Search
Asset 2

ترامپ فاش کرد که چرا نمی‌تواند سیاست را ترک کند

سیاست را فقط بخاطر کمک به کشور و مردم‌ خود نمی‌توانم ترک کنم دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا روز سه شنبه در اولین سخنرانی خود بیان کرد
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در 22 ژوئیه 2022 در یک گردهمایی حمایت از نامزدهای حزب جمهوری خواه آریزونا (Mario Tama/Getty Images)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا روز سه شنبه در اولین سخنرانی خود پس از بیش از یکسال در واشنگتن دی سی فاش کرد که چرا نمی‌تواند سیاست را ترک کند.

ترامپ روز سه‌شنبه در نشست دستور کار اول آمریکا در واشنگتن گفت: «هرگز فراموش نکنید، هر کاری که این تشکیلات فاسد با من انجام می‌دهد، برای حفظ قدرت و کنترل خود بر مردم آمریکا است. آنها می‌خواهند به هر شکلی به شما آسیب برسانند، اما واقعاً می‌خواهند به من آسیب برسانند، تا دیگر نتوانم برای شما کار کنم.»

رئیس‌جمهور سابق افزود که زندگی «بسیار ساده‌تری» به دور از سیاست داشته است، اما نمی‌تواند دور بماند «زیرا من کشورمان را دوست دارم و نمی‌توانم این کار را انجام دهم زیرا مردم کشورمان را دوست دارم، بنابراین نمی‌توانم این کار را انجام دهم.» و افزود: «من این کار را انجام نمی دهم و مردم نمی خواهند که این کار را انجام دهم.»

ترامپ در سخنرانی خود به نامزدی‌اش برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ اشاره‌ای نکرد. سخنرانی‌های قبلی او در سال گذشته حاکی از آن بود که او دوباره نامزد خواهد شد.

او که خواستار مجازات اعدام برای فروشندگان مواد مخدر شد، گفت: «ما به یک دلیل اصلی در چنین کشور متفاوتی زندگی می‌کنیم.» «دیگر برای قانون احترامی وجود ندارد و قطعاً نظمی وجود ندارد. کشور ما اکنون آبریز جنایت است.»

آخرین داده‌های ارائه شده توسط اف‌بی‌آی نشان می‌دهد که میزان قتل در سراسر ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با ارقام سال قبل ۲۹.۴ درصد افزایش یافته است. این یکی از بزرگترین افزایش‌های یک ساله است که تاکنون ثبت شده است.

در ادامه، ترامپ به کمیته مجلس نمایندگان در مورد تحقیق درباره حادثه ۶ ژانویه اشاره کرد و گفت که آنها برای او یا جنبش سیاسی‌ای که او به ایجاد آن کمک کرده است، مانعی ایجاد نخواند کرد.

ترامپ درباره کمیته ۶ ژانویه گفت: «آنها واقعاً می‌خواهند به من آسیب برسانند، تا من دیگر نتوانم برای شما کار کنم و فکر نمی‌کنم این اتفاق بیفتد.» «اگر در خانه می‌ماندم و آن را راحت می‌گرفتم، آزار و شکنجه دونالد ترامپ فوراً متوقف می‌شد. متوقف می‌شد. اما این کاری نیست که من انجام خواهم داد.»

پیشتر در روز سه‌شنبه، مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور سابق در بنیاد آمریکای جوان در واشنگتن سخنرانی کرد. و در حالی که پنس در مورد رقابت احتمالی بین او و ترامپ ابهام داشت، اشاره کرد که ممکن است از نظر نقطه تمرکزش بر مسائل با ترامپ متفاوت باشد.

مطالب دیگر:

دیدگاه: چگونه همه‌گیری به سود فایزر شد

سیاست‌های دولت‌های گلوبالیست ممکن است منجر به کمبود غذا شود

ایمنی طبیعی می‌تواند تا ۱۴ ماه بعد، تا ۹۷درصد مانع از ابتلای شدید به کووید۱۹ شود

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی