Search
Asset 2

سناتورهای ایالت پنسیلوانیا خواستار به‌ تعویق افتادن تأیید صلاحیت رأی کالج الکترال شدند

سناتورها دادگاه عالی پنسیلوانیا هنگامی که تصمیم به تصویب تمدید سه روزه آرای پستی برای انتخابات سراسری نوامبر ۲۰۲۰ را گرفت، «از مرزهای خود فرا
(Samira Bouaou/The Epoch Times)

گروهی متشکل از ۲۱ سناتور جمهوری‌خواه ایالت پنسیلوانیا، از رهبران جمهوری‌خواه مجلس و سنای ایالات متحده خواستند تا صدور گواهی تأیید آرای کالج الکترال را به تأخیر بیندازند تا زمانی که دعوی حقوقی رئیس جمهور دونالد ترامپ، علیه وزیر امور داخلی پنسیلوانیا  در دادگاه رسیدگی شود.

سناتورهای جمهوری‌خواه در نامه خود به میچ مک کانل رهبر جمهوری‌خواه سنا و کوین مک کارتی رهبر جمهوری خواه مجلس گفتند که آنها معتقدند نتایج انتخابات در پنسیلوانیا نباید توسط کتی بووکوار، وزیر امور داخلی پنسیلوانیا  تأییدیه بگیرد.

قانونگذاران در نامه‌ای نوشتند: «اعضا، با توجه به این واقعیت که دادگاه عالی ایالات متحده قرار است در روزهای آینده به طرح دعوی ترامپ علیه بووکوار رسیدگی کند‌، ما وقت بیشتری می خواهیم. ما از شما می‌خواهیم که صدور گواهی تأیید آرای کالج الکترال را به تعویق بیندازید تا زمانی که روند قانونی طی شود چراکه ما به‌دنبال صحت انتخابات در ایالت‌مان هستیم.»

آنها نوشتند که «توازن قدرت از مجلس قانونگذاری ایالتی گرفته شده است، چراکه با توجه به قانون اساسی ایالات متحده و پنسیلوانیا، [مجلس قانگذاری]‌، زمان، مکان و نحوه برگزاری انتخابات را تعیین می‌کند.»

سناتورها ادعا کردند که بووکوار، در کنار فرماندار پنسیلوانیا، تام ولف و دادگاه عالی پنسیلوانیا، مرتکب «تخلفات غیرقانونی متعددی» شده‌اند که این اختیار و قدرت را از قوه مقننه ایالتی سلب کرده است.

سناتورها گفتند، دادگاه عالی پنسیلوانیا هنگامی که تصمیم به تصویب تمدید سه روزه آرای پستی برای انتخابات سراسری نوامبر ۲۰۲۰ را گرفت، «از مرزهای خود فراتر رفت». دادگاه، با انجام این کار، همچنین مقدمات شمارش و تأیید آرایی را فراهم کرد که از طریق پست، بدون مُهر پستی (تمبر) ارسال شده‌اند.»

علی رغم دادخواست سنای جمهوری‌خواه این ایالت، دادگاه عالی ایالات متحده این تمدید سه روزه را تأیید کرد.

سناتورها در نامه خود همچنین به حکم دیگری از دادگاه عالی ایالت در مورد امضاهای موجود در برگه‌های رای‌ پستی توجه داشتند که به موجب این حکم  شهرستانها اجازه نداشتند که آرای پستی که ممکن است امضای روی برگه با امضای فرم ثبت‌نام رای‌دهندگان مطابقت نداشته باشد، رد کنند.

نمایندگان مجلس همچنین نوشتند که ناظران مهوری خواه در مواردی از تماشای چگونگی شمارش و جمع‌آوری آرا در فیلادلفیا منع شدند. حتی پس از دستور دادگاه، این ناظران هنوز به مکانی بسیار دور از محل شمارش و جمع‌آوری آرا منتقل شدند طوری که نمی‌توانستند به طور مؤثر بر این اقدامات نظارت کنند.

مطالب دیگر:

ویدئو: کوبا، درس عبرت برای آمریکای امروز

گزارش اختصاصی اپک تایمز: در پنسیلوانیا بیش از ۴۳۲ هزار رای از آرای ترامپ کسر شده است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی