Asset 2

با وجود نزدیک شدن آخرین مهلت‌ واکسیناسیون، صدها هزار سرباز آمریکایی هنوز واکسینه نشده‌اند

سربازان دوم نوامبر برای پرسنل تمام‌وقت نیروی هوایی اولین تاریخ از مجموعه تاریخ‌هایی است که اعضای مختلف ارتش برای واکسیناسیون کامل نسبت به و
(Jon Cherry/Getty Images)

بر اساس داده‌هایی که اپک تایمز بررسی کرده است، با وجود نزدیک شدن تاریخ آخرین مهلت‌ها برای واکسن کووید۱۹، صدها هزار تن از سربازان آمریکایی هنوز واکسینه نشده‌اند.

دوم نوامبر برای پرسنل تمام‌وقت نیروی هوایی اولین تاریخ از مجموعه تاریخ‌هایی است که اعضای مختلف ارتش برای واکسیناسیون کامل نسبت به ویروس عامل کووید۱۹ با آن روبه‌رو هستند.

اگر واکسن را دریافت نکنند، مجازات خواهند شد. ممکن است در دادگاه نظامیْ محاکمه و تبرئه شوند.

درصد زیادی از افراد در اکثر شاخه‌ها حداقل یک دوز واکسن را دریافت کرده‌اند. بسیاری از سربازان مطابق با دستورات، دستورالعمل‌ها را رعایت می‌کنند. اما هنوز تعداد قابل توجهی از نیروهای خدماتی واکسینه نشده‌اند، از جمله ۳۲ درصد از اعضای ارتش و به طور کلی تقریباً یک نفر از هر پنج نفر.

شان تیمونز، بازنشسته ارتش و مدیر مشارکتی در تالی رینکی (Tully Rinckey)، به اپک تایمز گفت: «خیلی [از برنامه] عقب مانده‌ایم.»

او افزود: «درصد افرادی که واکسینه نشده‌اند به قدری زیاد است که ارتش از عدم رعایت دستورالعمل‌ها برای بیرون راندن نیروهایی که فرماندهان دوستشان ندارند استفاده می‌کند، اما آن‌هایی که رعایت می‌کنند را حداقل برای مدتی نگه می‌دارد.»

چندین پرونده قضایی علیه پنتاگون تشکیل شده است و تعدادی از نیروها درخواست معافیت کرده‌اند و این از زمانی رخ داده است که وزیر دفاع، لوید آستین در ماه آگوست، درست پس از آنکه ناظران دارویی آمریکا واکسن فایزر را تأیید کردند، به سربازان دستور داد که واکسن بزنند. او جزئیاتی مانند تعیین مهلت را بر عهده رئیس هر شاخه گذاشت.

دستورات جزئی فوراً اعلام شد و اعضا متوجه شدند که در صورت عدم دریافت دوز اول واکسن با چه عواقبی روبه‌رو می‌شوند و با معافیتشان موافقت نخواهد شد. کارکنان تمام‌وقت نیروی دریایی و تفنگداران دریایی تا ۲۸ نوامبر، تقریباً یک ماه بیشتر از نیروی هوایی، مهلت دارند. ارتش به سربازان تمام‌وقت تا ۱۵ دسامبر مهلت داده است.

اجزای ذخیره، از جمله گارد ملی، در هر شاخه تاریخ‌های دیرتری دارند: ۲ دسامبر برای نیروی هوایی، ۲۸ دسامبر برای نیروی دریایی و تفنگداران دریایی و ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲، برای ارتش.

اعضای تمام‌وقت و ذخیره گارد ساحلی مهلت خاصی ندارند. سخنگو در یک ایمیل به اپک تایمز گفته است که در عوض، به آن‌ها «دستور داده شده است که بلافاصله، به طور کامل و به محض این که دستگاه‌های سازمانی اجازه دهند، نسبت به کووید۱۹واکسینه شوند.»

وکلایی که نماینده اعضای معافیت‌خواه هستند، می‌گویند که دلیل عدم دریافت واکسن تضاد اخلاقی است، زیرا برای تولید یا آزمایش سه واکسن مجاز یا مورد استفاده در ایالات متحده از سلول‌های جنین‌های سقط‌شده استفاده شده است. دیگران نگران داده‌هایی مبنی بر طولانی نبودن مدت ایمنی هستند و می‌گویند احتمال ابتلا به موارد شدید کووید۱۹در آن‌ها کم است چون جوان و سالم‌اند و به عوارض جانبی جدی اما نادری مانند لخته شدن خون که مربوط به یک یا چند مورد از واکسن‌هاست، اشاره می‌کنند.

یک مسئله مهم برای بسیاری از افراد این است که فرماندهان نظامی از پذیرفتن ایمنی طبیعی به‌عنوان جایگزینی برای واکسن، سر باز می‌زنند. برخی از مطالعات نشان می‌دهد که سطح ایمنی طبیعیْ مشابه یا بالاتر از سطح ایمنی‌ای است که افراد از واکسن دریافت می‌کنند، در حالیکه برخی دیگر معتقدند واکسیناسیون بهتر است. برخی از متخصصان توصیه می‌کنند حتی افرادی که پس از درگیری با عفونت ایمنی پیدا کرده‌اند، حداقل یک دوز واکسن را برای ایمنی بیشتر دریافت کنند.

مطالب دیگر:

پکن رسانه‌های دنیا را ساکت می‌کند تا درباره برداشت اجباری اعضای بدن در چین گزارش ندهند

ویدئو: انگیزه چین از افراط در خرید بنادر دریایی در سراسر جهان چیست

بایدن خواستار پیگرد قانونی افرادی شد که از احضاریه‌های ششم ژانویه سرپیچی می‌کنند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی