Search
Asset 2

سوسیالیسم فقر می‌آورد، نه ثروت!

سخنرانی رئیس شورای ملی اقتصاد آمریکا در باشگاه ملی مطبوعات در واشنگتن ، ۲۳ آوریل ۲۰۱۹ (Samira Bouaou/The Epoch Times)
سخنرانی رئیس شورای ملی اقتصاد آمریکا در باشگاه ملی مطبوعات در واشنگتن ، ۲۳ آوریل ۲۰۱۹ (Samira Bouaou/The Epoch Times)
سخنرانی رئیس شورای ملی اقتصاد آمریکا در باشگاه ملی مطبوعات در واشنگتن ، ۲۳ آوریل ۲۰۱۹ (Samira Bouaou/The Epoch Times)

رئیس شورای ملی اقتصاد آمریکا، « لری کودلو »، که همزمان سِمَت مشاور اقتصادی ارشد کاخ سفید را نیز دارد، ضمن محکوم کردن سوسیالیسم، به گرایش پیدا کردن کاندیداهای دموکرات انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا به سمت سوسیالیسم انتقاد کرد و این ایدئولوژی سیاسی را « بازنده » دانست و خواست که درس‌های گذشته فراموش نشود.

وی که روز ۲۳ آوریل برابر با ۳ اردیبهشت در باشگاه ملی مطبوعات سخنرانی می‌کرد گفت « برنامه‌های جمع‌ گرایانه و مبتنی بر طرح‌ریزی مرکزی و اقتصاد دولتی در طول تاریخ، شکست خورده‌اند. »

وی با تأکید بر این که در گذشته یک دموکرات بوده است و برای دو رئیس‌جمهور که در گذشته دموکرات بودند، کار کرده‌ است، افزود سوسیالیسم روحیه فردی را از بین می‌برد، آزادی را کاهش می‌دهد و شرایط سیاسی مستبدانه را حاکم می‌کند.

سخنرانی این سیاستمدار، با توجه به حمایت‌های اعضای حزب دموکرات از « نظام سلامت همگانی مدیکر »، و برنامه اقتصادی « نیو دیل سبز »، ارائه شده است. دولت ترامپ بارها دموکرات‌ها را متهم کرده است که رویکرد چپ‌ گرایانه دارند و با حمایت از چنین طرح‌هایی به سمت رادیکال شدن حرکت می‌کنند.

چپ در ادبیات سیاسی معاصر معمولاً معنی گرایش به سوسیالیسم و کمونیسم را در بر دارد.

لری کودلو، می‌افزاید از دیدگاه من به عنوان یک اقتصاد‌‌‏دان، آنها (سوسیالیست‌ها) رفاه و کامیابی را برای مردم به ارمغان نمی‌آورند، بلکه بر عکس فقر ایجاد می‌کنند.

به گفته وی « ما در آغاز یک موج جدید رفاه در کشور هستیم. برترین اقتصاد جهان را داریم و در حال ایجاد اعتماد هستیم. چرا باید سیاست‌هایی را دنبال کنیم که باعث شود در طول ۱۰ سال ۱۵ درصد تولید ناخالص داخلی خود را از دست بدهیم.»

براساس مطالعه‌‌‌‏ای که توسط یک مرکز تحقیقاتی در دانشگاه جورج میسون، انجام شده است، بیش از ۳۲ تریلیون دلار هزینه یک دهه برنامه نظام سلامت همگانی مدیکر برآورد شده است. این گزارش می‌گوید برای تأمین این هزینه نیاز به یک افزایش تاریخی در میزان اخذ مالیات از مردم است. برآوردها نشان می‌دهد این افزایش مالیات، درآمد خانوارها را به میزان ۱۷ هزار دلار در سال کاهش می‌دهد.

گزارش اخیر خانم « الکسَندریا کورتز » فعال سیاسی آمریکایی، که توجه زیادی را به خود جلب کرده است نشان می‌دهد که برای تأمین مالی « نیو دیل سبز » که یک برنامه زیست محیطی بلندپروازانه است، مالیات‌ها تا ۷۰ درصد باید افزایش یابد.

بسیاری از کاندیداهای ریاست جمهوری دموکراتیک از جمله کاندیداها در نیوجرسی، نیویورک، ماساچوست و کالیفرنیا از جمله حامیان هر دو طرح « نظام سلامت همگانی مدیکر » و « نیو دیل سبز » هستند.

با توجه به در پیش بودن انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری ایالات متحده، به گفته کایلی مک‌نانی، مسئول مطبوعاتی کمپین انتخاباتی ۲۰۲۰ ترامپ، افشای سوسیالیسم نکته کلیدی تمرکز ترامپ در مبارزات انتخاباتی‌اش خواهد بود.

لری کودلو، مشاور اقتصادی ارشد کاخ سفید، در ادامه افزود که اعتقاد به استقلال فدرال رزرو (بانک مرکزی ایالات متحده) دارد. وی از مواضع ترامپ درباره تمایل به کاهش نرخ بهره دفاع کرد. ترامپ بارها از این بانک به خاطر افزایش نرخ‌ها انتقاد کرده است و برنامه کاهش صورت وضعیت مالی بانک مرکزی را محکوم کرده است.

کودلو همچنین اشاره کرد که رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه اول سال بیش از انتظار بوده است و افزود که این رشد در سال ۲۰۱۹ به میزان ۳ درصد خواهد بود.

در انتها لری کودلو، به تشریح دیدگاه خود درباره موضوع مهاجرت پرداخت و افزود که وی و استفن مور، نامزد مورد نظر ترامپ برای پست ریاست بانک مرکزی، از منتقدین ترامپ در خصوص موضوع مهاجرت بودیم و تصریح کرد « این انتقادات در آغاز مبارزات انتخاباتی ترامپ وجود داشت و دلیل آن، وجود اطلاعات غلط در مورد موضوع مهاجرت بود. به طوری که ما به تدریج دیدگاه خود را در این مورد تغییر دادیم. »

مطالب دیگر:

نقش اوباما در تحقیقات مربوط به ترامپ چیست ؟

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما : فصل ۶ : طغیان علیه خداوند

واقعیت پنهان پشت دادخواهی بزرگ ۲۵ آوریل فالون گونگ

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی