Search
Asset 2

تلاش رهبر جمهوری‌خواهان مجلس برای حذف سوآلول از کمیته اطلاعاتی مجلس

سوآلول تلاش رهبر جمهوری‌خواهان مجلس برای حذف سوآلول از کمیته اطلاعاتی مجلس فانگ، شبکه گسترده‌ای از تماس با سیاستمداران آینده در منطقه خلیج
اریک سوآلول نمایندهٔ دموکرات کالیفرنیا عضو کمیته اطلاعاتی مجلس (Patrick Semansky/Pool/Getty Images)

رهبر اقلیت مجلس نمایندگان ایالات متحده، کوین مک کارتی قصد دارد هفته آینده قطعنامه‌ای را برای حذف اریک سوآلول نمایندهٔ دموکرات کالیفرنیا از کمیته اطلاعاتی مجلس ارائه دهد.

کوین مک کارتی، در توئیتر خود ضمن تأکید بر انتصاب این نماینده توسط نانسی پلوسی، گفت: «سوآلول نباید در هیأت مسئول محافظت از اسرار ملت ما باشد.» «هفته آینده، من قطعنامه‌ای را برای حذف او از کمیته اطلاعاتی ارائه می‌دهم.»

اپک‌تایمز درخواستی را برای اظهار نظر به دفتر سوآلول ارسال کرده است.

در اواخر ماه گذشته، بیش از دوازده جمهوریخواه مجلس نامه‌ای به رئیس اف‌بی‌آی  ارسال کردند و خواستار اطلاعاتی در مورد روابط گذشته سوآلول با یک جاسوس حزب کمونیست چین شدند.

قانونگذاران به گزارشی اشاره کردند که ادعا می‌کرد سوآلول در میان گروهی از سیاستمداران مورد هدف جاسوس حزب کمونیست چین، معروف به فانگ فانگ، یا کریستین فانگ بوده است.

گزارشی از آکسیوس در هفتم دسامبر ادعا کرد که فانگ، شبکه گسترده‌ای از تماس با سیاستمداران آینده در منطقه خلیج سانفرانسیسکو، از جمله سوآلول را ایجاد کرده است. در این گزارش آمده است که سوآلول پس از توجیه توسط مقامات اطلاعاتی، رابطه خود را با او قطع کرده است و اطلاعاتی را در مورد او به اف‌بی‌آی ارائه داد.

سوآلول، از اعضای کمیته اطلاعات مجلس به سی‌ان‌ان گفت که کار اشتباهی نکرده است و جمهوری خواهان را به تلاش برای استفاده از این گزارش علیه او متهم کرد.

او به سی‌ان‌ان گفت «در مورد این فرد به من گفتند، و من پیشنهاد کمک کردم. تمام کاری که من کردم همکاری با اف بی آی بود.»

اما با توجه به عضویت سوآلول در کمیته امنیت داخلی مجلس، که اعضای آن به اطلاعات طبقه‌بندی شده حساس دسترسی دارند، نگرانی‌های امنیت ملی همچنان پابرجا مانده است.

سوآلول به عنوان یکی از پیش‌برندگان استیضاح ترامپ در دادگاه سنا بود.

تارنمای آکسیون، که گزارشاتی در خصوص فانگ منتشر کرد، معتقد است سوآلول، به قرار دادن «زیرشاخه‌های ناخواسته» در دفاتر سیاسی و کنگره محلی کمک کرده است، اما بعید است که وی اطلاعات طبقه بندی شده را دریافت یا منتقل کرده باشد. با این وجود، او اطلاعات خصوصی درباره مقامات ایالات متحده را جمع آوری کرده است.

به نظر می‌رسد قبل از اینکه بازرسان فدرال برای سوآلول جلسه توجیحی بگذارند، فانگ به سوآلول نزدیک شده باشد.

جیم بنکس از نمایندگان مجلس به اپک تایمز گفت «تاکتیک هانی‌پات، قدیمی ترین ترفند کتاب است.» اصطلاحاً هانی پات، یک سیستم اطلاعاتی است که ارزش آن به استفاده غیر مجاز و ممنوع دیگران از آن است. در حقیقت هانی پات آگاهانه به مهاجمان اجازه نفوذ می‌دهد تا اطلاعات مناسب از آنان کسب کند.

جیم بنکس تصریح کرد که با توجه به بی‌پروایی این نماینده، نه تنها باید او از کرسی کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان حذف کرد، بلکه همچنین باید در عضویت کنگره نیز رد صلاحیت شود.

مطالب دیگر:

از تجاوز چین به آزادی هنگ‌کنگ حمایت نکنید

ترامپ: ما باید مانع از تصویب لایحه اصلاحات انتخابات به رهبری دموکرات‌ها شویم

ویدئو:جنگ اپل و فیس بوک

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی