Search
Asset 2

تحلیل آراء: ترامپ نسبت به سال ۲۰۱۶، ۱۰ میلیون رأی بیشتر کسب کرده است

(Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)
(Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

بر اساس داده‌های فعلی، رئیس جمهور ترامپ با کسب ۷۳ میلیون رأی ثبت شده، نسبت به دوره قبلی انتخابات ریاست جمهوری، ۱۰ میلیون رأی بیشتر کسب کرده است.

رئیس جمهور دستاوردهای خوبی در میان همه گروه‌های نژادی کسب کرده و به ویژه در میان اقلیت‌های رأی‌دهنده، عملکرد خوبی از خود نشان داده است.

بر اساس نتیجه نظرسنجی ادیسون ریسرچ، تنها ۸ درصد از سیاه‌پوستان آمریکایی که در انتخابات عمومی سال ۲۰۱۶ شرکت کردند، ترامپ را به جای کلینتون برگزیدند. نتیجه همان نظرسنجی در سال جاری نشان می‌دهد که تعداد رأی‌دهندگان سیاه‌پوست به ترامپ، با ۵۰% افزایش به ۱۲% رسیده است.

افزایش قابل توجهی در تعداد رأی‌دهندگان سیاه‌پوست ترامپ مشاهده می‌شود و این امر، هم در میان مردان و هم در میان زنان مشهود است. در سال ۲۰۱۶، ۱۳% از مردان سیاه‌پوست به ترامپ رأی داده بودند و این رقم در سال ۲۰۲۰ به ۱۹% افزایش یافته است. در سال ۲۰۱۶، تنها ۴% از زنان سیاه‌پوست، ترامپ را به کلینتون ترجیح داده بودند. این در حالی است که این رقم در برابر جو بایدن دموکرات، بیش از دو برابر شد و به ۹% رسیده است.

در ۴۰ شهرستانی که بیشتر شامل سیاه‌پوستان آمریکایی هستند، آراء ترامپ نسبت به دوره قبلی انتخابات ریاست جمهوری، ۴۰% افزایش داشته است.

عملکرد ترامپ در میان رأی‌دهندگان اسپانیایی‌تبار ایالت‌های محل مناقشه، از این هم قابل توجه‌تر بوده است. بر اساس تحلیل نیویورک‌تایمز درباره نظرسنجی انتخابات ملی ادیسون ریسرچ، تعداد آراء ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰، در میان ۴۷ شهرستان با اکثریت ساکنین اسپانیایی‌تبار، نسبت به انتخابات ۲۰۱۶ با ۳۷% افزایش همراه بوده است. در ۳۲ شهرستان بزرگ آمریکا که بیشتر ساکنین آن‌‌ها را اقلیت‌ها تشکیل می‌دادند، ترامپ نسبت به انتخابات ۲۰۱۶، ۳۰% رأی بیشتر به دست آورده است.

یکی از بزرگ‌ترین جهش‌های آراء ترامپ را می‌توان در میامی ایالت فلوریدا مشاهده کرد که در آن، تعداد آرای ترامپ نسبت به چهار سال گذشته، حداقل ۲۰۰.۰۰۰ عدد افزایش داشته است. تعداد قابل توجهی از کوبایی‌های آمریکایی در این ایالت زندگی می‌کنند و بسیاری از آن‌ها موافق مواضع سخت‌گیرانه رئیس جمهور در قبال سوسیالیسم و ​​رژیم کمونیستی کوبا هستند. آراء ترامپ در فلوریدا نیز از ۴۹% در سال ۲۰۱۶ به ۵۱.۲% در سال ۲۰۲۰ افزایش یافت و حاشیه پیروزی او را دو برابر کرد.

در تگزاس جنوبی نیز می‌توان شاهد افزایش قابل توجه محبوبیت ترامپ در میان رأی‌دهندگان اسپانیای‌تبار بود. این امر در شهرستان‌های همسایه مکزیک که به طور سنتی طرفدار دموکرات‌ها هستند، قابل توجه است. به عنوان مثال، ۵۲% رأی‌دهندگان شهرستان زاپاتا که ۹۵% جمعیت آن را اسپانیایی‌تبارها تشکیل می‌دهند، به ترامپ رأی داده‌اند و ۴۷% نیز به بایدن رأی داده‌اند. این در حالی است که در سال ۲۰۱۶، ۶۵% آراء این شهرستان به کلینتون اختصاص داشتند و تنها ۳۲% به ترامپ رأی داده بودند.

محبوبیت ترامپ در میان آمریکایی‌های آسیایی‌تبار نیز با افزایش قابل توجهی همراه بوده و از ۲۷% در سال ۲۰۱۶ به ۳۴% در سال ۲۰۲۰ رسیده است. پیام‌های ضدکمونیستی ترامپ، در میان مهاجرینی که از رژیم‌های کمونیستی آسیا رنج دیده‌اند، طنین‌انداز بوده است.

در کل، امسال ۲۶% از رأی‌دهندگان غیرسفیدپوست به ترامپ رأی داده‌اند که نسبت به ۲۱% در سال ۲۰۱۶ با افزایش همراه بوده است.

مطالب دیگر:

موارد جدید ابتلا به کووید۱۹ در شهری در شمال چین

 مبارزه گروهی از نمایندگان، با گرایش‌های سوسیالیستی در کنگره آمریکا

سیدنی پاول: پول کشور‌‌‌‌‌‌‏های کمونیستی نتیجه انتخابات را برعکس کرده است

سیستم‌های رأی‌گیری مورد استفاده در انتخابات ایالات متحده دارای ارتباطاتی با چین کمونیست و ونزوئلا هستند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی