Search
Asset 2

سناتورهای ایالت اورگان خواستار بررسی ادعاهای مربوط به دستکاری اطلاعات آماری کووید۱۹ شدند

(Nathan Howard/Getty Images)
(Nathan Howard/Getty Images)

کیم تاچر و دنیس لینتیکم سناتورهای ایالت اورگان که هر دو از حزب جمهوری‌خواه هستند، پس از جمع‌آوری امضا، دادخواستی را تحویل اسکات آسفاگ دادستان کل آمریکا دادند و از وی خواستند هیئت منصفه تحقیقات خود در مورد اطلاعات و آمار مربوط به کووید که توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها و سازمان غذا و داروی آمریکا جمع‌آوری شده بود، آغاز کند

تاچر و لینتیکم پس از جمع‌آوری حدود ۱۷۱۸ امضا از اهالی اورگان و ۵۳۰۳۲ امضا از دیگر شهروندان آمریکایی‌، دادخواست خود را روز ۱۶ آگوست در قالب فایل پی.دی.اف به ثبت رساندند.

در این دادخواست، سناتورها نگرانی‌های خود در رابطه با واکسن‌های کووید ۱۹ و عوارض‌های جانبی آن از جمله مرگ و صدمات دیگر ابراز کردند.

به گفته قانون‌گذاران، یکی از افشاکنندگان پس از ادای سوگند گفته است که اطلاعات گزارش شده توسط «سیستم گزارش عوارض جانبی واکسن در مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها» کامل نیست.

سناتورها با اشاره به استفاده گسترده از تست‌های PCR جهت تشخیص کووید-۱۹، گفتند که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها و سازمان غذا و داروی این کشور پارامتر خاصی به نام «آستانه چرخه» را دستکاری کرده و باعث شده‌اند تا «با افزایش نتایج مثبت کاذب شمار بیماران کووید، افراد بستری شده و نرخ مرگ و میر افزایش یابد.»

دکتر مایکل مینا، متخصص بیماری‌های واگیردار از هاروارد، در ماه آگوست ۲۰۲۰ به نشریه نیویورک تایمز گفت که تست‌هایی که «آستانه چرخه» بالایی دارند، ممکن است نه تنها ویروس‌های زنده را تشخیص دهند، بلکه ممکن است ذرات ژنتیکی را نیز تشخیص دهند. دکتر مینا توصیه کرد دستگاه را روی ۳۰ چرخه (یا کمتر) تنظیم کنند.

تاچر آزمایش افراد واکسینه شده با «آستانه چرخه بیش از ۲۸» را جزو نگرانی‌های خود عنوان کرد. مطابق این دادخواست، آستانه کمتر به احتمال زیاد می‌تواند «نتایج کاذب را از بین برده و به طبع آن، شمار افراد مبتلا به کووید را کاهش دهد.»

به گفته تاچر و لینتیکم، آن‌ها با پزشکان، اپیدمیولوژیست‌ها و ویروس‌شناس‌های بسیاری در مورد گزارش‌های آماری کووید-۱۹ مشورت کرده‌اند.

در ادامه این دادخواست اینطور آمده است:« ما عمیقا نگرانیم که ادبیات علمی و شواهد تجربی که بدست آورده‌ایم بیانگر آن باشد که درمان موثرتر برای بیماری کووید۱۹ وجود دارد اما در دسترس بسیاری از شهروندانی که به آن نیاز دارند، قرار نمی‌گیرد.»

سازمان «دفاع از آزادی سلامت» یک سازمان غیردولتی است که در جمع‌آوری امضا برای این دادخواست مشارکت داشته و در بیانیه‌ای اعلام کرد بخاطر «محافظت از افراد دخیل»، دادخواست مذکور یک ماه پیش از انتشار عمومی، به ثبت رسیده است.

این سازمان همچنین با اشاره به پژوهشی که در ماه مارس ۲۰۲۰ انجام شده بود، ادعا کرد که سازمان پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در حین جمع‌آوری آمارهای خود، علاوه بر اینکه بیماری کووید-۱۹ را بیش از اندازه عامل مرگ و میر معرفی کرده، چندین قانون فدرال را نیز نقض کرده است.

مطالب دیگر:

برداشت اجباری اعضای بدن در چین؛ نسل‌کشی پزشکی برای کسب سود (بخش ۱)

فرماندار تگزاس با صدور فرمان اجرایی هر نهادی را از واکسیناسیون اجباری منع کرد

اسناد افشاشده: رژیم چین برای مقابله دوباره با شیوع احتمالی کرونا در مقیاس وسیع، آماده می‌شود

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی