logo_eet

سویه اومیکرون در ۱۱ ایالت آمریکا شناسایی شد، بسیاری از موارد در میان افراد واکسینه شده بودند

سویه اومیکرون ویروس حزب کمونیست چین (کووید۱۹) تاکنون در ۱۱ ایالت آمریکا شناسایی شده است که  تایید شده  حدود نیمی از موارد در بین افراد واکسین
(Mario Tama/Getty Images)

سویه اومیکرون ویروس حزب کمونیست چین (کووید۱۹) تاکنون در ۱۱ ایالت آمریکا شناسایی شده است که  تایید شده  حدود نیمی از موارد در بین افراد واکسینه شده بوده است.

از ۳۱ فرد مبتلا به کووید۱۹ ناشی از سویه اومیکرون که در آمریکا تا ۳ دسامبر  شناسایی شده، وضعیت واکسیناسیون ۲۲ نفر از آنها مشخص است. از این تعداد، ۱۵ نفر واکسینه شده‌اند.

اومیکرون سویه جدیدی است که به گفته کارشناسان ممکن است راحت‌تر از انواع قبلی منتقل شود. همچنین نشانه‌های اولیه‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد این سویه بهتر می‌تواند از مصونیت ایجاد شده توسط ابتلای قبلی فرار کند، و نگرانی‌هایی وجود دارد که واکسن‌ها ممکن است محافظت زیادی در برابر آن نداشته باشند.

تاکنون تایید شده است که یکی از افراد مبتلا به سویه جدید در ایالات متحده، قبلاً از کووید۱۹ بهبود یافته و دارای مصونیت طبیعی بوده است.

از بین افراد مبتلا به سویه اومیکرون، مقامات وضعیت واکسیناسیون هفت نفر در نیویورک، یک نفر در پنسیلوانیا و یک نفر در میسوری را فاش نکرده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایالت نیویورک روز شنبه در ایمیلی به اپک تایمز گفت که وضعیت این هفت نفر هنوز در دسترس نیست. ادارات بهداشت در پنسیلوانیا و میسوری به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

موارد ایجاد شده توسط سویه اومیکرون همچنین در کالیفرنیا، کلرادو، هاوایی، مریلند، مینه سوتا، نبراسکا، نیوجرسی و یوتا شناسایی شده است.

بسیاری از این بیماران یا اخیراً از آفریقا بازگشتند، جایی که سویه جدید برای اولین بار در ماه گذشته شناسایی شد، یا با کسی که به آن مبتلا شده بود در تماس نزدیک قرار گرفتند.

دکتر آنتونی فائوچی، مدیر قدیمی موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی، روز جمعه در تلویزیون بلومبرگ گفت: «ما نمی دانیم چه تعداد از آنها وجود دارد، اما شکی نیست که در جامعه شیوع یافته است.»

دکتر روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) در همان زمان در یک جلسه توجیهی مجازی به خبرنگاران گفت، با این حال، نوع غالب در کشور همچنان دلتا است.

او گفت: «من می دانم که اخبار روی اومیکرون متمرکز شده است، اما باید به خاطر داشته باشیم که ۹۹.۹ درصد موارد در کشور در حال حاضر از نوع دلتا هستند. دلتا همچنان به تاخت و تاز در سراسر کشور، به ویژه در افرادی که واکسینه نشده‌اند، ادامه می‌دهد.»

مقامات بهداشتی به همان توصیه‌هایی که از زمان ظهور اومیکرون داده‌اند پایبند هستند و به آمریکایی‌ها می‌گویند که واکسن بزنند و واکسن‌های تقویتی دریافت کنند زیرا محافظت واکسن‌ها در برابر عفونت به مرور زمان به شدت کاهش می‌یابد.

اکثر مطالعات و داده‌های دنیای واقعی نشان می‌دهند که حفاظت وایمنی ایجاد شده در بدن فردی که قبلاً مبتلا شده و بهبود یافته است نسبت به واکسن‌ها برتری دارد، اما دانشمندان نگران هستند که نوع اومیکرون ممکن است این حساب را تغییر دهد.

مطالب دیگر:

بلینکن: اگر چین به تایوان حمله کند، آمریکا قاطعانه متعهد به تایوان است

آلمان اعلام کرد افراد واکسینه نشده را قرنطینه خواهد کرد

افزایش شدید قیمت لیتیوم برنامه‌های تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی را مختل می‌کند

اخبار مرتبط