Asset 2

تعطیلی ناگهانی بیمارستان‌های بزرگ شانگهای پس از تایید تنها سه مورد از ابتلا به کرونا

شانگهای تعطیلی ناگهانی بیمارستان‌های بزرگ پس از تایید تنها سه مورد از ابتلا به کرونا توسط مقامات حزب کمونیست چین، باعث ایجاد شک و تردیدهایی ش
کارکنان بهداشتی در 28 ژانویه 2021 در منطقه هوانگپو در شانگهای چین دیده می‌شوند. (Hu Chengwei/Getty Images)

در روزهای اخیر موج تازه‌ای از شیوع کرونا با چندین مورد تاییدشده محلی در شانگهای آغاز شده‌است. از ۲۵ نوامبر تا ۲۶ نوامبر، بیش از ۲۰ بیمارستان در این شهر تعطیل شده و بسیاری از بیمارستان‌های محلی نیز خدمات اورژانسی خود را به تعلیق درآورده‌‌اند.

سه مورد از چهار مورد ابتلای تاییدشده در چین که در ۲۵ نوامبر گزارش شدند در شانگهای و یک مورد در شهر دالیان استان لیائونینگ قرار داشتند.

سه بیماری که در شانگهای بودند، همگی از شهر سوجو در نزدیکی استان جیانگسو بازدید کرده بودند. در هر دو شهر هانگجو در استان ژجیانگ و شوجو در استان جیانگسو نیز موارد جدیدی از ابتلا به کرونا گزارش شده‌است که همگی آن‌ها با بیماران تاییدشده در شانگهای شام خورده بودند.

شانگهای تمهیدات خود برای مهار همه‌گیری کرونا را سخت‌گیرانه‌تر کرده‌است. در ۲۶ نوامبر بیش از ۳۰ درصد از پروازها به فرودگاه پودونگ شانگهای و فرودگاه شوجو گوان‌یین لغو شدند.

علاوه بر این، اتوبوس‌های شهری و ترمینال مسافربری راه دور شانگهای نیز بسیاری از خدمات خود را به سوی استان‌های جیانگسو و ژجیانگ به تعویق انداخته‌است. همچنین به آژانس‌های مسافرتی بین استانی نیز گفته شده که خدمات خود را متوقف کنند.

به گزارش شبکه «مین‌لند چاینیز»، از ۲۵ نوامبر تا ۲۶ نوامبر ۹ بیمارستان بزرگ در شانگهای اعلام کرده‌اند که از دپارتمان‌های دولتی که آن‌ها را اداره می‌کنند، دستورالعملی مبنی بر کمک به تحقیقات درباره شیوع کرونا و تعلیق فوری خدمات به بیماران سرپایی و اورژانسی رسیده‌است. فهرست این بیمارستان‌ها از این قرار است: بیمارستان روی‌جین وابسته به دانشگاه پزشکی جیائوتونگ شانگهای، بیمارستان جونگ‌شان وابسته به دانشگاه فودان، بیمارستان مرکزی منطقه مین‌هانگ، بیمارستان تونگجی، بیمارستان منطقه هونگ‌چاو در هواشان، بیمارستان خلق منطقه پوتوئو، بیمارستان نهم خلق شانگهای، مدرسه پزشکی جیائوتونگ شانگهای، بیمارستان شین‌هوا و بیمارستان پوست شانگهای.

تعطیلی ناگهانی بیمارستان‌های بزرگ شانگهای پس از تایید تنها سه مورد از ابتلا به کرونا توسط مقامات حزب کمونیست چین، باعث ایجاد شک و تردیدهایی شده‌است.

کاربران اینترنتی این سوال را مطرح می‌کنند که چرا تعداد زیادی بیمارستان تعطیل شده‌است؟ یکی از آن‌ها نوشته‌است: «اولین بیمار در شانگهای از ۱۵ نوامبر تا ۱۹ نوامبر کجا رفته‌است؟ چرا در این بازه زمانی او را مخفی کرده‌اند؟». دیگری نوشته: «۹ بیمارستان تعطیل شده‌است و بیمارانی که نیاز به درمان اورژانسی دارند هیچ جایی برای رفتن ندارند. نظام درمانی شانگهای تقریباً نیمه‌فلج شده‌است. هیچ توجیهی وجود ندارد». دیگران می‌پرسند: «چه نیازی به تعطیلی این همه بیمارستان بوده‌است؟ سوالاتی که برای مردم واقعاً اهمیت دارد هنوز پاسخ داده نشده‌اند».

«پیپل دیلی»، رسانه رسمی حزب کمونیست چین، در عصر روز ۲۶ نوامبر گزارش داد که بیش از ۲۰ بیمارستان در شانگهای تعطیل شده‌است.

لو تائوهونگ، قائم‌مقام کمیسیون سلامت شهری شانگهای، در پاسخ به سوالات و گمانه‌زنی‌های رو به رشد بیان کرد که سه مورد تاییدشده، نه جزو کادر درمان بوده‌اند و نه از پرسنل مشاغل مرتبط با بیمارستان. او گفت که یکی از آن‌ها مامور مالی یکی شرکت دارویی است و هیچ ارتباط کاری با بیمارستان‌ها ندارد. او همچنین اظهار داشت که سه بیمار مبتلا به کرونا در سفری به سوجو برای حضور در یک سخنرانی درباره معماری کهن به سر می‌بردند. اما یکی از دوازده نفری که در شام پس از سخنرانی حضور داشتند، پزشکی مشغول در یک بیمارستان بود.

این بیانیه از سوی مقامات چین، کاربران اینترنتی را درباره شرایط موجود در بیمارستان‌های شانگهای یا نحوه آغاز این شیوع کرونا قانع نکرده‌است و یکی از آن‌ها حزب کمونیست چین را به لاپوشانی حقایق جاری در شیوع کرونا متهم کرده‌است. آن‌ها می‌گویند: «هر چه می‌گذرد داستان آن‌ها بیشتر و بیشتر غیر قابل باور می‌شود».

یکی دیگر از این کاربران درباره وضعیت موجود در چین تحت سلطه حزب کمونیست گفت: «شما نمی‌توانید آن چیزی را که به اصطلاح متخصصان می‌گویند، باور کنید. آن‌ها هیچ‌گاه حقیقت را نمی‌گویند».

مطالب دیگر:

ترامپ ضمن رد اظهارات مارک میلی گفت هرگز به جنگ با چین فکر نکرده است

سویه جدید کووید۱۹ از آفریقای جنوبی: آن‌چه تاکنون درباره آن می‌دانیم

آمریکا در برابر حملات الکترومغناطیسی دشمنانی همچون چین و کره شمالی آسیب‌پذیر است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی