Search
Asset 2

سگ در تقویم چینی چه معنایی دارد؟

سگ در تقویم چینی چه معنایی دارد؟
سگ می‏تواند دوستی و وفاداری به مردم بدهد و به این ترتیب شما سال جدید چینی را آغاز می‏کنید. (JK/Epoch Times)
سگ در تقویم چینی چه معنایی دارد؟
سگ می‏تواند دوستی و وفاداری به مردم بدهد و به این ترتیب شما سال جدید چینی را آغاز می‏کنید. (JK/Epoch Times)

تقویم چینی، هر سال به یک حیوان در صورت فلکی چینی طی چرخه ۱۲ ساله اشاره می‌‏کند. سال ۲۰۱۸، سال سگ زمین است و به طور کل سالی پر از تعهد و اراده، دوستی و سخت‌کوشی پیش‌بینی می‌شود.

سگ وفادارترین‌ حیوان به انسان است. با توجه به وفاداری و صداقت، سگ‌‏ها هر کاری را که فکر می‌کند مهم‌ استرا برای فرد انجام می‌دهند.

سگ‌ها با ارتباط دیرینه خود با انسان‌ها،‌ وظایف مهم بسیاری را از قبیل همراهی، شکار، محافظت از گله، بارکشی، نگهبانی، کمک به افراد نابینا و پلیس و غیره انجام داده‌اند و بهترین دوستان انسان به حساب می‌‏آیند.

سگ در تقویم چینی

افراد متولد در محدوده‌های تاریخی ذیل دارای صورت فلکی سگ هستند:

سگ در تقویم چینی چه معنایی دارد؟

 

افراد متولد شده با صورت فلکی سگ معمولا شخصیت‌های زیر را دارند:

وفاداری و صداقت

افراد دارای صورت فلکی سگ شخصیتی سخت کوش‌، بی‌ریا و درست‌‌کار دارند. مهربان و به دوستان خود وفادار هستند و از این که باعث زحمت دیگران شوند احساس خوبی ندارند. اگر دوستان‌شان دچار مشکل شوند، بهترین سعی‌شان را برای دفاع از آن‌ها در برابر بی‌عدالتی انجام خواهند داد. دوستی نقش مهمی در زندگی‌شان دارد و برای آن ازرش قائل می‌شوند و هر کاری را که فکر می‌کنند مهم‌‌‏تر است، برای فرد انجام می‌دهند.

حس عدالت

افرادی که در سال سگ متولد شده‌اند معمولا حس عدالت نیرومندی دارند. پایبند به اصول بوده و تمایل دارند همه چیز را به درستی انجام دهند. می‌توانند قاطعانه ‌علیه جنایت‌کاران و خلاف‌کاران بایستند. موضع صریحی در مورد آن‌چه که دوست دارند و آن‌چه متنفرند دارند ‌و شجاع و راستگو هستند.

مسئولیت‌پذیر

افراد با صورت فلکی سگ در کار کردن، دقیق و مسئولیت‌پذیر هستند و به کار خود متعهد بوده و بهترین سعی‌شان را می‌کنند تا آن را به اتمام برسانند. با توجه به نگرش جدی و مسئولانه آن‌ها، احتمال بیشتری دارد که موفق شوند. ‌آن‌ها حس وظیفه‌شناسی عمیقی در حرفه خود دارند‌.‌ از نگرش لااابالی و بی دقتی متنفر هستند و شجاعت پذیرش انتقاد بخاطر اشتباهات‌شان را دارند. معمولا دستاوردهای خوبی در تحصیل و کار بدست می‌آورند و مورد تایید مافوق‌های خود هستند.

شریک‌هایی قابل‌اعتماد

این افراد در کار خود، معمولا خوش‌اخلاق و سخت‌کوش هستند. کمتر به سود شخصی خود اهمیت می‌دهند. با توجه به شخصیت وفادار آن‌ها،‌ تمایل به انتخاب یک حرفه بر اساس اصل خدمت به دیگران دارند. این افراد به عنوان کارکنانی ارزشمند دیده می‌شوند، زیرا قلب و روح ‌خود را روی وظایف‌شان می‌گذارند. در خانواده، به کسانی که دوست‌شان دارند وفادارند.‌ هر چیزی را که داشته باشند برای عزیزان خود می‌دهند و بسیار مطیع و وفادار شرکای خود هستند. بیشتر منطقی هستند تا احساساتی‌، همچنین صمیمی، دلسوز و متعهد به شریک خود هستند.

نقاط ضعف

افرادی که در سال سگ به دنیا آمده‌‏اند اهداف واضحی دارند و عهده دار موفقیت و شکست خود هستند، هرگز وجدان‌شان را برای انجام کارها زیر پا نمی‌گذارند. باثبات بوده و هرگز تسلیم نمی‌شوند. از سوی دیگر، بسیار سرسخت هستند. دوست دارند به ریشه مسائل بپردازند. به شدت انتقاد می‌‏کنند و شکاک هستند‌ و به این ترتیب، ممکن است دیگران را سرکار برنجانند. به راحتی عصبانی و کج‌خلق می‌شوند. همچنین می‌توانند در خلق و خوی بد فرو رفته و گاهی اوقات در تصمیم‌گیری دچار مشکل شوند و به خاطر تردید فرصت‌ها را از دست بدهند.

جدا از تمام خصوصیات مثبت، افراد دارای صورت فلکی سگ همچنین دارای طبعی چاپلوسانه هستند و تمایل دارند تملق افرادی که از آن‌ها برتر هستند را بگویند.

مطالب دیگر:

سال نو چینی ۲۰۱۸ : سال سگ

افراد مشهوری که در سال سگ متولد شدند

فالون دافا، تمرینی معجزه‌‏آسا برای سلامتی جسم و ذهن

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی