Search
Asset 2

سخنرانی ترامپ، درباره خطری که کمونیسم و سوسیالیسم برای دنیا دارد

(Drew Angerer/Getty Images)
(Drew Angerer/Getty Images)
(Drew Angerer/Getty Images)

رئیس جمهور ایالات متحده، به رهبران جهان در مورد « شبح سوسیالیسم » هشدار داد، و آن را یکی از جدی‌ترین چالش‌های ملت‌ها خواند.

ترامپ روز ۲۴ سپتامبر در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، سوسیالیسم را عاملی ویرانگر و مخرب برای ملت‌ها دانست.

وی گفت حوادث ونزوئلا به همه ما یادآوری می‌کند که سوسیالیسم و کمونیسم با خود نه عدالت و برابری می‌آورد، و نه وضع فقرا را بهتر می‌کنند. آنها مطمئناً در جهت منافع مردم نیستند.

ترامپ تصریح کرد « سوسیالیسم و ​​کمونیسم فقط در مورد یک چیز هستند : قدرت برای طبقه حاکم. »

در حالی که رهبران کشورها از سراسر جهان این هفته در نیویورک برای شرکت در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل گردهم آمده بودند، ترامپ در سخنرانی خود، بار دیگر تعهد خود را مبنی بر اینکه ایالات متحده « هرگز کشوری سوسیالیستی نخواهد شد » را تکرار کرد.

ترامپ بارها از دموکرات‌های آمریکا به دلیل پذیرش « سوسیالیسم رادیکال » در آمریکا انتقاد کرده است. وی طیف گسترده‌ای از پیشنهادات دموکرات‌ها از جمله مرزهای آزاد، نظام سلامت برای همه و معامله جدید سبز ( گرین نیو دیل ) را محکوم کرد و آنها را « دستور کار افراطی، مخرب، و خطرناک » خواند.

وی در سخنرانی اخیر خود در سازمان ملل گفت که سوسیالیسم و ​​کمونیسم در قرن گذشته باعث مرگ ۱۰۰ میلیون نفر در جهان شده‌اند و « ظلم وحشیانه » علیه مردم در کوبا، نیکاراگوئه و ونزوئلا که تحت سلطه کمونیسم هستند را محکوم کرد.

 ترامپ گفت: « این ایدئولوژی‌های مبتنی بر دیکتاتوری، همراه با فناوری مدرن، توان اعمال شکل‌های جدید و نگران کننده‌ای از سرکوب و سلطه را دارند. »

ترامپ در سخنان خود از سنت‌ها و آداب و رسوم دفاع کرد و از رهبران جهان خواست که « تاریخ ، فرهنگ و میراث » کشورهای خود را گرامی بدارند.

وی گفت « جهان آزاد باید بنیان‌های ملی خود را ارج نهد و نباید تلاش کند آنها را از بین ببرد یا آنها را جایگزین کند… اگر آزادی می‎خواهید، به کشور خود افتخار کنید، و اگر صلح می‎خواهید، ملت خود را دوست داشته باشید. »

در مجمع نشست امسال سازمان ملل متحد، ترامپ حمایت از آزادی مذهبی را مورد توجه خاص خود قرار داده است. وی روز ۲۳ سپتامبر رویدادی با عنوان « فراخوان جهانی برای حمایت از آزادی مذهبی » را در پی افزایش آزار و اذیت علیه مذاهب در سراسر جهان، و با هدف جلب حمایت بین المللی در پشتیبانی از رهبران دینی و آزادی مذهبی، برگزار کرد.

ترامپ در ۲۳ سپتامبر گفت: « امروز، با یک صدای واضح، ایالات متحده آمریکا، ملل جهان را برای پایان دادن به آزار و اذیت‌های مذهبی فرا می‌خواند. »

براساس مطالعه سال ۲۰۱۸ مرکز تحقیقات پیو، تقریبا ۸۳ درصد از جمعیت جهان در کشورهایی با محدودیت‌های بالا یا بسیار بالای مذهبی زندگی می‌کنند.

مطالب ذیگر:

اخراج دو دیپلمات کوبایی از آمریکا به اتهام « عملیات نفوذ »

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما : فصل ۸ : کمونیسم چگونه بذر هرج و مرج را در سیاست می‌کارد (قسمت اول)

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی