Search
Asset 2

سفر ترامپ به تگزاس: تجلیل از دیوار مرزی

US-POLITICS-TRUMP

دونالد ترامپ که به مرز جنوبی ایالات متحده سفر کرده بود، روز ۱۲ ژانویه از ساخت موفق حدود ۷۲۰ کیلومتر دیوار مرزی و برخی موفقیت‌‌‏ها در زمینه کنترل مهاجرت در دوران حکومتش تجلیل کرد.

رییس‌‌‏جمهور آمریکا در حالی سخنرانی مختصری در شهر آلامو از ایالت تگزاس انجام داد که تصویر پشت او تجهیزات ساختمانی و بخشی از دیوار مرزی را نشان می‌‏داد.

این دیوار یکی از موفقیت‌‌‏های او در نظر گرفته می‌‌‏شود چرا که ساخت آن سال‌‌‏ها درگیری و کشمکش با دموکرات‌‌‏ها را در برداشت تا بتواند بودجه این پروژه را در اوج ورود مهاجران غیر قانونی در مرز مکزیک تامین کند.

ترامپ گفت: «ما سخت و طولانی کار کردیم تا این را ممکن سازیم. گفتند قابل انجام نیست و ما انجامش دادیم: یکی از سخت‌‌‏ترین پروژه‌‌‏های ساخت و ساز در تاریخ کشورمان.»

بنا بر اظهاریه شهردار آلامو، مقامات این شهر از سفر رییس جمهور آمریکا مطلع نبودند.

صحبت‌‌‏های دونالد ترامپ در آلامو، اولین سخنرانی عمومی او پس از بسته شدن دائمی اکانت توییترش بود. این غول شبکه‌‌‏های اجتماعی با بستن راه ارتباطی مستقیم دونالد ترامپ با مردم، انتقادات زیادی را از جمله از سران فرانسه، آلمان، استرالیا و مکزیک متوجه خود ساخت.

دموکرات‌‌‏ها و برخی جمهوری‌‌‏خواهان خواستار استعفای دونالد ترامپ شده بودند. دموکرات‌‌‏ها با رهبری نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا، با ادعای تحریک اوباش و شورشیان به دنبال استیضاح دونالد ترامپ هستند.

ترامپ در آلامو گفت که حقه استیضاح ادامه بزرگ‌‌‏ترین و شرور‌‌‏ترین برنامه آزار رساندن در تاریخ کشورمان است و منجر به خشم فراوان، جدایی و مشکلی ورای تحمل افراد شده است. او افزود که حالا زمان التیام یافتن کشورمان است. زمان صلح و آرامش.»

مطالب دیگر:

ترامپ: فشار برای استیضاح، آتش خشم را شعله‌ور می‌کند

پاتریک بایرن: این یک اقدام از طرف «حزب کمونیست برای تصاحب قدرت است»

فیس بوک همه پُست‌های حاوی عبارت «سرقت را متوقف کنید» را حذف می‌کند

مت گیتز: «ترامپ استعفا نمی‌دهد، صحنه عمومی را ترک نخواهد کرد»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی