logo_eet

درخواست نماینده جمهوری‌خواه از سناتورها برای حمایت از مخالفت با نتایج انتخابات

سناتور درخواست نماینده جمهوری‌خواه از سناتورها برای حمایت از مخالفت با نتایج انتخابات تلاش برای به چالش کشیدن نتایج انتخاب کنندگان در جلسات
(Getty Images)

یکی از اعضای حزب جمهوری‌خواه در کنگره بار دیگر هر دو سناتور تگزاس را ترغیب کرد که ششم ژانویه به تایید اعلام نتیجه کالج انتخاباتی اعتراض کنند.

لنس گودن، نماینده تگزاس، در توئیتر خود نوشت که روز ششم ژانویه به ایستادگی خود در کنگره در مقابل نتایج اعلامی افتخار می‌کند، و از همه اعضای کنگره خواست که همین کار را انجام دهند.

در یک توییت دیگر، گودن از سناتور تد کروز از تگزاس، و جان کورنین از تگزاس خواست تا با او در مخالفت با نتایج آرای الکترال برخی از ایالت‌های اصلی همراه شوند.

وی خطاب به این دو سناتور تگزاس با اشاره به آرای مردم در شهرستان‌های آریزونا نوشت که ما موظفیم که برای دفاع از رأی میلیون‌ها تگزاسی بجنگیم.

کروز در واکنش به این اظهارات توضیحی نداده است، اما کورنین گفته است که او تلاشی نخواهد کرد و این حرکت را بیهوده دانسته است.

از زمان انتخابات سوم نوامبر، دونالد ترامپ، رئیس جمهور و وکلای وی گفته‌اند که انتخابات از طریق تقلب و بی‌نظمی به سرقت رفته است. آنها ابتدا سعی کردند نتایج را در دادگاه‌های مختلف ایالتی و فدرال به چالش کشیده، و پس از آن با برگزاری جلسات استماع در مجلس قانونگذاران برای مخالفت با نتایج تلاش کردند.

 ترامپ،اما از زمان رای‌گیری کالج الکترال، رهبر اکثریت سنا، میچ مک کانل و سایر جمهوری‌خواهان برتر کنگره را ترغیب کرده است تا آرای کالج الکترال را در ششم ژانویه به چالش بکشند.

تعداد انگشت شماری از اعضای مجلس حمایت خود از تلاش برای مخالفت با نتایج کالج انتخاباتی، به رهبری مو بروکس را اعلام کرده‌اند. از جمله سناتور تامی توبرویل که ابراز تمایل کرد به بروکس خواهد پیوست، و پس از آن سناتور رند پاول حمایت خود را اعلام کرد.

تلاش برای به چالش کشیدن نتایج انتخاب کنندگان در جلسات مشترک کنگره به یک عضو مجلس و یک عضو سنا احتیاج دارد که پس از آن بحث و آرای پیچیده‌ای را ایجاد می‌کند. جان تون، از جمهوری خواهان سنا گفت که رهبران حزب جمهوری خواه در سنا تلاش می‌کنند این تلاش‌ها را بی‌اثر کنند.

مطالب دیگر:

ویدئو: چرا ترامپ حکومت نظامی اعلام نمی‌کند؟

با شیوع گونه جدید در هفته گذشته، از هر ۵۰ لندنی ۱ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند

چرا به‌ندرت خبری در رابطه با نقض حقوق بشر در چینِ کمونیست می‌شنوید؟

ویدئو: شش دلیل که نشان می دهد برداشت اجباری اعضای بدن در چین حقیقت دارد

اخبار مرتبط