Search
Asset 2

سناتور رند پال با دریافت بسته‌ای مشکوک حاوی پودری سفید تهدید به مرگ شد

پال با دریافت بسته‌ای مشکوک حاوی پودری سفید تهدید به مرگ شد توییتر اجازه می‌دهد سلبریتی‌های رده پایین، مردم را علیه من به پرخاشگری دعوت کنن
رند پال، سناتور جمهوری‌خواه ایالت کنتاکی (Greg Nash-Pool/Getty Images)

پس از آنکه در روز دوشنبه بسته‌ای مشکوک حاوی پودر سفید به خانه سناتور رند پال فرستاده شد او اعلام کرد تهدیدی علیه او و خانواده‌اش صورت گرفته‌است.

پال در بیانیه‌ای گفت: «من این تهدیدات را بی‌اندازه جدی تلقی می‌کنم. به عنوان یک هدف تکراری خشونت اعلام می‌کنم اینکه توییتر اجازه می‌دهد سلبریتی‌های رده پایین، مردم را علیه من به پرخاشگری دعوت کنند، امری شرم‌آور است».

یکی از مشاوران ارشد در دفتر رند پال به نشریه پولتیکو گفت که پال پاکتی بزرگ حاوی ماده‌ای نامشخص دریافت کرده‌است که هم‌اکنون تحت آزمایش اف‌بی‌آی و پلیس کاپیتال هیل قرار دارد تا آسیب‌زا بودن یا نبودن آن تعیین شود. فرستنده آن پاکت هنوز مشخص نیست.

طی آخر هفته گذشته، ریچارد مارکس، یک خواننده و ترانه‌نویس، در توییتر اقدام رنه بوچر، همسایه رند پال، برای حمله به او در سال ۲۰۱۷ را گرامی داشت. این حمله در زمانی انجام شد که سناتور در حال کار درون باغچه خود بود و باعث شد شش دنده پال بشکند و آسیب‌های دیگری نیز ببیند. بوچر برای این حمله در دادگاه محکوم شد.

ریچارد مارکس در بیانیه‌ای در روز یکشنبه نوشت: «دوباره می‌گویم: اگر من با همسایه رند پال ملاقات کنم، او را در آغوش خواهم گرفت و تا آنجا که بتواند بنوشد برای او نوشیدنی می‌خرم».

همچنین فاکس‌نیوز در گزارشی در روز دوشنبه بیان کرد که تصویری تهدیدآمیز بر روی بسته‌ای بوده که پال دریافت کرده‌است. طبق گفته گوینده این خبر، بر روی بسته مذکور تصویری مونتاژ شده وجود داشته که در آن رند پال به صورت زخمی و بانداژ شده به همراه اسلحه‌ای که به سمت سر او نشانه رفته، دیده می‌شود. زیر تصویر ظاهرا این عبارات تهدیدآمیز نوشته شده‌است: «من کاری را که همسایه‌ات با تو شروع کرد، تمام خواهم کرد [ناسزا]».

دفتر پال و اف‌بی‌آی به درخواست اپک‌تایمز برای اظهار نظر پاسخی فوری ندادند.

پال در بیانیه‌ای دیگر گفت: «من چندین بار هدف خشونت قرار گرفته‌ام؛ شرم‌آور است که توییتر به سلبریتی‌های ناشناخته اجازه می‌دهد که علیه من و خانواده‌ام دعوت به پرخاشگری کنند».

تابستان گذشته، پال و همسرش با گروهی از جنبش «جان سیاهان اهمیت دارد» مواجه شدند که بر سر سناتور فریاد می‌زدند، او را تهدید می‌کردند و از او می‌خواستند نام برونا تایلر را به زبان آورد؛ زنی که با شلیک یک افسر پلیس کشته شد. چند ماه پیش از آن، پال طرح عدالت برای برونا تایلر را ارائه داده بود تا با قانون ورود بدون مجوز پلیس به اماکن شخصی مخالفت کند.

در عصر آن روز از پلیس خواسته شد این قانون‌گذار، همسرش و دیگر قانون‌گذاران را تا هتل‌شان اسکورت کند.

مطالب دیگر:

خاموشی‌ها در ایران و انگشت اتهام به سمت چینی‌ها

مشاور کاخ سفید: در صورت ناکامی گفتگوهای فراحزبی بر سر لایحه زیرساخت، بایدن «تغییر رویه» خواهد داد

رویارویی شرکت‌های چینی با بزرگ‌ترین موج بدهی دلاری در تاریخ

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی