Asset 2

سناتور جیم دمینت: سیاست‌‌‏های مرزی بایدن دلسوزانه نیست

سیاست‌‌‏های بایدن والدین را تشویق می‌‌‏کند تا فرزندان خود را با افراد شیاد و فاسد به سفرهای طولانی بفرستند». ایده اصلی این است که وقتی
(Chip Somodevilla/Getty Images)

جیم دمینت، سناتور سابق ایالت کارولینای جنوبی گفت که سیاست‌‌‏های مهاجرتی و مرزی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا دلسوزانه نیست، چرا که به والدین انگیزه می‌‌‏دهند تا کودکان خود را به تنهایی به سفرهای طولانی به ایالات متحده بفرستند.

دمینت در مصاحبه با برنامه «کراس رودز» اپک تایمز گفت: «سیاست‌‌‏های بایدن والدین را تشویق می‌‌‏کند تا فرزندان خود را با افراد شیاد و فاسد به سفرهای طولانی بفرستند».

او افزود: «ایده اصلی این است که وقتی که آنها به مرزهای ما برسند، این افراد را وارد کشور کنیم. در واقع بایدن به مسئولان مهاجرتی می‌‌‏گوید که اگر این افراد ترسیده بودند، آنها را به عنوان پناهجو وارد کشور خودمان کنیم. این قرار بود یک کار دلسوزانه به نفع آنها باشد. اما اگر حالا به شرایط نگاه کنید، به هیچ وجه چنین چیزی را نمی‌‌‏بینید».

دمینت، رئیس بنیاد سیاست‌‌‏های محافظه‌‌‏کاران و نویسنده کتاب «آنها به شما دروغ می‎گویند: ۱۰ دروغی که به حقیقت شکل می‎‌‌‏دهند» که به تازگی چاپ شده است اضافه کرد که سیستم کنونی ورود مهاجران به کشور منجر به تضعیف سیستم قانونی موازی می‌‌‏شود که در آن، برخی از مهاجران سال‌‌‏ها برای دریافت حق شهروندی یا هر نوع وضعیت قانونی صبر می‌‌‏کنند.

او گفت: «هیچ منطقی پشت این شرایط وجود ندارد، به ویژه وقتی که ما این امکان را داریم تا افرادی را براساس شایسته‌‌‏سالاری وارد کشور کنیم که زندگی را برای آمریکایی‌‌‏ها بهتر کرده و مشاغل بیشتری را برای آنها ایجاد می‌‌‏کنند. سیستم مهاجرت در آمریکا نباید این تصور را ایجاد کند که ما یک برنامه خیریه را برای دنیا ایجاد کرده‌‌‏ایم».

«به دلیل سیاست‌‌‏های جدید تعیین شده توسط بایدن، ما در ماه گذشته شاهد ورود افرادی از خاورمیانه – منطقه‌‌‏ای شناخته شده برای تروریسم – از مرزهای جنوبی بوده‌‌‏ایم. تنها به چند نفر برای صدمه زدن به قشر وسیعی از آمریکایی‌‌‏ها احتیاج است، و مهاجرت غیرقانونی و کنترل نشده به هیچ وجهه دلسوزانه نیست».

کاخ سفید گفته است که لغو سیاست‌‌‏های کلیدی رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ، شامل حذف برنامه «در مکزیک بمانید» و لغو عنوان ۴۲ قانون آئین نامه فدرال مبنی بر اخراج کودکان بی‌‌‏سرپرست در راستای ایجاد یک سیستم مهاجرتی «انسانی‌‌‏تر» است.

روبرتا جاکوبسون، مدیر هماهنگی مرز جنوبی دولت بایدن در واشنگتن به خبرنگاران گفت: «ما همگی بر بهبود شرایط و تغییر موضع به یک سیستم کارآمدتر تمرکز کرده‌‌‏ایم».

او اضافه کرد که سیاست‌‌‏های دولت قبل یک «نیاز سرکوب شده» را ایجاد کرده، افزایش عبور از مرز «پیغام امید» را ارسال خواهد کرد و «امید قابل توجهی» به دلیل قوانین جدید دولت بایدن به وجود آمده است.

حتی با وجود کاهش محدودیت‌‌‏ها از سوی دولت، مقامات مختلف – از جمله بایدن – تاکید کرده‌‌‏اند که مرز باز نیست. با این حال افزایش موارد عبور از مرز و سیاست‌‌‏های جدید بار سنگینی را بر دوش سیستم مهاجرتی گذاشته و انتقاداتی را از سوی قانون‌‌‏گذاران – از جمله دموکرات‌‌‏ها – متوجه خود کرده است.

دمینت در مصاحبه خود با اپک تایمز عنوان کرد که سیاست‌‌‏های مرزی بایدن به منظور ایجاد آشوب و با هدف متقاعد کردن آمریکایی‌‌‏ها برای پشتیبانی از سیاست‌‌‏های منفعل دربرابر مهاجرت غیرقانونی ایجاد شده است. او با بیان این که هرج و مرج منجر به افزایش کنترل دولتی می‌‌‏شود، اشاره کرد که بحران مالی سال ۲۰۰۸ نیز به دلیل دخالت بیشتر دولت فدرال در سیستم مالی ایجاد شد.

او گفت: «به قول رام امانوئل هرگز نباید یک بحران خوب را از دست داد. چپ‌‌‏گرایان متوجه شده‌‌‏‌‌‏اند که با ایجاد آشوب – حتی در سطوح فردی – و استفاده از ذهنیت قربانی افرادی که خشونت پلیس را مشکل اصلی می‌‌‏دانند، تصویری را از کشور نشان می‌‌‏دهند که مملو از نژادپرستی و برترپنداری سفیدپوست‌‌‏ها شده است».

«آشوب به نفع افرادی هست که به دنبال کنترل بیشتر دولت هستند».

مطالب دیگر:

نیروی کار برده‌وار تحت کنترل رژیم چین در ۲۲ سال گذشته

کارشناس: احتمال حمله نظامی پکن به تایوان جدی‌تر شده است

طبق اسناد فاش شده، برخی از مقامات چینی از واکسینه‌شدن طفره می‌روند

اخبار مرتبط