Search
Asset 2

سه روش رایج درمانی برای معالجه بیماری‌ها و بهبود سلامتی

©The Epoch Times
©The Epoch Times

شما چقدر بیمار می‌شوید؟ سرما می‌خورید یا تب می‌کنید؟ زیاد یا به ندرت؟ چطور بهبود پیدا می‌کنید؟ با کمک طب غربی یا طب سنتی؟ یا اینکه روش دیگر غیرمعمولی وجود دارد که از آن برای بازگشت سلامتی خود استفاده می‌کنید؟

بیایید نگاهی گذرا به سه شیوه درمانی شایع در جهان امروز بیاندازیم. از جمله شیوه‌ای که توسط بیش از ۱۰۰ میلیون نفر انجام می‌شود.

پزشکی غربی

به طور عمومی، بیشتر افراد برای درمان از پزشکی غربی یا از داروهایی که توسط این شیوه تجویز می‌شود استفاده می‌کنند. به همین دلیل است که در همه جا بیمارستان‌ها و درمانگاههای پزشکی غربی را می‌توان دید. طب غربی مجموعه‌ای از تئوری‌های بالینی و روش‌های درمانی را شامل می‌شود که شامل قرص، جراحی، تزریق، پرتودرمانی و غیره است.

طب غربی تمرکز خود را روی روش‌های مستقیم قرار داده است. مانند ثابت نگه داشتن اعضایی مثل سر یا پا، در هنگام ضربه دیدن و شکستگی، پرتودرمانی برای درمان سرطان، تجویز داروی تب‌بر برای کاهش تب، برداشتن تومور از طریق جراحی و غیره.

طب سنتی چینی

طب سنتی چینی به جای اینکه فقط به دارو تکیه کند، از یک رویکرد جامع برای معالجه بیماری استفاده می‌کند. به طوری که در این شیوه بدن انسان به عنوان یک سیستم یکپارچه مشاهده می‌شود و پزشکان از نظریه‌هایی نظیر یین و یانگ، پنج عنصر و کانال‌های انرژی (مریدین) برای تشخیص و درمان استفاده می‌کنند. علاوه بر این در این طب، تأکید بر زندگی در هماهنگی با محیط و ارتباط ذهن و بدن نیز وجود دارد. همچنین بر نحوه تأثیر احساسات و عوامل محیطی بر سلامت انسان متمرکز است.

بنابراین، هنگامی که یک دکتر طب غربی استنباط کرد که سرماخوردگی ناشی از عفونت ویروس است، یک پزشک طب سنتی چینی نتیجه می‌گیرد که این نتیجه عدم تعادل یین و یانگ ناشی از مسدود شدند کانال‌های انرژی است.

 کریستینا شو، از گردانندگان وب‌سایت PreserveHealth.com.au که در حوزه طب سنتی چینی تخصص دارد، می‌گوید که طب سنتی چینی، یک سیستم پیشرفته پزشکی – درمانی است که ارتباط بسیار نزدیکی با دائوئیسم دارد و تمرکزی جدی بر پیشگیری از بیماری و حفظ تندرستی دارد.

دکتر جینگ‌دوان یانگ، متخصص طب سوزنی و طب چینی است، که در مصاحبه‌ای که در برنامه دیدبان سلامتی سی‌بی‌اس پخش شد، ذکر کرد که اگر بیمار او برای درمان از طریق پزشکی غربی ۲۰۰ دلار هزینه کند، برای درمان از طریق طب سنتی چینی ۱۰۰ دلار هزینه می‌کند. چرا که بیمار از طریق رژیم غذایی و ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود به منظور بهبودی، نیمی از مسئولیت سلامتی‌اش را خود بر عهده خواهد گرفت.

دکتر یانگ همچنین بنیانگذار موسسه پزشکی یکپارچه یانگ، کلینیک طب سوزنی دائو، و انستیتوی آمریکایی طب سوزنی بالینی است.

چی ‌گونگ

به غیر از طب غربی و چینی، امروزه روش‌های رایج و در عین حال غیر متعارفی وجود دارد که مردم برای رهایی از بیماری خود به آنها روی می‌آورند. به خصوص وقتی که هیچ یک از شیوه‌های متداول درمانی، جوابگوی بیمار نیست. یکی از این روش‌ها چی‌گونگ است. چی‌گونگ در واقع عمل تزکیه، برای بهبود و رشد است که مجموعه‌ای از حرکات و تمرین فیزیکی بخشی از آن را تشکیل می‌دهد.

شیوه‌های تزکیه، به ویژه شیوه‌های تزکیه چین باستان، عمدتاً ریشه در ادیان بودیسم و ​​دائوئیسم دارند. در این شیوه‌ها جدا از انجام تمریناتی فیزیکی برای حفظ سلامتی ذهن و روح، لازم است فرد اقدام به تزکیه و پالایش ذهن و روح خود کند.

دکتر یانگ در ادامه خاطرنشان می‌کند که اگر یک بیمار برای درمان از طریق طب سنتی چینی نزد او بیاید و ۱۰۰ دلار هزینه کند، چنانچه وی به شیوه ‌های تزکیه روی آورد، به طور خاص، روش تزکیه فالون گونگ را بیاموزد، بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای به هدف خود خواهد رسید. دلیل چیست؟

این متخصص  طب چینی افزود زیرا در این شرایط بیمار مسئولیت کامل سلامتی خود را بر عهده خود گرفته است و در مسیر سلامتی قرار می‌گیرد.

 اما چگونه یک روش تزکیه مانند فالون گونگ، به فرد کمک می‌کند تا به سلامتی جسمی دست پیدا کند؟

فالون گونگ، که همچنین با عنوان فالون دافا نیز شناخته می‌شود، در سال ۱۹۹۲ در چین به عموم مردم معرفی شد. این روش براساس اصول حقیقت، نیکخواهی و بردباری است. این تمرین باستانی ذهن و بدن شامل پنج تمرین حرکتی آرام است.

طبق یک نظرسنجی دولتی در چین، طی پنج سال از زمان معرفی فالون گونگ به عموم، تعداد افرادی که این روش را انجام می‌دهند، دست کم به ۷۰ میلیون نفر رسید. دلیل این استقبال مردم، قدرت شفابخشی این روش، چه از لحاظ ذهنی و روح و چه از جنبه جسمی بود. امروزه، فالون گونگ توسط بیش از ۱۰۰ میلیون نفر از سراسر جهان تمرین می‌شود.

در سپتامبر سال ۱۹۹۸، اداره امور ورزشی کشور چین یک تحقیق را درمورد ۱۲۵۵۳ نفر از تمرین‌کنندگان فالون گونگ انجام داد و دریافت که میزان بهبودی بیماری در آنان ۷۷.۵ درصد است. این در حالی بود که ۲۰.۴ درصد از آنان گفتند که بیماری‌های آنها به طور کلی بهبود یافته است. در یک پژوهش دیگر که در پنج ناحیه در پکن روی ۱۴۱۹۹ تمرین‌کننده فالون گونگ انجام شد، نتایج نشان داد که ۸۰.۳ درصد از افراد بعد از انجام تمرین از نظر جسمی از وضعیت بهتری برخوردار بودند و ۹۶.۵ درصد گفتند که شاهد پیشرفت در وضعیت روحی بوده‌اند.

دکتر یانگ گفت « درک قدرت شفابخشی ایجاد شده توسط فالون گونگ (تمرینات فالون دافا) دشوار است، زیرا متعلق به یک الگوی دیگر است.»

دکتر میلان فریتاگ، یک روانشناس بالینی، با آنکه تمرین‌کننده فالون گونگ نیست، در این خصوص به برنامه دیدبان سلامت شبکه سی‌بی‌اس می‌گوید، که در این روش ادغام ذهن، بدن و روح در روند بهبودی تبدیل به یک نیرویی قدرتمند می‌شود.

وی معتقد است، که باید برای درمان و توجه به وضعیت سلامتی، به کلیت وجود فرد نگاه کرد، نه به جزء جزء، و همزمان تمرین، مدیتیشن، سبک زندگی و وضعیت ذهن را در نظر گرفت.

میلان فریتاگ، ضمن انجام تحقیقات در مورد ارتباط ذهن و بدن و ارتباط آن با سلامتی، معتقد است که ذهن فرد می‌تواند بر سلامتی تأثیر بگذارد و «استرس فعالیت سیستم ایمنی بدن را کاهش می دهد و سرانجام بر سلامت ما تأثیر می گذارد. »

ژی‌پینگ کلوچ، یک تمرین کننده فالون گونگ، که متخصص طب سوزنی نیز هست، معتقد است که ریشه بیماری در قلب و درون افراد است.

شما کدام یک از روش‌های فوق را برای درمان بیماری‌های خود انتخاب می‌کنید؟

مطالب دیگر:

کمپین اطلاعات دروغ حزب کمونیست چین ازطریق وی‌چت

آیا ویروس کرونا حزب کمونیست چین را از بین خواهد برد؟

تأثیرات مثبت مدیتیشن روی ذهن انسان چیست؟

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی