logo_eet

ترامپ گفت که با سناتور منتخب، توبرویل، کسی که قرار است به آرای کالج الکترال اعتراض کند، صحبت کرده است

سناتور ترامپ گفت که با سناتور منتخب، توبرویل، کسی که قرار است به آرای کالج الکترال اعتراض کند، صحبت کرده است برای طرح یک اعتراض باید حداقل یک
(Al Drago/Getty Images)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، پس از آنکه سناتور منتخب، تامی توبرویل گفت که قصد دارد ماه آینده در طرح اعتراض به آرای کالج الکترال به نمایندگان بپیوندد، با  او صحبت کرد.

ترامپ در رادیو WABC گفت: «من شب گذشته با آقای تامی توبرویل صحبت کردم، و او بسیار هیجان زده شد. او گفت: «شما مرا به محبوب‌ترین سیاستمدار در ایالات متحده تبدیل کردید.» او گفت: «نمی‌توانم آن را باور کنم.» او عالی است. سناتور بزرگی است».

توبرویل، در اوایل ماه جاری اشاره کرد که قصد دارد در جلسه مشترک کنگره در ۶ ژانویه ۲۰۲۱، آرای کالج الکترال را به چالش بکشد.

برای طرح یک اعتراض باید حداقل یک عضو مجلس و یک سناتور پشتیبانی کند تا بحث و رأی‌گیری در هر اتاق به‌راه بیفتد.

توبرویل روز پنجشنبه گفت: «می‌خواهم بهترین کارها را برای رئیس جمهور ترامپ و مردم آلاباما و مردم این کشور انجام دهم. آنها از من پرسیدند، “آیا شما از رئیس جمهور ترامپ حمایت خواهید کرد؟” و البته، من همیشه از رئیس جمهور ترامپ حمایت خواهم کرد. او بهترین رئیس جمهور در طول زندگی من است و بیش از هر کس دیگری برای مردم این کشور و ایالت آلاباما کار کرده است. اما ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که این کار درست را انجام دهیم.»

توبرویل گفت که او احتمالاً با نماینده مو بروکز (نماینده آلاباما)، اولین شخصی که متعهد به اعتراض به آرای کالج الکترال شده است، دیدار خواهد کرد.

بروکز به روزنامه واشنگتن ژورنال گفت که وی تصمیم دارد آرای ایالت‌هایی مانند پنسیلوانیا، جورجیا و ویسکانسین را به‌چالش بکشد، جایی که شمارش آراء به‌دلیل بی‌نظمی و تقلب احتمالی زیر سوال است.

گروهی از اعضا و اعضای منتخب که قصد به چالش کشیدن دارند، بیشتر شده است. نماینده مت گیتز (نماینده فلوریدا) که حامی سرسخت ترامپ است، روز جمعه به این چالش پیوست.

گیتز به جمعیتی در فلوریدا گفت: «من به مبارزان در کنگره ملحق می‌شوم و ما قصد داریم به آرای کالج الکترال ایالت‌هایی که انتخابات پاکی انجام ندادند اعتراض کنیم.»

مطالب دیگر:

جولیانی: تیم ترامپ از «استراتژی‌های مختلف» در نشان دادن صحت عملکرد دستگاه‌های رای‌گیری استفاده خواهد کرد

گزارش آژانس‌های اطلاعاتی خارجی از نفوذ کشورهای دیگر در انتخابات آمریکا

مت گیتز، نماینده فلوریدا می‌گوید که آرای کالج الکترال را در ۶ ژانویه به چالش می‌کشد

انتقاد شدید از خزانه‌‏داری به دلیل تلاش برای کاستن ممنوعیت‌‏های ترامپ علیه شرکت‌‏های چینی

اخبار مرتبط