Search
Asset 2

 مبارزه گروهی از نمایندگان، با گرایش‌های سوسیالیستی در کنگره آمریکا

اعضای جدید کنگره، با گرایشات ضدسوسیالیستی: نیکول مالیوتاکیس، کارلوس گیمنز، ویکتوریا اسپارتز، و ماریا الویرا سالازار (Drew Angerer/Getty Images; Jason Koerner/Getty Images for BioReference Laboratories; www.spartzforcongress.com; Jason Kempin/Getty Images)
اعضای جدید کنگره، با گرایشات ضدسوسیالیستی: نیکول مالیوتاکیس، کارلوس گیمنز، ویکتوریا اسپارتز، و ماریا الویرا سالازار (Drew Angerer/Getty Images; Jason Koerner/Getty Images for BioReference Laboratories; www.spartzforcongress.com; Jason Kempin/Getty Images)

چندین نماینده منتخب جمهوری‌خواه که خانواده‌های آنها از کشورهای سوسیالیستی به آمریکا گریخته‌اند، در حال ایجاد گروه «نیروی آزادی» در کنگره برای مبارزه با سوسیالیسم و ​​مقابله با گروه «جوخه» با گرایش سوسیالیستی هستند.

نیکول مالیوتاکیس، از نماینده منتخب نیویورک، به روزنامه نیویورک پست گفت «ما باید “جوخه” خودمان را تشکیل دهیم. … ما برای آزادی، آزادی‌خواهی و فرصت‌ها ارزش قائل هستیم.»

در مجلس، گروهی از زنان ترقی‌خواه با حمایت از برنامه‌ها سوسیالیستی نظیر «قطع بودجه پلیس»، نظام بیمه «مدیکر برای همه»، «تحصیلات دانشگاهی رایگان»، «معامله جدید سبز» و سایر سیاست‌های سوسیالیستی حمایت کرده‌اند، و خود را گروه جوخه نامیده‌اند.

الکسندریا اوکاسیو کورتز از نیویورک، الحان عمر از مینه سوتا، رشیده طلیب از میشینگان، و آیانا پریسلی از ماساچوست، از اعضای این گروه با گرایش سوسیالیستی هستند.

مالیو تاکیس، که خانواده مادری‌اش از کوبا گریخته‌اند، تنها نماینده جمهوری خواه در کنگره شهر نیویورک در ژانویه آینده خواهد بود، که در میان نمایندگانی است که قصد مقابله با گرایشات سوسیالیستی «جوخه» را دارد.

سه عضو تازه منتخب کنگره از جمهوری‌خواهان شامل کارلوس گیمنز، ماریا الویرا سالازار و ویکتوریا اسپارتز نیز به او پیوستند.

اسپارتز در جمهوری سوسیالیستی اوکراین در دوران شوروی سابق بزرگ شد و ۴۲ سال در آنجا زندگی کرد. او گفت که از دیدن آنچه در ایالات متحده اتفاق میافتد بسیار ناراحت است.

وی در طی مصاحبه ای با «فاکس اند فرندز» ضمن یادآوری دوران سخت و مصیبت‌بار سوسیالیسم در اوکراین گفت «اکنون ما در حال ساختن سوسیالیسم هستیم. می‌توانم به شما بگویم که آینده چه خواهد بود. دیدن آن برای من بسیار غم‌انگیز است. این سیستم ویرانی و بدبختی زیادی ایجاد می‌کند، بنابراین ما باید هوشمندتر از همیشه باشیم.» وی افزود «فقط یک از این دو سیستم می‌تواند باشد: اینکه شما آزادی و سرمایه‌گذاری آزاد داشته باشید، و دیگری این است که دولت تصمیم‌گیرنده باشد و سیاستمداران از بالا تصمیم بگیرند که ما چه انجام دهیم.»

سالازار نیز که والدینش از کوبای سوسیالیستی فیدل کاسترو فرار کرده‌‏اند، قول داد که در کنگره علیه سوسیالیسم مبارزه کند.

وی گفت والدین من از کابوس سوسیالیستی کاسترو فرار کردند. او در یک پست توییتر نوشت: ما نمی‌توانیم به چپ سوسیالیست اجازه دهیم رویای آمریکایی را برای فرزندان ما نابود کند!

دفاتر نمایندگانی که «جوخه» را تشکیل داده‌اند، به اپک‌تایمز پاسخی ندادند.

کنگرهٔ آمریکا مشتمل بر دو مجلس سنا و مجلس نمایندگان است. در انتخابات اخیر مجلس در آمریکا که همزمان با ریاست جمهوری برگزار شد، اکثریت مجلس نمایندگان همچنان در دست دموکرات‌ها و اکثریت سنا نیز در دست جمهوری خواهان قرار گرفت.

مطالب دیگر:

سیدنی پاول: پول کشور‌‌‌‌‌‌‏های کمونیستی نتیجه انتخابات را برعکس کرده است

سیستم‌های رأی‌گیری مورد استفاده در انتخابات ایالات متحده دارای ارتباطاتی با چین کمونیست و ونزوئلا هستند

ترامپ: هیئت رای دهندگان شهر وین مورد تهدید و آزار قرار گرفتند

تحلیل داده جدید در ۳۵۳ شهر: تناقض ۱.۸ میلیونی بین تعداد آرا و شهروندان

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی