Asset 2

ترامپ پس از ماه‌ها ممنوعیت از توئیتر، وب‌سایت ارتباطی خود را راه‌اندازی کرد

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، چند ماه پس از تعلیق او از فیس بوک، توییتر و سایر سیستم عامل‌ها، روز سه‌شنبه یک سیستم ارتباطی جدید را راه‌اندازی کرد.

این پلت فرم در وب سایت شخصی ترامپ ظاهر می‌شود. آن شامل پست‌هایی ازرئیس جمهور سابق است که می‌تواند توسط مخاطبان لایک، و در فیس‌بوک و توییتر به‌اشتراک گذاشته شود.

مشخص نیست که آیا این وب‌سایت به یک وب سایت کامل رسانه‌های اجتماعی تبدیل می‌شود یا خیر. در حال حاضر، ایجاد حساب‌های کاربری یا پاسخ به پُست‌های ترامپ امکان پذیر نیست، و ترامپ تنها  فردی است که می‌تواند پُست‌ بگذارد.

به دنبال نفوذ به ساختمان کنگره در ۶ ژانویه، ترامپ از  توئیتر و فیس‌بوک محروم شد. هیئت نظارت بر فیس بوک قرار است روز چهارشنبه درمورد اجازه بازگشت فرمانده کل سابق تصمیم گیری کند.

در ویدئویی که در تاریخ ۶ ژانویه منتشر شد، ترامپ از معترضان خواست «با آرامش به خانه بروید» و گفت که «ما شما را دوست داریم» و «شما بسیار خاص هستید.»

ترامپ از زمان محرومیت از پلتفرم‌هایی مانند فیس‌بوک و توئیتر برای صدور بیانیه‌های تأیید و انتقاد از سیاستمداران خاص به ارسال ایمیل متکی بوده است.

در ماه مارس، کوری لواندوفسکی، مشاور سابق مبارزات انتخاباتی ترامپ گفت که رئیس جمهور سابق ظرف سه یا چهار ماه یک وب‌سایت شبکه‌های اجتماعی راه‌اندازی می‌کند.

«آنچه که ما از شرکت‌های بزرگ فناوری و فرهنگ لغو دیده‌ایم این است که اگر شما با فلسفه آنها موافق نباشید، آنها شما را لغو می‌کنند، و ما یک بستر خواهیم داشت که پیام آمریکا در اولویت باشد رئیس جمهور می‌تواند در اختیار دیگران قرار بگیرد و فرصتی برای دیگران فراهم شود تا بدون ترس از انتقام یا لغو، در قالبی آزاد سبک سنگین، و ارتباط برقرار کنند.»

مطالب دیگر:

دریافت چهارصد میلیون دلار وام حمایتی کرونا توسط شرکت‌های آمریکایی وابسته رژیم چین

تصویب قطعنامه‌ای در وست‌مورلند، ویرجینیا، برای محکومیت برداشت اجباری اعضای بدن در چین

سوابق مالی جان کری، درآمد میلیونی او از سهام شرکت‌های نفتی را نشان می‌دهد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی