Search
Asset 2

سرگذشت بانویی کارآفرین در تورنتو – چگونه شور و اشتیاق به رویای این بانوی کارآفرین جانی تازه بخشید

سرگذشت بانویی کارآفرین در تورنتو - چگونه شور و اشتیاق به رویای این بانوی کارآفرین جانی تازه بخشید

سرگذشت بانویی کارآفرین در تورنتو - چگونه شور و اشتیاق به رویای این بانوی کارآفرین جانی تازه بخشید

«سوزان درُوِر» مشغول کار در بازار سهام بورس تورنتو بود که خبر کشته شدن پدرش در تصادف رانندگی را شنید. این تراژدی آغازگر فصلی پرآشوب در زندگی سوزان شد.

پس‌‌‌‏از این حادثه، سوزان با همسر و دختر جوانش به زادگاه خود، نیوفاندلند رفت تا خانواده‌‌‌‏اش را در رویارویی با این رخداد تلخ یاری کند.

او در بازگشت به خانه پدری، خانواده‌‌‌‏اش را دید که به حمایت نیاز داشتند. با خود فکر کرد که چه حرفه‌‌‌‏ای در اینجا می‌‌‌‏تواند انتخاب کند که احتمال موفقیت بیشتری داشته باشد. درنهایت تصمیم گرفت با همیاری شوهرش در پروژه‌‌‌‏های ساختمانی شروع به کار کند.

سوزان در سن ۴۰ سالگی، با داشتن سه فرزند، ابتدا در کلاس‌‌‌‏های تمام وقت طراحی داخلی ثبت‌‌‌‏نام و شروع به آموختن کرد.

 

تصمیم‌‌‌‏گیری شجاعانه

در سال ۲۰۱۱، سوزان بلافاصله پس‌‌‌‏از فارغ التحصیلی، تصمیم شجاعانه دیگری گرفت. او شرکت طراحی داخلی و مبلمان خود را با نام «سَم دیزاین» SAM Design تاسیس کرد.

نخستین مشتریان او افرادی بودند که کارهای نوسازی او را دیده بودند و یا درباره آنها دهان به دهان شنیده بودند؛ می‌‌‌‏توان گفت این یکی از مزایای زندگی در شهری کوچک است.

هنگامی که سوزان در جستجوی اقلام مورد نیاز مشتریانش، چشمش به فروشگاه مبلمان مدرنی محلی افتاد، شرکتش پیشرفتی غیرمنتظره کرد.

او می‌‌‌‏گوید: «ناگهان در ذهنم جرقه‌‌‌‏ای زد؛ می‌‌‌‏توانم کارهای جالبی در این فضا انجام دهم! در یک لحظه، تصمیم گرفتم که فروشگاه را از آن خود کنم. با صاحب آن برای پیشنهاد خرید فروشگاه تماس گرفتم و او پذیرفت.»

شش هفته پس از خریداری فروشگاه، سوزان آنجا را به نمایشگاه، فروشگاه خرده فروشی و استودیوی طراحی تبدیل کرد.

سوزان حالا علاوه بر عرضه مبلمان و لوازم جانبی شیک در فروشگاه، در شرکتش «سَم دیزاین»، پروژه‌‌‌‏های طراحی داخلی اماکن مسکونی و تجاری را نیز مدیریت می‌‌‌‏کند.

محکم نگه داشتن عنان امور مالی

استراتژی مالی سوزان همانند سبک طراحی اسکاندیناوی محبوبش ساده است. او هدف خود را افزایش آثار بی‌‌‌‏نظیر و دارایی‌‌‌‏های شرکتش قرار می‌‏دهد، نه افزایش بدهی‌‌‌‏ها و مطمئن است که همیشه برای هزینه‌‌‌‏های گردش کارش پول کافی در بانک دارد.

سوزان می‌‌‌‏گوید: «به دلیل سوابق کارهای مالی که دارم همیشه می‌‌‌‏دانم چه اتفاقی خواهد افتاد، چه اتفاقی افتاده و اکنون در کجای اوضاع مالی ایستاده‌‌‌‏ام.»

او برای ایجاد کسب و کارش به سختی کار کرده، تا توانسته است اعتماد بانکی را برای تامین پولی که برای ارتقا کسب و کارش نیاز دارد، جلب کند.

سوزان می‌‌‌‏افزاید: «همچون بسیاری از دیگر کارآفرینان می‌‌‌‏دانستم که در آغاز کار کسی پولی برای رشد بیزینسم به من نمی‌‌‌‏دهد، بنابراین این هدف را برای خودم درنظر گرفتم که پس‌‌‌‏از دو سال با مستندات مالی به بانک بروم و آنچه می‌‌‌‏خواهم را درخواست کنم.»

 

الهام بخشی به مشتریان

سوزان در هدف بعدی‌‌‌‏اش درنظر دارد، آن قدر به پیشرفت در کار ادامه دهد تا این که طی پنج سال آینده به فروش سالیانه ده میلیون دلار برسد. او اطمینان دارد که «سَم دیزاین» با ارائه بیشتر محصولات و خدمات قادر به انجام این کار خواهد بود.

او می‌‌‌‏گوید: «نمایشگاهم محلی الهام بخش برای مشتریان است. برای مشتریان‌‌‌‏مان وقت صرف می‌‌‌‏کنیم، دانش‌‌‌‏مان را درباره طراحی مدرن با آنان سهیم کرده و نیازهای آنان را به تفصیل بررسی می‌‌‌‏کنیم. می‌‌‌‏خواهیم وقتی مشتریان پا بیرون می‌‌‌‏گذارند، بگویند: وای، چه تجربه‌‌‌‏ای!»

او برای به انجام رساندن این سبک کار، شیوه‌‌‌‏های خاصی در استخدام کارکنانش دارد و آنان را بر مبنای «میزان شور و اشتیاق به کار» انتخاب می‌‌‌‏کند، نه رزومه‌‌‌‏شان.

او می‌‌‌‏گوید: «نحوه کارکرد چیزها را می‌‌‌‏توان به افراد آموخت، اما نمی‌‌‌‏توان به آنان شور و اشتیاق به کار و اخلاق کاری خوب را یاد داد. من هم به زمینه‌‌‌‏ها و مهارت‌‌‌‏های گوناگون فرد نگاه می‌‌‌‏کنم.»

ایجاد یک «تیم»

سوزان همچنین دریافته که حفظ تیمی از پیمانکاران خارج از شرکت که نسبت به کیفیت کار ساخت و ساز و نوسازی متعهد باشند، مهم است. همچنین کنترل کیفیت یکی از بزرگ‌‌‌‏ترین چالش‌‌‌‏های صنعتش است.

سوزان شرکت خود را به افتخار پدرش «سام»، که ارزش‌‌‌‏ها و اخلاق کاری را از وی به ارث برده، «سام دیزاین» نامگذاری کرده و اکنون موفقیت این شرکت مدیون کیفیت کار آن است.

«پدرم کارآفرینی کوشا بود که اهمیت کار داوطلبانه و بازگرداندن خدمت به جامعه را در من نیز القا کرده است.»

درسهایی که می‌‌‌‏توان آموخت:

– هنگام استخدام، طرز رفتار و شایستگی مهم‌‌‌‏تر از تجربه است. اعضای تیمی را انتخاب کنید که در انجام درست کار عمیقا دلسوز باشند.

– تیمی خارج از شرکت بسازید. گروهی از تامین کنندگان قابل اعتماد که نسبت به کیفیت کار متعهد هستند را انتخاب و حفظ کنید.

– انجام کار به اندازه طرح‌‌‌‏ریزی آن مهم است. برای اطمینان از کیفیت، پروژه‌‌‌‏ها را با دقت و از نزدیک مدیریت کنید.

– سخت‌‌‌‏کوش و خوب باشید. ارزش‌‌‌‏های شخصی‌‌‌‏تان در کسب و کار را تقویت کنید و به جامعه خدمت برسانید.

مطالب دیگر:

چگونه مدیتیشنی ساده برای زن مسن هنگام مواجهه با مشکلات، آرامش درونی به ارمغان آورده است

فرنچایز، معایب و مزایا

چگونه با تکنولوژی ارتباط سالمی برقرار کنیم؟ (ویدئو)

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی