logo_eet

سناتورهای ایالت جورجیا از پنس خواستند تا شمارش آرای الکترال در ۶ ژانویه را به تعویق بیندازد

سناتورهای ایالت جورجیا از پنس خواستند تا شمارش آرای الکترال در ۶ ژانویه را به تعویق بیندازد مردم می گویند بله اینجا مشکلی وجود دارد، چیزی وجود
(Jessica McGowan/Getty Images)

سناتورهای جمهوری خواه در جورجیا از روز دوشنبه (۴ ژانویه) تلاشی را برای به تعویق انداختن شمارش آرای انتخاباتی در ۶ ژانویه آغاز کردند. حداقل ده نفر نامه‌ای را خطاب به مایک پنس معاون رئیس جمهور امضا کردند و از او خواستند که شمارش آرای الکترال را به‌طور رسمی به تعویق بیندازد – و این تعداد هنوز در حال افزایش است.

سناتور براندون بیچ به اپک تایمز گفت: «اکنون حدود ۱۶ یا ۱۸ نفر هستیم که این نامه را خطاب به معاون رئیس جمهور امضا کرده‌ایم … از او می‌خواهیم شمارش آرای انتخاباتی را ۱۰ تا ۱۲ روز به تأخیر بیندازد.»

بیچ گفت: «ما قصد داشتیم فردا صبح آن را به دست او برسانیم.»

بیچ می‌گوید که نگران صحت انتخابات است. او گفت: «مردم می گویند بله اینجا مشکلی وجود دارد، چیزی وجود دارد که مشکوک و بودار به‌نظر می‌رسد – چرا که برخی بی‌نظمی ها وجود داشته، در روند رأی‌گیری نیز برخی کارهای نادرست انجام شده است.»

بیچ گفت، آرا و دستگاه‌های رأی‌گیری باید مورد بازرسی قانونی قرار گیرند، به ویژه در شهرستان فولتون. بیشترین نگرانی او مربوط به مرکز جمع‌آوری آرا در ایالت فارم آرنا در آتلانتا است. به نظر می‌رسد که ناظر انتخابات ایالتی در بخشی از روند شمارش آرا غایب بوده و ناظران جمهوری‌خواهان را متقاعد کرده‌اند که شمارش آرا پایان یافته در حالی که پایان نیافته بود.

به‌طور هم زمان، جنا الیس، مشاور ارشد حقوقی ستاد انتخاباتی ترامپ و یکی از وکلای مبارزات انتخاباتی ترامپ روز دوشنبه پیشنهاد کرد که پنس تأیید آرا را در ۶ ژانویه به تأخیر بیندازد و در عوض از قانونگذاران در شش ایالت مورد مناقشه بخواهد که مشخص کنند که گزینندگان کدام نامزد باید تایید و شمارش شود.

«آنچه که مایک پنس می‌تواند انجام دهد و در واقع آنچه باید انجام دهد این است که وقتی دو گروه از گزینندگان در این شش ایالت با هم رقابت می‌کنند، سوالی را به مجلس قانونگذاری ایالت برگرداند.»

جناالیس به تلویزیون جاست دِنیوز گفت: «او (پنس) می تواند این سؤالات را از ایالت‌ها بپرسد و بگوید، «خوب، شما قانونگذاران ایالتی، می‌دانید، من سوگند یاد کرده‌ام که بر قانون اساسی پایبند باشم، همانطور که ​​در ماده ۲ بخش ۱.۲ نوشته شده است، قانونگذاران ایالتی باید تعیین کنند که آرای کدامیک از گزییندگان شمارش شود، بنابراین شما به من بگویید که کدام یک از این دو گروه گزینندگان (جمهوری‌خواه یا دموکرات) به روشی که مجمع عمومی ایالتی شما تعیین کرده انتخاب شده‌اند.»

به گفته بیچ، سناتورهای ایالتی در سایر ایالت‌ها نیز تلاش مشابهی را آغاز کرده‌اند.

«فکر می کنم چندین سناتور از پنسیلوانیا، ویسکانسین و آریزونا نیز نامه‌هایی را به معاون رئیس جمهور ارسال کردند، [به او گفتند] ما از معاون رئیس جمهور می‌خواهیم حداقل ۱۰ تا ۱۲ روز آن (شمارش آرای الکترال) را به تأخیر بیندازد.»

مطالب دیگر:

مقام سابق اطلاعاتی آمریکا: ترامپ «موقعیت خوبی» در جلسه ششم ژانویه دارد

مایک پنس: روز چالش‌های انتخاباتیِ ۶ ژانویه در کنگره، روز موفقیت ما خواهد بود

پاسخ کمپین ترامپ به فایل صوتی ضبط‌ شده از تماس تلفنی رئیس جمهور و وزیر داخلی جورجیا  

اخبار مرتبط