Search
Asset 2

سیدنی پاول، وعده ثبت دادخواست‌های حقوقی بسیار گسترده در روزهای آتی را می‌دهد

سیدنی پاول اکنون شواهدی در دست داریم که حاکی از آن است که در زمان انتخابات، این سیستم‌های رأی‌گیری در دسترس سه یا چهار کشور خارجی مختلف بوده
سیدنی پاول، وکیل باسابقه و دادستان سابق فدرال (Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

به‌روزرسانی: رودی جولیانی یکشنبه شب گفت که سیدنی پاول دیگر عضوی از تیم حقوقی‌ آن‌ها نیست. هفته گذشته در یک کنفرانس خبری، سیدنی پاول در کنار تیم حقوقی دونالد ترامپ حضور داشته شده‌ است.

سیدنی پاول، در روز ۲۱ نوامبر گفت که وکلای رئیس‌جمهور ادعا می‌کنند برخی از مسئولین اتخاباتی از سوی یکی از سازندگان مطرح نرم‌افزارهای رأی‌گیری، در دسیسه «پول دادن در ازای برنده شدن» درگیر شده‌اند و  آن‌ها قصد دارند دادخواستی در مقیاسی «بسیار گسترده» را در دادگاه مطرح کنند.

پاول به سازمان خبری نیوزمکس گفت: «ما هزاران مدرک داریم؛ آنقدر زیاد که نمی‌شود به درستی مرتب‌شان کرد.» وی این مدارک را ارائه نداد و در رابطه با آن‌ها نیز توضیحی نداد.

پاول گفت: «امیدوارم این هفته دادخواست را برای دادگاه آماده کنیم؛ این مسئله فاجعه‌آمیز خواهد بود. جمع‌آوری مدارک برای دادخواست این کلاهبرداری به همراه شواهدی که من قرار است به آن اضافه کنم، پروژه عظیمی است.»

پاول گفت که الگوریتم‌های سیستم رأی‌گیری ۳۵۰۰۰ رأی اضافه برای دموکرات‌ها ثبت کرده‌است. وی افزود که آرا جو بایدن، کاندیدای دموکرات ریاست جمهوری، با ضریب ۱/۲۵ حساب شده‌است؛ این در حالی است که آرا دونالد ترامپ به ۰/۷۵ تقلیل یافته‌است.

سیدنی پاول، وکیل باسابقه و دادستان سابق فدرال هم‌چنین گفت که پس از خاموش کردن دستگاه‌های رأی‌گیری، تغییراتی در برخی از دستگاه‌های صورت گرفته‌است.

پاول این مطلب را نیز افزود که ممکن است برخی از استانداران برای استفاده از سیستم‌های رأی‌گیری دومینیونْ درگیر دسیسه‌های «پول دادن در ازای برنده شدن» شده‌ باشند؛ طی روزهای اخیر، این امر از اصلی‌ترین اهدافی است که ستاد انتخاباتی ترامپ در حال پیگیری آن است. وی فرماندار  ایالت جورجیا، برایان کمپ، را به مشارکت در دسیسه «پول دادن در ازای برنده شدن» متهم کرد و گفت: «جورجیا احتمالاً اولین ایالتی است که قصد دارم تخلفاتش را افشا کنم.»

دفتر کمپ به درخواست اظهارنظر پاسخی نداده است؛ گرچه برد رافنسپرگر، وزیر امور خارجه جورجیا، بارها اشاره کرده‌ است که هیچ موردی از تقلب یا بی‌قانونی در این ایالت اتفاق نیفتاده ‌است.

طی روزهای اخیر، دومینیون طی اظهارات متعددی ادعای دستکاری در انتخابات و تقلب در رأی‌‌گیری را قاطعانه رد کرده و گفته است که تیم ترامپ در کنفرانس‌های مطبوعاتی و مصاحبه‌های اخیر وقت خود را با «دروغ های مربوط به دومینیون» بیهوده هدر داده ‌است.

این شرکت مستقر در تورنتو در بیانیه‌ای اظهار کرد: «کارکنان دومینیون نه به سیستم جمع‌آوری آرا برای اعلام رأی دسترسی دارند و نه آن را اداره می‌کنند. این شرکت افزود: «دسترسی به سیستم اعلام رأی در اختیار مسئولین انتخاباتی است که از آن استفاده می‌کنند. نظارت بر این سیستم از طریق حساب‌های کاربری امن و تأیید شده انجام می‌شود و کلیه تنظیمات مربوط به رای‌دهندگان به طور ایمن در سیستم وارد شده، و سپس در تصویر دیجیتالی برگه‌ رأی  ثبت می‌شود.»

دومینیون همچنین اظهاراتی را از وزیران امور خارجه ایالت‌های میشیگان، آریزونا، پنسیلوانیا و جورجیا نقل قول کرد که گفته بودند هیچ مدرکی مبنی بر تقلب در رأی‌گیری پیدا نکرده‌اند که برای لغو انتخابات کافی باشد.

با این حال، ترِی ترِینور، رئیس کمیسیون انتخابات فدرال، بارها گفته‌است که در ایالت‌های مهم تقلب در انتخابات رخ داده‌است. در تاریخ ۲۰ نوامبر، وی در حالی که به عدم شفافیت این امر اشاره می‌کرد، در مصاحبه‌ای با جاست د نیوز اِی‌اِم گفت: «تعداد گسترده استشهادنامه‌هایی که در این موارد مشاهده می‌کنیم، نشان می‌دهد که واقعاً تقلبی صورت گرفته‌است.»

ترینر گفت: «سوالاتی که در روزهای اخیر توسط ستاد انتخاباتی ترامپ مطرح شده‌است برای مشروعیت ریاست جمهوری بسیار اهمیت دارد.»

ترامپ نتیجه را نپذیرفته‌است. تا زمانی که همه اتهامات حقوقی مربوط به انتخابات مسیر خود را طی نکند، اپک تایمز برنده انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ را اعلام نخواهد کرد.

هفته گذشته، پاول به فاکس بیزینس گفت که ادعای ترامپ را در رابطه با تقلب در رأی‌گیری، حدوداً ظرف دو هفته آینده ثابت خواهد کرد.

سیدنی پاول گفت: «اکنون شواهدی در دست داریم که حاکی از آن است که در زمان انتخابات، این سیستم‌های رأی‌گیری در دسترس سه یا چهار کشور خارجی مختلف بوده ‌است. این کشورها می‌توانستند خودشان آرا زنده را که وارد سیستم می‌شدند، مشاهده کنند و اعداد را تغییر دهند. شواهد قابل توجهی از دخالت خارجی بدترین کشورهای کمونیستی روی زمین در انتخابات ما وجود دارد.»

مطالب دیگر:

تحلیل آراء: ترامپ نسبت به سال ۲۰۱۶، ۱۰ میلیون رأی بیشتر کسب کرده است

موارد جدید ابتلا به کووید۱۹ در شهری در شمال چین

 مبارزه گروهی از نمایندگان، با گرایش‌های سوسیالیستی در کنگره آمریکا

سیدنی پاول: پول کشور‌‌‌‌‌‌‏های کمونیستی نتیجه انتخابات را برعکس کرده است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی