Search
Asset 2

سوسیالیسم گرگی در لباس گوسفند (بخش دوم)

سوسیالیسم حزب کمونیست چین به‌شدت فریبکار است و سابقۀ دروغ‌گفتن برای جلب همدردی و تأیید از سوی جامعۀ بین‌المللی را دارد تا بتواند اهداف
(Kevin Frayer-Getty Images)

بخش اول را در اینجا مطالعه کنید

حقیقت «سوسیالیسم با خصوصیات چینی»

حزب کمونیست چین به‌شدت فریبکار است و سابقۀ دروغ‌گفتن برای جلب همدردی و تأیید از سوی جامعۀ بین‌المللی را دارد تا بتواند اهداف سیاسی خود را به پیش ببرد.

در سرمقالۀ سخنگوی ح‌ک‌چ شینهوا دیلی در ۲۷سپتامبر ۱۹۴۵ با عنوان «مسیر درست دموکراسی: بازگشت قدرت سیاسی به مردم بدون قیدوشرط» آمده بود: «چگونه می‌توان به دموکراسی دست یافت؟ لطفاً مسیر درست دموکراسی را در پیش بگیرید: حقوق مردم را به مردم بدهید!»

سرمقالۀ شینهوا دیلی با عنوان «نخست، دموکراسی» (۱۵سپتامبر۱۹۴۳) نوشت: «دموکراسی به روند جهانی تبدیل شده است. هرکسی که بر خلاف این روند باشد نابود خواهد شد…»

مائو زدونگ، رهبر حزب کمونیست چین (ح‌ک‌چ) از سال ۱۹۳۵ تا زمان مرگش در سال ۱۹۷۶، برای پنهان‌کردن ماهیت واقعی ح‌ک‌چ با تظاهر به ترویج دموکراسی، در رویدادهای عمومی ‌بی‌شماری شخصاً به اهمیت دموکراسی پرداخت و گفت کاستی‌های چین کمبود دموکراسی است و فقط با تمرین دموکراسی می‌توان چین را به درستی توسعه داد.

در ژوئیه۱۹۴۴، مائو زدونگ هنگام ملاقات با جان استوارت سرویس، مشاور سیاسیِ جوزف استیلول، فرماندۀ جبهۀ چین‌برمه‌هند (نام عملیات‌هایی که آمریکا در چین، برمه و هند هدایت می‌کرد) و رئیس ستاد فرماندۀ کل چیانگ کای‌شک، به‌گرمی ‌گفت: «هر سرباز آمریکایی در چین باید یک نمایندۀ تبلیغات برای دموکراسی باشد و آنها باید دربارۀ دموکراسی با هر چینی که ملاقات می‌کنند، صحبت کنند. مقامات آمریکایی باید دربارۀ دموکراسی با مقامات چینی صحبت کنند. به‌طور خلاصه، چینی‌ها به آرمان‌های آمریکایی شما دربارۀ دموکراسی احترام می‌گذارند.» («خبرنامۀ تاریخ حزب» شمارۀ ۲۰-۲۱ در سال ۱۹۸۳، تدوینِ مرکز تحقیقات تاریخ حزبِ کمیتۀ مرکزی ح‌ک‌چ)

در سال ۱۹۴۹، ح‌ک‌چ ادعا کرد «چین جدید آزاد و دموکراتیک» را بنا نهاده است و از بسیاری از وطن‌پرستان خارج از کشور «دعوت کرد» به سرزمین مادری خود بازگردند. بسیاری از آنها به این فراخوان پاسخ دادند و خانه‌ و شغل خود را پشت سر رها کردند، اما بیشتر آنها به‌عنوان «جاسوس،» «مقامات مرتجع» و غیره مورد آزار و شکنجه قرار گرفتند و در نتیجه بسیاری از آنها جان خود را از دست دادند.

برای ده‌‌ها سال، چنین بحثی وجود داشته است که ح‌ک‌چ متفاوت از قبل و در حال تغییر است، و مسیر خودش را با «سوسیالیسم با ویژگی‌های چینی» می‌رود، اما ۴۰ سال بعد از زمان اصلاحات اقتصادی چین و گشودن آن، ح‌ک‌چ در بسیاری از زمینه‌ها، مانند دروغ، خشونت، فساد و تخریبِ باور و عقیده و نیز زمینه‌های دیگر، به همان شکل اول باقی مانده است. پرولتاریا هنوز پرولتاریا است و ۶۰۰میلیون نفر ماهانه ۱۰۰۰ یوآن درآمد دارند. پس از ۴۰ سال اصلاح و گشودن، استاندارد زندگی تقریباً نیمی ‌از جمعیت چین به‌ندرت بهبود یافته است.

محقق آمریکایی استیون موشر، نویسندۀ کتاب قلدرِ آسیاچرا رؤیای چین تهدید جدیدی برای نظم جهانی است، گفت حزب کمونیست چین در واقع یک رژیم فاشیستی است که در کمونیسم پیچیده شده است. اولاً، ح‌ک‌چ سالانه حدود یک‌تریلیون دلار آمریکا مصرف می‌کند، عمدتاً برای حقوق کادر و مقامات، آسایشگاه‌ها و مراکز بهبود برای کادرهای بازنشسته، سفرهای خارج از کشور با بودجه عمومی ‌و سایر هزینه‌ها.

دومین مورد یا بارِ دوم که چینی‌ها باید متحمل شوند، بخش دولتی است که سالانه تریلیون‌ها دلار آمریکا از دست می‌دهد. همه شرکت‌های دولتی در حال از دست دادن پول هستند و بار سنگینی بر مردم چین وارد می‌کنند.

استیون موشر گفت اقتصاد ح‌ک‌چ نمی‌تواند درآمدی بخورونمیر را تأمین کند و این بسیار دورتر از حدی است که بتواند بهبود یابد. فروپاشی ح‌ک‌چ اجتناب‌ناپذیر است و خیلی دور نخواهد بود.

مردم در حال بیدارشدن هستند و ردکردن کمونیسم به توافقی عام تبدیل شده است

در سراسر اعصار، دلیل اینکه کلاهبرداران اغلب راه خود را در پیش گرفته‌اند این است: آنها مجموعه‌ای از حقه‌ها را دارند که می‌توانند با پنهان‌کردن ماهیت واقعی خود، اعتماد سایرین را جلب کنند. اما دروغگوها همیشه دروغگو هستند و هرچقدر هم در انجام بازی مهارت داشته باشند، در نهایت خود را لو خواهند دادند.

ترامپ به‌دفعات زیاد دربارۀ سوسیالیسم هشدار داده و انتخابات سال ۲۰۲۰ ایالات متحده باعث شده است که بسیاری از آمریکایی‌ها بفهمند کمونیسم چقدر زیاد در جامعۀ ایالات متحده نفوذ کرده است. یک کاربر اینترنتی پیامی‌ را در اینترنت منتشر کرد و گفت: «ما نمی‌خواهیم در ایالات متحده ببینیم که کالاها به سرقت می‌روند و پول‌ها دزدیده می‌شوند، مهاجران غیرقانونی به میل خود وارد کشورمان می‌شوند، قاتلان و آتش‌افروزان با مجازات روبرو نمی‌شوند، از تغییر جنسیت و مصرف مواد مخدر دفاع می‌شود، متجاوزان به دختران جوان مورد محافظت قرار می‌‌گیرند، بی‌اِل‌اِم‌های (زندگی سیاهان مهم است) بی‌قانون و فعالان آنتیفا کاملاً غیرقانونی رفتار می‌کنند، سرقت ۹۵۰ دلار غیرقانونی تلقی نمی‌شود، کارت‌ شناسایی افراد در انتخابات مورد بررسی قرار نمی‌گیرد و غیره. نمی‌خواهیم شاهد تبدیل‌شدن سرمایه‌داری به سوسیالیسم باشیم.»

تاریخ به لحظۀ حساسی رسیده است و ترفندهای شیاطینِ سرخ کمونیسم جایی برای پنهان‌شدن ندارد. اما دیوانگی سوسیالیست‌ها در جریان انتخابات سراسری ‌ایالات متحده آخرین ضربۀ «گرگ مادربزرگ» به در بود.

نوشته: مینگهویی

نظرات بیان‌شده در این مقاله، نظرات این نویسنده بوده و لزوما منعکس کننده نظرات اپک تایمز نیست.

مطالب دیگر:

اسناد محرمانه فاش شده دال بر نسل‌کشی تمرین‌کنندگان فالون گونگ به‌دست رژیم چین

هولوکاست جدید: نسل‌کشی اویغورها و پیروان فالون گونگ در چین

چینی‌ها از جان برق ایران چه می‌خواهند؟

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی