Search
Asset 2

علیرغم افزایش جرایم، جورج سوروس به گرو‌هی که خواستار قطع بودجه پلیس هستند، ۱ میلیون دلار اهدا کرد

سوروس کالرآوچنج که خود را گروه مخالف تبعیض نژادی معرفی کرده، بارها خواستار قطع بودجه پلیس در سراسر آمریکا شده است. این گروه همچنین بخاطر مرگ
جورج سوروس، میلیاردر در آمریکایی (Sean Gallup/Getty Images)

طبق سوابق فدرال، جورج سوروس میلیاردر سرمایه‌گذار مبلغ ۱ میلیون دلار به گروه‌های چپ که خواهان قطع بودجه پلیس در سراسر کشور هستند، اهدا کرد.

بنا بر سوابق کمیسیون فدرال انتخابات که پیشتر توسط واشنگتن فری بیکن گزارش شد، سوروس روز ۱۴ مه مبلغ ۱ میلیون دلار به کمیته سیاسی «کالرآوچنج» فرستاد. این بزرگترین حمایت سیاسی- مالی سوروس در چرخه انتخابات ۲۰۲۱ است.

کالرآوچنج که خود را گروه مخالف تبعیض نژادی معرفی کرده، بارها خواستار قطع بودجه پلیس در سراسر آمریکا شده است. این گروه همچنین بخاطر مرگ جورج فلوید و برویانا تیلور، کارزار اینترنتی را با هدف قطع بودجه پلیس به راه انداخته است.

این گروه در وبسایت خود، دادخواست خود را اینطور عنوان کرده‌اند:

«اقدام کنید: همین حالا بودجه پلیس را قطع کرده و آن را صرف جوامع مردم کنید.» و «بودجه پلیس راقطع کنید و پولش را صرف جوامع سیاه‌‌پوست کنید.»

 در دادخواستی که سال گذشته توسط این گروه منتشر شد، اینطور آمده بود:

«مرگ جورج فلوید و برویانا تیلور و بسیاری از افراد دیگر به خاطر خشونت پلیس، همه ما را ناراحت و خشمگین کرده است اما جنبش ما از هر زمان دیگری قوی‌تر است. حال نوبت ماست که پلیس را مسئول این حوادث بدانیم، برای ایجاد تغییرات در سیستم تلاش کنیم و تا تحقق خواسته‌هایمان از پای ننشینیم.»

تابستان سال گذشته، شورای شهر مینیاپولیس بخاطر تظاهرات و شورش‌های حامیان جنبش «زندگی سیاهان مهم است.» انحلال اداره پلیس این شهر را مورد بررسی قرار داد. رشاد رابینسون، رهبر گروه کالرآوچنج طی بیانیه‌ای از این اقدام حمایت کرد.

او در آن زمان گفت:«نهاد‌ پلیس، یک نهاد خشن است که باید تعطیل شود . ما کشوری را تصور می‌کنیم که در آن پول کافی برای تحصیل کودکانمان، نگهداری از بیماران و تامین اقشار کم‌درآمد وجود دارد.  قطع بودجه پلیس ما را به این چشم‌انداز نزدیک خواهد کرد.»

اگرچه این گروه طی سال گذشته به خاطر افزایش جرائم در مناطق شهری بخش زیادی از حمایت اجتماعی- سیاسی خود را از دست داد، با این وجود یکی از مدیران کمپین کالرآوچنج در ماه ژوئن در گفتگو با خبرنگار یک روزنامه گفت که آنان خواهان انحلال کامل پلیس ‌و تعطیلی تمام زندان‌ها هستند.

مطالب دیگر:

جیم بانکس، نماینده جمهوری‌خواه: نانسی پلوسی «مسئول نهایی» رخنه امنیتی ۶ ژانویه است

تلاش حکومت چین برای کنترل آمریکا: از عرصه مراقبت‌های بهداشتی گرفته تا دنیای هالیوود

پزشکان آگاهی مردم نسبت به داروی آیورمکتین را به عنوان راهی برای درمان کووید۱۹ افزایش می‌دهند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی