Search
Asset 2

یک هکر ادعا کرد که تیم او به سیستم‌‌‏های رای‌گیری دسترسی پیدا کرده است

فولتون سناتورهای جورجیا از بزرگترین شهر این ایالت درخواست کرده‌‏اند تا برگ‌‏های رای را برای بررسی از طریق روش پیشنهادی جووِن پولیتزر، مخترع
جووِن پولیتزِر در 30 دسامبر2020 در کمیته فرعی بررسی قانون انتخابات سنا در جورجیا شهادت می‌دهد (NTD)

جووان هاتون پولیتزر، کارشناس اینترنت و مخترع روز چهارشنبه گفت که تیم او به‌ وسیله یک دستگاه اخذ رای به سیستم‌‌‏های رای‌گیری در جورجیا دسترسی پیدا کرده است.

پولیتزر به سناتورها گفت که تیم وی قادر به نفوذ در سیستم‌‌‏های رای‌گیری بوده و مدارک مستند برای اثبات این امر را در اختیار دارد. او مدعی شد که دستگاه‌‌‏های رای‌گیری به اینترنت متصل هستند و وجود این قابلیت ارتباطاتی را به صورت همزمان در جلسه دادرسی کمیته فرعی سنای جورجیا در روز ۳۰ دسامبر به نمایش گذاشت.

جووان پولیتزر به کمیته سنا گفت: «در همین لحظه ما نه تنها به دستگاه‌‌‏های اخذ رای در یکی از حوزه‌‌‏ها در شهر دسترسی داریم، بلکه وارد سیستم شده‌‌‏ایم».

پولیتزر گفت: «این دستگاه در حال دریافت و ارسال داده است، چیزی که هرگز نباید روی بدهد، این دستگاه نباید قابلیت وای فای داشته باشد». (منبع)

معاون فرماندار جورجیا به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداده است، اما در بیانیه «حقیقت یابی» صفحه رسمی او آمده است که پولیتزر یک «فرصت طلب شکست خورده است و هیچ شواهدی را برای اثبات ادعای خود در جلسه دادرسی سنا ارائه نکرده است». (منبع)

برد رافنسپرگر، معاون فرماندار گفت: «مبارزه با انتشار اخبار جعلی، آنهم زمانی که رسانه‌‌‏های جریان اصلی این مطالب را منتشر می‌‌‏کنند کار دشواری است. اما انتشار این اطلاعات توسط کادر کوچکی از قانونگذاران جورجیا یک داستان کاملا متفاوت است».

پولیتزر روز پنجشنبه در یک ویدئوی زنده گفت که «تلویزیون هوشمند چینی با قابلیت وای فای که کنار دستگاه اخذ رای قرار دارد تمام داده‌‌‏های موجود در محل را از آنجا خارج کرده و مرتبا کار ارسال و دریافت اطلاعات را انجام می‌‌‏دهد». (منبع)

«بنابراین اگر [یک رای‌دهنده مجاز] در این مکان حضور داشته باشد، رای او شمرده شود و حوزه اخذ رای از امنیت کافی و حقیقی برخوردار باشد، چطور می‌‌‏توان وجود [یک تلویزیون] را توجیه کرد که در ارتباط همزمان با چین است؟»

معاون فرماندار جورجیا در بیانیه خود اشاره کرد که دستگاه‌‌‏های اخذ رای «به منظور دانلود و به روزرسانی لیست‌‌‏ها» توسط کارکنان به اینترنت متصل هستند، اما این «تنها بخش دستگاه است که با اینترنت ارتباط داشته و قابلیت وای فای پیش از قرار گرفتن دستگاه‌‌‏ها در حوزه اخذ رای غیر فعال می‌‌‏شوند».

معاون فرماندار جورجیا همچنین اشاره کرد که به منظور جلوگیری از اتصال به اینترنت، پرینترها و اسکنرهای آرا به همراه دستگاه‌‌‏های اخذ رای در یک شبکه «شکاف هوا» قرار دارند.

پولیتزر در شهادت خود به نام برند یا سازنده دستگاه‌‌‏های اخذ رای اشاره نکرد.

بیانیه معاون فرماندار حاوی یک لینک به بیانیه شرکت «نووینک»، سازنده دستگاه‌‌‏های اخذ رای است: «ادعاها درباره دسترسی غیرقانونی به سیستم‌‌‏های ما از اساس نادرست هستند. بررسی‌‌‏های ما نشان می‌‌‏دهد که ادعای پولیتزر مبنی بر ورود به سیستم‌‌‏های ما اشتباه است. ما هیچ موردی از «هک شدن»، دسترسی «بکدور»، «دریافت و ارسال اطلاعات» یا دسترسی به وسیله «ترموستاتی» که کیلومترها دورتر در ساوانا قرار داشته است را در سیستم‌‌‏های خود مشاهده نکرده‌‌‏ایم». (منبع)

با این حال گزارش منتشر شده از سوی فرمانداری ایالت پنسیلوانیا در تاریخ ۱۶ سپتامبر نشان می‌‌‏دهد که با فعال کردن محیط شبکه در دستگاه‌‌‏های اخذ رای شرکت نوونیک، لیست الکترونیکی رای دهندگان (EPB) «در معرض خطر هک شدن قرار می‌‌‏گیرد؛ امری که کل فرآیند ثبت مشخصات را به خطر انداخته یا منجر به دسترسی غیرمجاز به داده رای دهندگان می‌‌‏شود». (منبع)

نوونیک به درخواست برای اظهارنظر پاسخ نداده است.

مطالب دیگر:

ترامپ: شواهد بسیار زیادی درباره تقلب در جلسه ششم ژانویه ارائه خواهد شد

در هالیوود جای «راکی» خالی است، دیگر کسی با کمونیسم نمی‌جنگد

قاضی دادخواست جمعی از جمهوری‌خواهان علیه پنس را رد کرد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی