Search
Asset 2

میزان سرقت‌های اطلاعاتی از سوی چین به اندازه‌‌ای است که می‌تواند برای تمام شهروندان آمریکا پرونده‌سازی کند

امنیت سایبری ایالات متحده، گفت که بازیگران دولتی از جمله رژیم کمونیستی چین به دنبال تأثیرگذاری بر انتخابات میان دوره‌ای ۲۰۲۲ آمریکا هستند.
بخشی از ارتش سایبری حزب کمونیست چین در یک عکس فاش شده بدون تاریخ، در شهرستان فانگ جنگ، شهر هاربین، چین. (The Epoch Times)

یک مقام سابق امنیت ملی در آمریکا هشدار داد که حزب کمونیست چین در حال سرقت اطلاعات است تا بتواند برای هر شهروند بالغ آمریکایی، پرونده‌سازی و جعل سوابق کند. او همچنین هشدار داد که ممکن است چین از این موضوع برای دخالت در زندگی شهروندان و رهبران سیاسی سواستفاده کند.

در طی نشست کمیته اطلاعات سنا در هفته جاری، متیو پاتینگر مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در دوران ریاست جمهوری ترامپ، گفت که حزب کمونیست چین با بهره‌گیری از روش‌های نامشروع و غیرقانونی، اطلاعات محرمانه آمریکایی‌ها را به سرقت برده است.

او با اشاره به ولادیمیر لنین دیکتاتور سابق شوروی گفت:

«پرونده‌سازی و جعل سوابق برای افراد یکی از متمایزترین ویژگی‌های رژیم‌های لینینیست است اما نفوذ پکن در شبکه‌های دیجیتالی سراسر جهان و بهره‌گیری از اینترنت نسل پنجم  (۵G)برای اقدامات خود، اوضاع را بیش از پیش پیچید‌ه‌تر کرده است.»

او در ادامه گفت: «حزب کمونیست چین با اطلاعاتی که به دست آورده، می‌تواند برای میلیون‌ها شهروند خارجی در سراسر جهان پرونده‌سازی کرده و با بهره‌گیری از ابزاری که در اختیار دارد، در زندگی افراد مداخله کرده، آنها را تهدید کند، پاداش دهد، از مردم اخاذی کند، تملق‌گویی کند، یا آنها را مورد تحقیر قرار دهد و در نهایت با ایجاد تفرقه، سلطه خود را گسترش دهد.»

پاتینگر همچنین هشدار داد:

«استفاده از کودکان در کارزارهای سیاسی برای دولت چین امری مرسوم است. پکن به قدری اطلاعات ربوده است که می‌تواند برای تمام شهروند آمریکایی و بسیاری از فرزندهای‌شان پرونده‌سازی کند.»

حزب کمونیست چین با هدف دستیابی به برتری ژئوپولتیک و نظامی، سال‌هاست که در زمینه سرقت مالکیت معنوی آمریکا و اسرار تکنولوژیک آن فعالیت می‌کند.

رژیم حاکم بر چین، بسیاری از نهادهای خصوصی در آمریکا را مورد هدف حملات سایبری خود قرار داده است.

 مایکروسافت یکی از نهادهایی‌ است که ماه گذشته مورد هدف حملات سایبری قرار گرفت. آمریکا و متحدانش وزارت امنیت دولتی چین را مقصر این حملات دانستند. علاوه بر آن، دادگستری آمریکا ۴ نفر از اتباع چینی را به خاطر اقدام به حمله سایبری جداگانه علیه چندین شرکت‌ آمریکایی محکوم کرد.

ویلیام اوانینا رئیس سابق مرکز ضدجاسوسی ملی آمریکا در این جلسه گفت:

«حزب کمونیست چین قصد دارد با استفاده از یک رویکرد کشوری، به تمام دستاوردها و موفقیت‌های آمریکا نفوذ کرده و اطلاعات آن را به سرقت ببرد.»

او در ادامه گفت:« طبق برآوردها، ۸۰ درصد از شهروندان بالغ آمریکایی تمام اطلاعات شخصیشان و ۲۰ درصد باقی بخشی از اطلاعاتشان توسط حزب کمونیست چین به سرقت رفته است.»

او همچنین رژیم چین را تهدیدی برای موجودیت آمریکا عنوان کرد و افزود:

«این رژیم برای دستیابی به اهداف خود از روش‌های پیچیده، مخرب، استراتژیک و تهاجمی استفاده می‌کند.»

رژیم چین همچنین سعی دارد با دستیابی غیرقانونی به این داده‌ها، برنامه‌های هوش مصنوعی، برنامه‌های تحقیقاتی و برنامه ‌های توسعه‌ای طراحی کرده و خود را به اهداف نظامی و اقتصادی مدنظرش نزدیک‌تر کند.

پس از حملات سایبری اخیر، دولت بایدن از حملات سایبری چین و اقداماتش در راستای سرقت مالکیت معنوی به تندی انتقاد کرد. اما این انتقادات با هیچ اقدام تنبیهی مانند اخراج دیپلمات‌های چینی یا تحریم علیه این رژیم همراه نشد.

پاتینگر همچنین در مصاحبه‌ای جداگانه در مورد جبهه متحد چین و اقداماتش در راستای نشر پروپاگاندا و دخالت در تصمیم‌گیری‌های مهم آمریکا و همینطور سراسر جهان هشدار داد.

او خاطرنشان کرد:

«حزب کمونیست چین با تمامی زیرشاخه‌های خود ۹۵ میلیون نفر جمعیت داشته و همگی آنان موظف به مشارکت در سیاست‌های رژیم هستند. اداره کار جبهه متحد که تنها یکی از شاخه‌های این حزب است، به تنهایی ۳ برابر وزارت خارجه آمریکا نیروی برون‌مرزی دارد.

مطالب دیگر:

طرح صیانت از فضای مجازی، یا سانسور به سبک چینی؟

درخواست خانواده‌های قربانیان ۱۱ سپتامبر از بایدن برای افشای عوامل پشت این حادثه

نماینده جمهوری‌خواه ویسکانسین برای بازرسی آرا و  دستگاه‌های انتخابات در دو شهر احضاریه صادر می‌کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی