logo_eet

سخنرانی خداحافظی ترامپ: جنبشی که آغاز کردیم تنها شروع کار است

(Screenshot)
(Screenshot)

دونالد ترامپ رییس‌‏جمهور آمریکا، سه شنبه بعد‌‏از‌‏ظهر پیام خداحافظی خود را منتشر کرد و گفت که برای موفقیت دولتی که بر سر کار می‌‏آید دعا می‌‏کند.

ترامپ گفت: «ما سرزمین آرزو و نور و شکوه برای تمام جهان هستیم. این هفته دولت جدید بر سر کار می‌‏آید و برای موفقیتش در ایمن و سعادتمند نگه داشتن آمریکا دعا می‌‏کنیم … ما آنچه که آمده بودیم انجام دهیم، انجام دادیم و بسیاری کار‌‏های دیگر را. مهم‌‏تر از همه از این اندیشه مقدس حمایت کردیم که در آمریکا، دولت است که پاسخگوی مردم است.»

«این اندیشه را که در آمریکا کسی فراموش نشده است- زیرا هر شخصی حایز اهمیت است و صدای همه باید شنیده شود. من درگیری‌‏های سختی را در پیش گرفتم، سخت‌‏ترین نبرد‌‏ها را، سخت‌‏ترین انتخاب‌‏ها را- زیرا شما من را برای انجام آن انتخاب کردید. برنامه ما درباره چپ یا راست نبود، درباره جمهوری‌‏خواه یا دموکرات نبود، اما برای خیر کشورمان بود، یعنی تمام کشور.»

ترامپ افزود که روز چهارشنبه، «آمریکا دولت جدیدی را بر سر کار خواهد آورد و برای موفقیتش در ایمن و سعادتمند نگه داشتن کشور دعا خواهد کرد.»

فرمانده کل قوای آمریکا همچنین از بالاترین دست آورد‌‏هایش سخن گفت، شامل تلاش‌‏هایش برای عادی‌‏سازی روابط در خاور‌‏میانه و همچنین تلاش دولتش برای مقابله با حزب کمونیست چین (ح‌‏ک‌‏چ). و به این اشاره کرد که طی دهه‌‏های گذشته، او اولین رییس جمهور ایالات متحده است که دولتش هیچ جنگ جدیدی را آغاز نکرد.

«ما هم پیمانان خود را دوباره زنده کردیم و کشور‌‏ها را گرد هم آوردیم تا در برابر چین بایستند … در نتیجه دیپلماسی جسورانه و اصول واقع گرایانه‌‏مان، به یک سری توافق‌‏های تاریخی در خاورمیانه دست یافتیم. من به خصوص مفتخرم که اولین رییس جمهوری هستم که طی دهه‌‏ها آغاز کننده هیچ جنگی نبوده‌‏ام.»

او همچنین از ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا، اعضای خانواده‌‏اش، کارمندان و سرویس امنیت آمریکا تشکر کرد.

ترامپ گفت: «حالا که آماده می‌‏شوم که چهارشنبه بعد‌‏ازظهر قدرت را به دست دولت جدید بسپارم، می‌‏خواهم بدانید که جنبشی که شروع کردیم تنها آغاز کار است.»

مقامات کاخ سفید گفتند که این سخنرانی روز دوشنبه ضبط شده بود.

طبق گزارشات ترامپ در مراسم ادای سوگند بایدن شرکت نخواهد کرد و صبح چهارشنبه به وقت واشنگتن کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

مطالب دیگر:

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما: فصل ۱۳: ربودن رسانه‌ها

صدور فرمان‌های اجرایی جدید ترامپ در خصوص حفاظت از آمریکایی‌ها

بیش از ۹۰۰ قانونگذار در ۳۵ کشور و منطقه بیانیه مشترکی را امضا کردند که خواستار توقف آزار و شکنجه فالون گونگ است

اخبار مرتبط