشار گاز دی‌اکسید کربن و فواید آن در رشد گیاهان

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی