Search
Asset 2

سرهنگ بازنشسته، نویسنده: زیبایی را در شن یون دیدم

Shen-Yun-shenyun-20-20200112-2pm-Atlanta-FrankXie-Lee-Ellis-Keynote-Speaker-President-C0100-700x420-1-590x354
لی الیس، سرهنگ بازنشسته پس از تماشای شن یون (NTD Television)

زمانی که نیرو‌‌‏های ویتنامی زندانی‌‌‏های آمریکایی را در اوایل ۱۹۷۰ آزاد کردند، «لی الیس»، سرهنگ بازنشسته نیروی هوایی این کشور، ۱۹۵۵ روز را در زندان و تحت شکنجه گذرانده بود. زمانی که دوباره قدم به خاک کشورش گذاشت، تصمیم گرفت آنچه از این تجربه طاقت فرسا آموخته بود را با نوشتن کتاب و ارائه سخنرانی با دیگران به اشتراک بگذارد.

او در ۱۲ ژانویه ۲۰۲۰ به همراه همسرش به دیدن نمایش هنر‌‌‏های نمایشی شن یون رفت و نمایش ایمان و غلبه بر آزار و اذیت تمرین کنندگان فالون گونگ در چین را بسیار قدرتمند یافت.

او باور دارد که صحنه‌‌‏ها و موجودات آسمانی که شن یون به تصویر می‌‌‏کشد، «بسیار بسیار قدرتمند هستند. زیرا به انسان فرصتی می‌‌‏دهد که با خود بیاندیشد که چه کسی است و هدفش در زندگی چیست. چگونه بر روی زمین زندگی می‌‌‏کند و امیدش به آینده چیست.»

شن یون مستقر در نیویورک با هدف احیای پنج هزار سال تمدن چین به سراسر دنیا سفر می‌‌‏کند. در گذشته چین، سرزمین الهی نام داشت و فرهنگ و سنت چینی سرشار از روش‌‌‏های معنوی مختلف، باور به آفریدگار و پالایش نفس بود.

الیس گفت: « بسیار از دیدن نمایش لذت بردم؛ هم از رقص و موسیقی و هم از زیبایی آن … و البته داستان‌‌‏هایی که روایت می‌‌‏کند. داستان‌‌‏هایی که همه با آنها احساس نزدیکی می‌‌‏کنیم. خیلی تکان دهنده‌‌‏اند.»

او افرود: «یادآوری خوبی بود. من ایمانی قوی دارم … باور دارم که همه ما را خداوند خلق کرده است. و اینکه بر روی زمین مسئولیتی داریم. این به من کمک می‌‌‏کند که آنطور که باور دارم درست است زندگی کنم. همیشه البته اینطور نیستم ولی تلاشم را می‌‌‏کنم.»

الیس، نویسنده و برنده جوایز متعدد، هدفش را دفاع از ارزش‌‌‏های والا و اخلاقیات که در جامعه امروز رو به سقوط است، می‌‌‏داند.

او در کلاس‌‌‏های آموزشی که در زمینه مدیریت برگزار می‌‌‏کند آموزش می‌‌‏دهد که چگونه هر فردی با دیگری متفاوت است و چگونه می‌‌‏توان این تفاوت‌‌‏ها را مدیریت کرد.

او که به سراسر دنیا سفر کرده است، معتقد است: «هیچ کدام از ما کامل نیستیم. ما نیاز داریم که در کنار یکدیگر زندگی کنیم و دنیای بهتری را ساخته و تفاوت‌‌‏های یکدیگر را بپذیریم.»

به عقیده وی، شن یون نشان می‌‌‏دهد که «تمام انسان‌‌‏ها در این دنیا وجه مشترکی دارند؛ و این وجه مشترک کمک می‌‌‏کند که رابطه برادری را در قلب‌‌‏مان بسازیم … شن یون کمک می‌‌‏کند که مردم و تاریخشان را درک کنیم و اینکه چگونه تاریخ بر ما و آنها تاثیر‌‌‏گذار بوده است. اما در نهایت شن یون اتحاد را به من نشان داد، اتحاد مردم در سراسر دنیا.»

هنر‌‌‏های نمایشی شن‌‌‏یون در سراسر دنیا به اجرای برنامه رقص و موسیقی کلاسیک چینی می‌‌‏پردازد. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت شن‌‌‏یون مراجعه کنید: ShenYun.com

مطالب دیگر:

کارشناسان : ایران تحت بازی چین برای منحرف کردن تمرکز آمریکا

آنچه درباره شن یون باید بدانید

چگونه شن یون هنرهای کلاسیک را احیا می‌‌‌‏کند؟

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی